Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall Kh15


spineless

Recommended Posts

Aз съм на мнението на Тони :greenangel:

Маршал-ът ми звучи много по-добре от останалите , Лайн 6 (особено на инсейн настройката, на която е включен в клипа) ми звучи гадно (не само 15-ката, а и по-мощните модели), а Рандал-ът не ми допада като цяло, въпреки че има своите ...хммм...качества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршала звучи най много като амп, а не като като някаква дигитална играчка ( не че е, но е в правилната посока и като за 6 инча и никакви пари е гот)

Лайн6 е просто уникално зле, поне на записа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така смятам, тъкмо чух семплите.

 

За Лайн 6 доста хора смятат, че и на живо е гадничък, аз съм чувал голям Рандал и ми се стори ужасен...

И въпреки, че съм отявлен анти-Маршал фен, няма как да се отрече, че от тези машини на този запис, той звучи много по-добре от останалите. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ за съжаление, не само на записа, така си звучът.(тази серия)

Проблема не е в китариста, поне не този път. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Самата идея на сигначър моделите е съвсем друга, това не е китарата, с която нашите любимци свирят, а китара създадена съвместно с тези изпълнители. Например като едно кубе, за което ставаше дума в една от темите, то се водеше Kirk Hammet signature, но представяте ли си Кърк да свири на 15W амп на концерти

 

Нека внесем(внеса) яснота за какво иде реч.

Такива малки практиз усиватели,освен Кърк и Кери, имат и други - сещам се за Пол Стенли, Зак Уайлд, може би изпускам още някой, например Майкъл Шенкър имаше и той.

Казвано и писано е във форума, че голямите, като ходят по турнета имат нужда от портативен амп за в хотелските си стаи.

Ето защо, Кери Кинг има сигничър Маршал глава (базирана на реалният Маршал, който ползва, с вградени реалните ефекти, които ползва), която струва едно малко "състояние" и този малък и евтин амп (но видно доста успешен).

С лампова глава - ясно, това е реално за концертите и записите.

Малкият амп - за хотелската стая.

Има и друго - от този малък амп, могат да се възползват всички фенове на Слеяр, които не могат, поради финансови причина например да си купят главата и кабинета на Маршал, нито пък могат да ги изцепят в малката панелка, която обитават.

И един такъв малък практиз амп, би бил много практичен, хем да си репетират, хем като си пуснат запис на Слеяр от хайфито, да докарат приличен ЩО-ГОДЕ звук ала Кери Кинг.

Специално със сигничър сериите на Кери, Маршал са се справили отлично. И малкият Маршал си заслужава, да не говорим

за главата, която е просто мечта.

За малкият КХ15 - на драйв е горе долу добре, клийна обаче му много криви.

А според мен Рандал е трябвало да направят добър клийн, защото за Металика е важен (знаете колко и кои парчета има сериозни клийн партии), ритъм за Металика и соло, ала Кърк. От ползвателите на КХ15, разбирам, че и буст функцията не е много полезна. Значи този малък амп не е толкова успешен.

По принцип от интервюта на Кърк, знам, че за него е важно да има практиз амп в хотелската си стая.

Дълги години той ползваше това

zoom-fire-7010.jpg

 

комбинирано усилвателче с процесорче на Зум. Дали сега пак е с него и Рандал КХ15 само е за парлама и продажби,

не знам!

 

 

 

Следва серия от комбо и глава. Тя е предимно за фенове на Кърк, ОТНОВО НА БЮДЖЕТ.

Транзисторни ампове, за гаражно свирене. Не знам доколко удовлетворяващи. Но пък са доста евтини.

Така,че каквото плащаш, май такова получаваш.....

 

randall_kh75.jpg

 

Randall_KH120RHS.jpg

 

 

 

 

ето я и горе-долу истината:

 

randall-kh-signature.jpg

 

този вече модуларен лампов халф стак би трябвало да даде тон, доста близко до този на Кърк.

И тук вече цената си е по-сериозна.

Предполага да се ползва от хора с по-сериозни концертни изяви, примерно.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Като последния амп е в супер лимитирана серия, щото видиш ли Рандал отбелязват с него някаква годишнина във връзката им с Хамет :hysterical: .

Има го и във вариант с два кабинета, но не с гъзарската кутия.

RM100KH.jpg

Разликата между него и KH120RHS е, че в RM100KH са набутани и трите сигничър преампа на Кърк.Докато по-бюджетния варант е двуканален.

И само последно по мнението на Тони - за клийна, ако не се лъжа, Кърк е искал да се докара звука ала Фендър (за по-сериозните му ампове говорим).На КХ15 КХ му е само името...И силно се съмнявам Хамет да свири на него дори в хотелската си стая, хаха.

Редактирано от sasog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе, гледам темате отиде леко офтопик, за тва да се възползвам, докато ми се е паднало.

 

Тъй като никога не съм се засилвал да си вземам "практис" комбо, не съм се интересувал кой знае колко много от тях. Обаче, сега ме нагърбиха със задачата да "изберем" едно. Нещо евтино ше да е и се чудя какво да избера, според бюджета, който няма да е никак висок. (Говорят ми за някакви ~200 лева).

 

Сещам се за - Берингер GM108 (15 вата моделиращо комбо, май беше с 27 пресета - фендър тип, маршал тип... и меса тип или там, не помня). Бяха го хвалили много по едно време, че за парите си е пушка. Не съм го пробвал - нека, който е имал вземане-даване (може би повече даване), да сподели мнение относно тоя модел. Във Висиартс, по последна информация, му искат 144 камъка.

 

Друг практис амп, който преди бях харесал много, е Orange Crush 15. Бях свирил на такъв, преди известно време и много ме нарадва. Ама тогава обръщах внимание на други работи... Сега, като му гледам ревютата из нета, на някои клипове ми звучи много постен и стерилен чистия канал, на други пък е ок. (Вярно, че използват едни камери... Пък може и проблема да е в мен вече, че се побърках с тия чисти канали...).

 

Ето един клоун, който прави едно ревю за Портокала, ама нещо ми е притеснително странен звука...

 

ОБАЧЕ, не знам дали из нашите магазина има Orange. Щото в Томан, въпросния модел е 85 евра. Ок, ма с доставката...

 

Та, споделете мнение, ако може. Също, предложете и нещо.

(И да изпреваря някои и друг пост - да, обръщам внимание на раздела купувам-продавам, сКопойно).

 

Поздрави!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.