Jump to content
Българският форум за музиканти

Още едно приключение в търсене на тона...


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Китарката е станала бижу :) !

...но и тук има по какво да рони сълзи човек http://simbioba.com :)

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Троол , много добре изглежда китарата.

Като няма снимки и звук, разкажи ни поне нещо повече. Ти ли си я направи или си я поръча някъде? Дизайна твой ли е или си копирал някоя китара? и такива интересни неща...

 

Благодаря за интереса !

 

Китарата в общи линии е по мой проект що се отнася до 4исто естети4ески пропорции но техни4еските детаили са взаимствани от "Аlvarez -AJ "

които един приател ми беше оставил да ползвам и ли4но много харесвах като дълбо4ина на звука (по4ти като Gibson j-300) .

 

Отне ми ниакаде около шест месеца да я завърша между хилиадите други неща ,който ме занимават ,което от 4асти е при4ина да не показвам снимки на процеса

 

На снимките , пропорциите на тялото изглежда по-малко заради перспективата от камерата (ще се корегирам ) както не се вижда 4е в съшност е "arch top"

това стана защото матеряла ,който купих беше с триъгално се4ение и като го залепих имаше достата4но плът за да издялам арка ,както и направих.

 

Афтенти4ното"hand made" излъ4ване идва от факта ,4е китарата е 99% ръ4на изработка и единствените неща които съм купил в готов вид са клю4вете ,праговете ,болта в грифа и струните .

 

Както и от там 4е страниците са огъвани не по калъп (не ми се занимаваше да правя калъп само заради една китара) а само на тръба ,което от своя страна позвулява много лесно да ги изкривиш так4е да не са перпендикулярни на гърба и стават много по-удобни по време на свирвне, но от друга е много трудно да се докарат то4ни дъги ,а и венгето се гъне много трудно.

 

Лакирана е с шел лак, а както знаете с него е невъзможно да се докара никакъв друг ефект освен "Vintage"

 

 

http://i660.photobucket.com/albums/uu325/s...a/guitar002.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eвала и машалла за ентусиазма, защото акустична китара се прави доста трудно :-) Добре звучаща акустична китара се прави изключително трудно.

А защо такова решение за големината на bridge-a ? Чисто естетически причини ли?

С такава големина според мен се намаляват вибрациите на горната дъска (топ-а), от което би страдал тона (по-глух) и продължителността на тона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като добавка към въпросите на synchu - от какъв материал е инлея на фингърборда?

 

К. Димитров

 

Слонова кост от стари клавиши на пиано и сребро.

 

Колкото до моста - synchu, прав си Че на първо място съм гледал външният вид, на второ място здравината (по-голямата повърхност на залепване) на звука изобщо не му липсва блясък въпреки това.

 

Страниците са от много плътно дърво (SPECIFIC GRAVITY: 0.88 ) което + по дебелият гръб предраЗполага за доста балансиран звук, имайки предвид и големият обем на тялото.

 

Не искам да звуЧа претенциозно, защото определено не съм специалист в областа на акУстиЧните инструменти (нито пък областТа на електиЧеските), но занимавам с дърво от много време, а и имам жив интерес към темата за изработка на музикални инструменти.

 

Прави ми впеЧатление, Че ако спазваш "общите правила" (което е много разтегливо понятие) е много трудно да докараш "лош звук" (което до голяма степен е въпрос и на вкус). Здравината, лекотата и комфорта на инструмента много Често ни убягват като тема. А е много интересно защото при акустиЧните инструменти, баланса е много тънЪк (по мои наблюдения).

 

http://i660.photobucket.com/albums/uu325/s...a/guitar007.jpg

 

Това е копие от книгата на Роберт Бенедето "Making An Archtop Guitar", която ползвам за информация.

 

П.С. Единствената идея която ми идва за момента, що се отнася до Чуване, който иска може да ме намери по "Skype" - Tsvetomir.Naydenov

 

 

 

---

Мод Едит: Сигурно си чувал за съществуването на буквата "ч" в българския език, но исках да ти напомня. И още - нтервал се слага СЛЕД препинателните знаци, а не преди тях! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е прекрасно, китарата е много красива и направена с доста желание. Имам само една забележка. Тя е, ако може малко по-грамотничко да се пише, защото на моменти препрочитах коментарите, за да съм сигурен, че всичко е разбрано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, Trool, за педантичността и прецизната изработка на този прекрасен инструмент, надявам се в бъдеще да ни радваш с още подобни теми! Сигурен съм, че ако следващият път ни направиш съпричастни към процеса на изработка, ще има много какво да научим от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е прекрасно, китарата е много красива и направена с доста желание. Имам само една забележка. Тя е, ако може малко по-грамотничко да се пише, защото на моменти препрочитах коментарите, за да съм сигурен, че всичко е разбрано.

 

 

Извинете ме за неграмотноста, писането никога не ми е било стихия .

 

Колкото до 4етворките ,Ползвам "лап топ", който няма клавиш за нормално 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.