Jump to content
Българският форум за музиканти

Позволявам си следната волност в раздел, който не модерирам, но явно се налага.


IgniteAll

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Аз си задавам следния въпрос:останаха ли много свестни, съдържателни теми?С такава редукция няма ли да стане постно и безинтересно?Или това вече е форум само за професионалисти?Скромното ми мнение е че най-добре ще е самите съфорумци да преценяват кои теми си заслужават внимание а кои не... :)

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще задам моя въпрос към теб: Какво интересно намираш в тема от типа - "Аз съм на 13 години и за РД-то ми ми дадоха 250лв., за да си купя китара. Понеже не знаят каква е китарата, която аз искам, ми дадоха кинтите и аз сега питам вас каква китара да си купя, за да може да свири като тази на Алекси. Гледах един Стагг и един Скуайър + ефект Зуум 505 втора ръка, но нямам идея дали ще свирят като китарата на Алекси. Моля, кажете коя от двата модела(не споменава никъде модели) да купя, за да свиря като него!"

 

Аз намирам много информация в такива теми, наистина, а за интересни са много интересни, защото ми дават поглед как вече всеки става търтей и не го интересува нищо, което е извън идеята му да напише един коментар от 3000 реда.

 

Провокацията ми имаше положителен ефект, обаче :) Valserp даде идея, която от много време се гради. Това може да се направи от всички вас, които свирите, ремонтирате, просто четете в сайтове. Ако се хванат всички, които правят това, което изброих дотук, ще стане страхотно, НО дали това ще спре тези теми, които са така ненужни и написани от мързел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто Музикант.орг да не отвори раздел за ревюта, досущ като този, дето си го имат harmony-central и sevenstring.org, но с разликата, че ще е на български? Разбира се - ако има време, възможност и желание.

 

http://www.muzikant.org/index.php?option=c...5&Itemid=40

 

Просто тази секция трябва да се свърже с форума според мен, за да е видима от повече места или да се направи подобна тема, но тогава е добре да се измисли метод, по който в темата да има само ревюта, без благодарности и поздравления, които въпреки благонамерения си характер просто разводняват доста теми. Лично мнение. Не го оценявам даже и на 5 ст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че няма да е лошо да си пускаме тук ревюта на китарите, амповете, ефектите и т.н. Не пречи да са в раздел китара, така или иначе мързелите с Bolt On задници към компютъра ще влязат първо тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в раздел Китара теми за различни китари и усилватели, за ефекти и за ...перца бол.Който търси намира.А на кой му се търси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че наличието на такъв раздел ще намали малоумните теми (даже съм ЗА създаването му). Проблемът е във всички нас, които сме тук.

 

Няколко пъти съм мислел да започна да броя колко теми на ден оправям, колко се пускат като цитираната от IgniteAll, или пък любимите ми озаглавени "Въпрос", "Помощ", "Проблем" и т.н. и да пусна някъде статистикаата. Но няма смисъл. Хората, които пишат така и допринасят за блоутването просто не им дреме, мързи ги, не уважават другите и себе си, мързи ги, застреляни са, мързи ги или най-лошото - всичко заедно. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята идея е да се направи в отделен раздел (може да е подраздел на китара) и в него всеки да пусне тема озаглавена само името на ефекта, китарата, кубето или името на продукта, без други символи, за да може да излиза лесно на търсачката. И там да пишат само хора, които притежават дадения аксесоар и да дават мнение за него. И така ако някой иска да разбере повече за китара squire strat пише в търсачката и му излиза темата в която са писали спобственици на инструмента. Може и семпли да се качват към постовете в темите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може да се пусне една тема подобна на фукня, всеки да си пуска ревютата и да слага в началото на коментара името на продукта. После може да се бодне във "важно" и всеки като влезе да напише продукта отдолу и да му излезе ревюто.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, ако не е структурирано. Само Лес Пол Стандарт има около 100-ина разновидности ...за ефекти/усилватели да не говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E, стига откривали топлата вода, бре, философи! Писнало ми в този форум, като се предложи нещо все някой да се намери да каже "няма смисъл...". Винаги има смисъл, липсва воля да се доведат нещата докрай. Типично българска черта. Вземете докажете, че можем.

Направете го като хармони-сентръл, но на български. Идеята за ревюта е супер, а така ще се запази и българския (между другото, джани, моите поздрвления за първия ти смислен пост в този форум. Ти доказа, че никога не е късно. Браво! :oops: )

 

И не се притеснявайте от факта, че след като се въведе новата структура, в секция Китара ще има нов пост на всеки 3-4 дена. Реално смислените са толкова редки, да.

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нещо пак не си дочел, май а, което аз намира за типична черта на голямо количество националности и конкретна за още по-голямо количество хора?

Аз съм против идеята да се прави неструктуриран подраздел на форума, в който ще стане манжда с грозде, което е предложението в поста над моя. Т.е. против нещо "по принцип", което да разкара "това което не ни е интересно" в подраздел "Буламач".

Вече има идеи как да стане структурирано и прегледно като подобрен вариант на хармони-централ.цом.

 

Така че стига мрънка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu е прав, че е важно информацията да се структурира. В действителност дори ползването на търсачката не помага за откриването на нужната информация сега, тъй като тя е размита в много единични постове по много теми. Понякога ми се налага да ровя по 2 часа за нещо, а честно казано в работни дни толкова ми е свободното време за свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката е малко бъгава, ако искам да търся ESP LTD, EMG, Vox, SG, KV, кво трябва да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами щом във форума ще се прави раздел за ревюта, за чии Хикс има такъв във сайта?

Според мен , най-добре ще бъде ревютата да си бъдат в сайта, а ако нещо го няма, да се зададе въпрос във форума, отде може да се вземе инфо за въпросното нещо. Иначе трябва да се създаде тема, в която всичко да е структурирано и която да се поддържа от двама, максимум трима човека, че ако всеки земе да пише там ще стане.......

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката е малко бъгава, ако искам да търся ESP LTD, EMG, Vox, SG, KV, кво трябва да правя?

 

 

Ами... не че е гениален този метод, но може да се допълва с кавички до четири символа и търсачката го отчита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.