Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Мене супер много ме кефи как се е получила! А мразя по принцип китари с Ф-отвори (имам предвид на външен вид са ми мнооого грозни).....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Syncho,той Ставри, откакто спря да си играе с биберони и кукли, спря детските пюрета и мина на сериозна храна, вече не се сърди за щяло и нещяло. Дори веднъж го молих, ама ми отказа. Очовечи се както се казва. Така, че поискай си салата за всеки случай, нищо не знае.

Иначе китарката само отзад ще се промени, като се направи капак на дъното и съответно малко дървено капаче за електрониката. Всичко това, като се лакира ще заприлича на сериозен инструмент, но само отзад.

Направа на нова китара – няма такава опция. Придържам се към исканията на клиента и правя това, което е маркирано като задачи. Ето пример за разликата м/у ремонта на тази китара и изработка на цяла, нова такава. Изработката само на тяло с подобна конструкция ще струва 2 пъти, колкото целият ремонт. После имаме и гриф и т.н. Опъвайки чертата под цифрите се получава една друга обща цифра, която казва, какво да се прави.

 

Имам чувството, че подобни процедури, извършени от господина, на когото е темата са по-ценни от цялата китара като е била нова. Но... по вкус и по цвет...

 

...Това ми беше идеята, когато избирах кой ремонт да постна в темата. Китарата няма да придобие лъскав външен вид, но има много интересни технически манипулации, които вкарват ремонта на тази китара в графата ТРУДЕН. Концентрацията е върху самият ремонт и това, че някой неща просто могат да станат.

 

Страхотен лютиер си, а китарата ти Evolution ми изглежда страхотна - ако не си я продал до края на годината си виждам коледния подарък. :)

 

Благодаря ти! Еволюшъна ако замине случайно, друг ще направим – по-готин, специално за теб! :)

 

Доколкото съм дочувал за тази китара е изработена от г-н Дойчинов (пловдивски лютиер) и е била изработена за единия китарист на Ренегат мисля , че за Стойо . Не съм 100% сигурен , но май е така :rockon:

 

Всъщност китарата е добре направена. Имам предвид тялото, защото май само то е изработено от нула. Грифа по всичко личи, че е фабричен и после преработван. Та това, което ми направи впечатление е, че китарката е пипана много в последствие. Има много допълнителни корекции и оттам идват проблемите във визията.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че подобни процедури, извършени от господина, на когото е темата са по-ценни от цялата китара като е била нова. Но... по вкус и по цвет...

fLiSk, сигурно си имал предвид, ''на когото е китарата'' или се лъжа?

 

...от мене салатата Сънчо, от тебе вината а от Танас плащането на сметката в заведението с бисквитената тортичка.

...и Танасе, не ни кани на гости, 'щото ще вземем да дойдем! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^"извършени от господина, на когото е темата" т.е. "извършени от BassTraffic". fLiSk е имал предвид, че процедурите, които е извършил BassTraffic са по-ценни от самата китара. Поне аз така го разбирам. :hysterical:

Редактирано от Dawnfall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Познавам Коцето и мисля ,че знам как мисли и съм сигурен, че не го мисли по този начин.

Ако за момент приемем, че Флик се е объркал, то нещото щеше да е в този смисъл;

 

''Имам чувството, че подобни процедури, извършени от господина, на когото е КИТАРАТА са по-ценни от цялата китара като е била нова. Но... по вкус и по цвет...''

 

т.е., че процедурите/промените, които е направил господина/клиента са по-ценни защото търси определено звучене и не се интересува от вида в който е станала. Дори когато китарата е била нова, е представлявала по-малка ценност като звук, отколкото сега одялана и оръфана но с по-добро звучене.

... и завъшва с думите:

 

''Но... по вкус и по цвет...''

 

+ това мисля, че Флик би написал ''Бастрафик'' а не ''господина''

Аз така го разбирам ..., но ако не се е бъркал, тогава не знам какво е имал предвид, защото не ми се връзва.

 

Флик, чакаме те да обясниш, че иначе тежко ми...а ако съм прав, тежко му на...абе той си знае!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстои малка корекция на "f"-а. Очертах новият контур и направих снимка. Чакам мнения и потвърждение!

 

pic0502.jpg

 

П.П. Краси! Започнах процедури по разтягане на стомах. Можеш да си представиш, за колко тортички място съм приготвил :thumbdown:

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, така както е в момента е по-добре от това, което мислиш да правиш. Самата дупка се нарича f-hole именно заради приликата й с буквата f, а контурите на това, което си очертал по-скоро ще са нещо подобно на тилда - " ~ " , или издължено S. Някак прекалено дебело ми изглежда. :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, успял съм да пусна бомба, да преведа от Калоянски език :thumbdown:

 

"Имам чувството, че подобни процедури, извършени от господина, на когото е темата са по-ценни от цялата китара като е била нова." = Имам чувството, че Костадин (да ме извинява че го карам на първо име без да се познаваме) ще свърши по-стойностна работа отколкото е стойността на китарата. Надявам се се разбираме

 

:D

 

Поздрави от Сливен - радвайте се на лятното време и по-внимателно с тортичките в тия жеги :)

 

П.С. Красива става китарата, ама много. Даже фурнира така от близо не изглежда никак зле !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"f"-а си е добре, стига и собстевеника на китарата да е на това мнение.

 

А дали няма възможност и няма ли да стане по-добре, с два отвора отгоре и отдолу ей така за симетрия.

Пример:

broadway_epi_003.jpg

 

Хубаво нещо е симетрията, а ? :);):)

 

f-holestat.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задният капак е залепен и изрязан по тялото. Тръкнах малко с пилата, за да проверя дали сметките са верни - верни са. Има още доста работа по гърба и смятам леко да го издупя (слаб арчбак) - супер терминология вкарвам :)

 

pic0503.jpg

 

pic0504.jpg

 

По отношение на "f"-а, взех предвид мненията ви, включително и клиентското, и направих нещо средно. Така, както начертах "f"-а в предният ми пост, наистина прилича на "тилда". Сега го стилизирах още малко и се получи това:

 

pic0505f.jpg

 

Симетрията си я бива и е особено на място (имам предвид не китарното тяло). Мисля, че може да се направи още един симетричен "f", но това ще реши клиента и бюджета му.

 

П.П. fLiSk Няма лошо в това да пускаш бомби, особено когато те са made of cake! Ако успея да докарам насам Краси да се резплати по баса, който направихме, ще го доведа до Сливен да вкусим заедно и онези торти в заведението на центъра малко под часовника.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я чакайте малко, тука май ми мирише на заговор! :)

К'ви 5 лева...?! :P К'ъф Сливен и к'ъф часовник, тука май нещо не е наред.

Нещо май си играете с мене тука, ама ша са наиграйте и двамата, аха! :)

Станчо, не знам к'ви процедури правиш, ама внимавай със захарта, че лоша работа...!

Тая пустош, както е полезна, така е и вредна за ....ръцете! ;)

 

П.П. - Мразя да губя басове и китари... :)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BassTraffic - ще ти издам две тайни:

 

1) Страхотна работа по гърба, то станало чисто нова китара

 

2) Тия торти до часовника са най-скъпите, но не са най-вкусните в града.

 

Никакви заговори няма ! Аз торти лятоска не ям (почти :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-дебелия f отвор ми харесва повече. Но все пак ми е много мъчно за китарата - една от най-красивите LP китари, които съм виждал.

 

И имам един въпрос - мислиш ли да правиш гърба и в същия "цвят" - демек да е като от същото дърво, а то всъщност може и да е. С други думи ще го затъмниш ли за да станат еднакви ?

 

И отново ти се възхищавам за работата. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще се байцва цялото тяло. Целта е малко потъмняване на по-светлата дървесина. Еднаквост едва ли ще мога да постигна, но цветовете ще са близки.

Та, така. Днес успях малко да размърдам нещата около китарата. Напаравих капак за електрониката и започнах подготовката на грифа за set-in.

Доста рабата се отвори около грифа и нек покета. Ще има доста подлепки, изравняване, напасване, проби... :)

 

pic0524.jpg

 

pic0522.jpg

 

pic0521.jpg

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.