Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с PA-800


Recommended Posts

Невене незнам защо пренебрегваш па серията?както ПА си има кусури така и тайроса си има.аз ли4но ходих преди седмица да видя тайрос 2 с какво е по-добър от па800 и да ти кажа 4естно разликата беше,4е имаше малко пове4е гъзарийки,no na men li4no ne mi haresa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Въпрос на вкус и на ухо. Но немога да се съглася, че операционната система на корг не е по скапана от на йамаха.

Редактирано от Neven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Отново,

Невен, мисля че трябва да ти се обясни малко по-обстойно.

Нито един от проблемите на фирмата KORG не е от ОС, бъговете идват от неправилно конвертиране на информацията за тях, и най-вече от папката GLOBAL- във един SET.

И ще ти дам един пример ако проблема на един не работещ КОРГ е в ОС то как тогава можем да влизаме в тестов режим?

Човекът създал темата е от Сандански, тествах неговият ПА800 и проблема е във CPU-борда, а това идва от факта че синтезатора е копуван втора рака от Gremany и там вече му е правен ремонт на въпросния борд.

А ако държиш да дойда до Варна за да ти скапя ОС на Tayrosa само кажи защото наистина знам как става.

Поздрави,

Иван Икономов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необичам да говоря наизуст и да си градя мнение без преки наблюдения, но ето какво се случи с едно РА 800 на един колега: Зареждаме сет и каквото се сещате клавира се скапа , показва и индикира че стиловете вървят , но звук никакъв а блендите си свирят. Заредихме неговия си сет с неговия глобал и ефекта беше нулев. Реших да му обновя операциоонта система, което отново непомогна. След това направо му изтрих операционната система и я заредих наново заедно с ROM a на клавира , което мисля че при тайроса няма как да стане от обикновен потребител, но както може да се сетите ефект отново нямаше - стиловете продължаваха да не се чуват . В крайна сметка заредих отново неговия сет върху изцяло обновения клавир и почнах да се ровя в папката Global , след едночасово човъркане някак си успях да разреша проблема , вече забравих кое точно бутнах, но тръгна. Цялото това главоболие продължи 4 часа, и после ми кажете че софтуера на корг не е скапан....Ако колегата може скапи системата на тайроса то това най вероятно би станало с умишлени действия а не чрез погрешно заредена информация като стилове , бленди , и така нататък.

Поздрави и от мен Невен Ненов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Мога ли да те попитам как точно изтри OS на KORGA и как точно му качи рома, защото точно такива хора като теб които не знаят как точно да правят тези работи повреждат доста инструменти.А и съм сигурен че въпросният сет който сте качили не се знае какво точно е имало вътре и най-вероятно в GLOBALA на този сет говорителите са били изключени и ти просто си ги включил от GLOBALA.

Но за да спре полемиката искам да ти дам един съвет и то безплатен, ако искаш да караш Mercedes то трябва да си платиш за удоволствието а и недей да говориш за OS защото от написаното по-горе от теб разбирам(без да се обиждаш) че и идея си ниамаш за какво става въпрос!

Ако искаш да попиташ нещо - за контакт с мен 0899251326-по всяко време!

Поздрави,

Иван Икономов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Икономов, май нечетете внимателно. Проблема го описах като загуба на звук от стиловете , а не на цялята свирка, защото блендите си свирят. Смяната на операционната система е изварших след прочитане на ръководството от сайта на Корг точно както си е указано. Това че не съм програмист неозначава , че неразбирам нищо от софтуер и хардуер. И неговорете така за хората без да ги познавате, защото най малкото не е етично. Лек и приятен ден от мен.

П.С Бихте ли ми обиаснили каква беше връзката на вашия съвет за Мерцедеса спрямо темата която обсъждаме, че нещо неможах да схвана. Ако е това за което си мисля , аз скъп клавир си имам и съм платил 6700 лв за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Така и разбрах от форума от каде идва този шум и искривяване ,при мен се получи така,забелязах че само на семплите става така-друм и бленди но не на всички ту се оправят ту се развалят имам чувството че нацяло ще откажат тия семпли-а пък без тях не е pa 800

Моля дайте компетентен съвет- блАГАДАрЯ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравеите колега.Аз мисля,че проблема при вас идва от грешки във софтуера.По-просто казано:така сте си я настроили.Съветвам ви да форматирате цялата свирка(да изтриете всичко).После да заредите някои нов(стандартен)сет.Това е. Не мисля,че има проблем със вашия инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, клавира ми го оправиха хора които наистина разбират от тази техника във динакорд сервиза в софия срещу сумата от 40 лв далеч по малко от 800-те лв. които ми търсеше г-н Икономов за ЦПУ. на въпросното ЦПУ му нямаше нищо. извинявам се за тона но никой не може да си мисли че може да ме цака по този начин. Поздрави на всички етични колеги.

Редактирано от CyberGene
Моля без обиди, дръжте се прилично!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да разисквате доколко е прав Икономов или не, но моля без обиди! Иначе ще затворя темата и ще има наказания! Дръжте се прилично, спазвайте културен тон и може да спорите колкото си искате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, клавира ми го оправиха хора които наистина разбират от тази техника във динакорд сервиза в софия срещу сумата от 40 лв далеч по малко от 800-те лв. които ми търсеше г-н Икономов за ЦПУ. на въпросното ЦПУ му нямаше нищо. извинявам се за тона но никой не може да си мисли че може да ме цака по този начин. Поздрави на всички етични колеги.

Здравей Ванка,

Дали разбирам или не - времето ще покаже, а понеже подлагаш на съмнение моите знания, да ти кажа че CPU-борда е това, което Станислав от Динакорд е пипал с тази разлика, че много скоро ще имаш доста по сериозни проблеми, защтото ти е презапоил слота на рам паметта и скоро твоят синтезатор ще показва изцяло син екран. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...здр. колеги отново,абе форматирах клавира със формат програмата от сайта на корг,зареждах му и опер.система и ресурси какво ли не и др.сетове му зареждах ама като стигна до семп - блендите кавал,повечето тарамбуки и друм сетове-само dj-сета работи яко-,цигулки - акордеона и др. се чуват шумове изкривявания скърцания - направо ужаст-казвайте какво да правя че не може да се работи така :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Два са вариантите - или РАМА е развален, или трябва да се форматира NAND (така нареченият РОМ).

Ако искаш ето ти мой телефон с радост ще помогна:0878152004

Поздрави,

Иван Икономов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич ако ти работят нормално завотските стилове а само при заредената инфомця шуми значи ти е заминал семплер борда ас имах подобен проблем мога да ти кажа някои нешта скайпа ми е slavi_galabov

Редактирано от zokivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.