Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ей, невероятен отново!

Като видях първите снимки и си викам "уф, от това нищо не може да стане..", ама като погледнах по-надолу мисе прииска и на мен да имам такава.

Коце, много голям си! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За майстора е ясно, знае си работата. Аз имам само един въпрос към собственика. Защо няма нек-адаптер,ман? Тая китара ПЛАЧЕ за нек адаптер, там и е силата! Все пак уважавам правото ти на собственик и дизайнер (може би) да я имаш такава каквато си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно споделям мнението на edgecrusher за нек адаптер! Аз лично бих си я оставил с оригиналните адаптери, но това е друга тема...

Коце,

За много години!

Каквото и да напиша за теб, Приятелю, вече съм го писал... :godbless:

Между другото, не си споделил нищо все още за винцето, ей... :)

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само един въпрос към собственика. Защо няма нек-адаптер,ман? Тая китара ПЛАЧЕ за нек адаптер, там и е силата! Все пак уважавам правото ти на собственик и дизайнер (може би) да я имаш такава каквато си е.

Напълно споделям мнението на edgecrusher за нек адаптер! Аз лично бих си я оставил с оригиналните адаптери, но това е друга тема...

20 години съм "свирил" само с един адаптор - бридж, хъмръкер, явно и следващите 20 ще е така!

Оставете визията, като угасите лампата и като я включите в усилвател е "фийлинга"! А той е строго индивидуален, high class, производство на kdbasses.com

image01.jpg

image02.jpg

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станала ! Поздравления , изсвири ни нещо :virtuoz:

 

Също се присъединявам към мнението за нек адаптер. Освен това не стана ясно грифа преработен ли е или изцяло нов? Според мен байндинг на грифа щеше да допълни визуалната концепция заедно с блок инлеите както си е била.

 

И след операцията грифът вече е с винтове а не лепен за тялото... ?

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минаваш през Нова Загора обаждаш се на Костадин Димитров ака kdbasses.com и се разбирате да я чуеш. След края на месеца китарата вече ще домува в София. Обаждаш ми се на мене и идваш да я чуеш.

 

Адаптерите и повечето части си ги купувам от ebay.co.uk защото има разнообразие. Специално този адаптер го купих щото беше си в комплект с рамка болтове и пружини. Ето от този ибейски магазин:

http://stores.ebay.co.uk/Vanson-Guitars-UK/Pickups-/_i.htm

в момента нямат бридж позиция имат само нек. Нека е 7.1К докато бриджа беще 9.6К или 9.2К, нещо около деветката. Парафинирани, екранирани, четириизводни. Потенциометрите са Bourns.

WilkinsonPAF.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станала ! Поздравления , изсвири ни нещо :virtuoz:

 

Също се присъединявам към мнението за нек адаптер. Освен това не стана ясно грифа преработен ли е или изцяло нов? Според мен байндинг на грифа щеше да допълни визуалната концепция заедно с блок инлеите както си е била.

Като си правите китари слагайте си нек адаптори, аз карам само на един! Грифа е "преработен" с основа стария гриф и е станал "изцяло нов"!

 

Нека да ви споделя нещо... Коцето много добре се разбира с мене, само че като му дам поръчка, хващам един лист А4 и пиша 20-30 подточки какво искам да ми се направи. Обсъждаме исканията, преправяме ги, отново му ги пиша, той си ги слага на стената във фабриката и работи без да се смущава от нищо...

 

Относно байндинга и блок инлеите. Дот инлеите се правят лесно с "дрелка" и инструмент в главата и. Как се правят блок инлеите? Майка плачи, грам'пфон свири, първо квадрадчетата трябва да са квадрадчета, успоредни страни. Само не ми казвайте "ми то се продават готови блок инлеи", да така е! Защото след това да им направиш легло, да не е по широко леглото, да е успоредно на прагчетата, да се залепи хубаво, се операции която може да се издъни на предпоследната! Байндинг на глава и на фред-борд? Майко мила, майко мила... За времето на оббайндингване на един гриф(фрет, глава) и блок инлеи е колкото да се направят други два грифа на 100% с дялане на дърво, с грунд, лак, прагчета и ключове. Ако един гриф в kdbasses.com кажем че е примерно 500 "условни ценови единици" като цена, то с байндинг е 2,5 - 3 пъти по-скъп. Аз искам удобна и звучаща китара, не държа да изглежда като момиче от пайнер мюзик. Поради хубавите дървета и многото допълнителни доработки, само вижте един Gretsch колко е натруфен. Аз Gretsch на живо не съм виждал но ако видя Gretsch White Falkon ще ми падне чинето от визията му!

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не умаловажавам работата на Коцето , нито пък ти се бъркам на теб, как да си поръчваш китарите. Споделих моето виждане. Пределно ми е ясно в какво се състои работата по възстановяване на грифа в този вид , за който говоря.Всички доводи , които изтъкваш са преодолими , но вероятно цената на този труд да ти е дошла в повечко. Ремонта обикновено е по трудоемък от производството на нов елемент.

Ако си сложил снимките само за да възклицаваме: "УАУ", извинявай :cheers2:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е китарката ! Добри потове си избрал (и горещо ги препоръчвам като алтернатива на значително по-скъпи модели).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако един гриф в kdbasses.com кажем че е примерно 500 "условни ценови единици" като цена, то с байндинг е 2,5 - 3 пъти по-скъп.

 

Алекс, чак толкова скъп не е ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е китарката ! Добри потове си избрал (и горещо ги препоръчвам като алтернатива на значително по-скъпи модели).

Като врътки тия ми харесаха измежду многото видове за китара . Винаги мога да ги сменя за пробата с някой други.

 

Като потенциометри няма по-добро от Bourns Model 95 Premium според мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този хъмбъкър е Уилкинсън от снимката а и в магазина на ибей,който е в линка повечето са такива.В други теми в форума всички хулеха тези адаптери като слаби,с нисък output.Въпросът ми е добре ли стои на тази китара този адаптер и точно кой от моделите е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако един гриф в kdbasses.com кажем че е примерно 500 "условни ценови единици" като цена, то с байндинг е 2,5 - 3 пъти по-скъп.

 

Алекс, чак толкова скъп не е ....

 

Въййй, Гатьо, изкара'а ли ти ся на показ балтията, дет' я точиш за заблудени овци и я крийш у килера?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.