Jump to content
Българският форум за музиканти

Garland Custom Combo


Recommended Posts

И аз благодаря за положителните отзиви!

 

1/ Трансформаторите, които ползвам са изработени в лицензирани фирми у нас и отговарят на всички европейски /и не само/ технологични изисквания и стандарти. Изходният трансформатор е намотан по моя схема и сметки в същите фирми.

2/ Лийд каналът е на основата на типичния хайгейн канал, който е известен от СЛО100/Меса ДР, но се среща в същия или леко модифициран вид в много други известни усилватели.

3/ Симулацията има по-скоро маршалско звучене.

4/ Честотно да, но като изпълнение няма общо. Честотите на EQ-то както и броя на каналите могат да бъдат различни и да се нагласят по желание.

5/ Размерите са съобразени с размера на шасито и не са били обект на специални изчисления - там няма поле за кой знае какви маневри. Аз по принцип съм привърженик на оувърсайз кабинети и размери, така че това също може да се е оказало влияние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...

2/ Лийд каналът е на основата на типичния хайгейн канал, който е известен от СЛО100/Меса ДР, но се среща в същия или леко модифициран вид в много други известни усилватели.

...

 

Хей, благодаря ти за бързия отговор! Интересно ми беше да разбера повече.

Питах те директно с предположение за Меса, защото май някой вече беше споменал, ама не бях сигурен. Много е любопитно, защото докато в Crunch канала ясно разпознавам типичен Маршалски punch, то Lead определено не ми звучи като Меса, поне не като Dual Rectifier.

Предполагам, че тук оказват влияние и трансформаторите, и solid state rectifier-a, и т.н., нали?

 

:girl_witch:

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнението на някаква схема или част от нея, както е в случая въобще не гарантира звученето на оригинала /поначало такива претенции не са заявявани/, макар че може да е твърде близо до него. Влияние оказват много фактори като елементната база, трансформаторите, кабинета, как се записва, настройките на преампа и т.н. така че е обяснимо едно 50 ватово кубе записвано на средни нива да не звучи като усилена 100 ватова глава през голям кабинет или фул стак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.