Jump to content
Българският форум за музиканти

Garland Custom Combo


Recommended Posts

Изглежда страхотно.

 

Педалиерата е супер практична за лайв. :)

 

На мен лично соловия канал не ми допадна. Не знам дали е от записа или китарата, но ми звъчи малко тънко и стиснато.

Това разбира се е мое мнение без претенции за разбирач :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хубав амп :)

Може би трябваше да запишете с по-стандартна китара като Страт примерно,която е добре известна как звучи през различни усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Аз чаках с нетърпение новия собственик да го получи и сега виждам, че резултата надминава очакванията! Честито. Харесва ми и дизайна и звука. Утре ще ида да посвиря на него да го тестваме с различни китари :) Пожелавам такова нещо на всеки китарист! Честито на Valjon и неблагородно му завиждам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Според мен може да се постигне този тон - но на Драйв канала.

 

Лийд-а на видеото с Гарланд-а е с 50% гейн и това може би обяснява някои въпроси от по-горе. Освен това, опциите Depth и Presence изобщо не са бутани, а оттам много неща могат да се променят - просто нямахме възможност за толкова детайлно ревю.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не е възможно в рамките на 10 мин да се чуят пълните възможности на ампа, особено при наличието на толкова опции по него.

Така като гледам ще е най-добре да дойда и да наема за няколко часа една по-голяма репетиционна или студио в София, защото повечето от нещата, които съм правил са там. Ще се съберат няколко ампа, всеки ще си донесе китарата и ще може да пробва на живо, защото иначе е трудно да се улучат всички вкусове и изисквания.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като собственик на подобна машина / по стар модел/ ще кажа че новата е по добра и като визия и като звук

Това което е хубаво в случая е ,че Грег прави това което искате да видите и чуете по ваш вкус :)

Ще кача и аз някой ден малко семпли с ралични китари за сравнение

Поздравления и успех!

 

:)

 

сори

не съм ги изтрил още

 

два клипа с Илиян- китари Ибанец и Ария и един клип с Престиж тип Лес Пол на метъл канал

 

http://vbox7.com/byuser:rockfirebg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа анали ...и аз искам такова раскош у Назе !!!!Галине ти ме поряза кат кисала крастафица като исках комбо та комбо а ти глава та глава.....те ти сега 40кг кой ша ми ги мъкне ...и то бес кабинета :thumbs_up:искам и аз комбо та комбо !!!!нищо че си имам и глава глава !!!:dance::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би щеше да е по яко ако звука от комбото е взет с микрофон ..... преполагам че сте ползвали емулираният изход

 

Звука Е взет с микрофон - Shure SM57 - малко off-axis.

 

Файла НЕ е обработван изобщо (освен нормализация до 0 db).

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак!-Този амп е взаимстван от моя хед и аз така посъветвах собственика да го направи!-Ампа е в Пловдив и можеш да го пробваш когато поискаш.

 

edit: Отговарям на Митко Налбантов де :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм позакаснял с виждането на тази тема, но не мога да се сдържа да не коментирам:

Страхотно комбо!Много вариабилност , готин звук и страхотна визия!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм позакъснял и комбото е невероятно,с много възможности които в скъпи марки не съм виждал и като звук не отстъпва на тях. :P Само да питам има ли сайт с цени и така нататък или се произвеждат само по поръчка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убийствен амп! Представям си колко вида звук вади с тоя бустер отпред.. Моят звук е крънч + бустер+ eq.

 

Жалко само че е комбо. :P

 

На Галин - ;)

 

Покрай всичко друго и за приноса му за намаляване на дупката в търговския баланс на БГ

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Галине, дълбок поклон до земята за това, че не се отказваш и вървиш напред и се развиваш. Евала, приятелю!

Имам малко въпроси:

 

> С каквъв трансформатор е това комбо и по принцип амповете ти?

> Лийд каналът по каква схема е правен?

> Рекорд оут-а със симулация на говорител по Меса Буги ли е или по друга схема?

> Графичният еквалайзер честотно от Меса Буги ли е взаимстван, а ако не, откъде?

> Размерът на комбото, т.е. кутията за говорителя е на базата на конкретни изчисления, на базата на други марки усилватели или на око?

 

Благодаря ти!

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.