Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с PA-800


Recommended Posts

здравейте колеги може ли някой да ми даде съвет,защото моя па-800 извади някакъв много странен шум,шумът е много голям и неможе въобще да се свири. като намаля всички ефекти шумът спира,то е ясно че ще се ходи на сервиз но някой ако е имал същият проблем моля помагайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте колеги може ли някой да ми даде съвет,защото моя па-800 извади някакъв много странен шум,шумът е много голям и неможе въобще да се свири. като намаля всички ефекти шумът спира,то е ясно че ще се ходи на сервиз но някой ако е имал същият проблем моля помагайте.

 

Здравей.не съм мн запознат със па800,но мисля 4е е от СЕТА.пробвай със друг.ако нямаш пиши ми аз имам тука един за па800.а пък моя дерт е търся рам за па1х про ако знаеш откъде мога да си поръ4ам пак ми пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги може ли някой да ми даде съвет,защото моя па-800 извади някакъв много странен шум,шумът е много голям и неможе въобще да се свири. като намаля всички ефекти шумът спира,то е ясно че ще се ходи на сервиз но някой ако е имал същият проблем моля помагайте.

 

Здравей.не съм мн запознат със па800,но мисля 4е е от СЕТА.пробвай със друг.ако нямаш пиши ми аз имам тука един за па800.а пък моя дерт е търся рам за па1х про ако знаеш откъде мога да си поръ4ам пак ми пиши.

имам рам памет при мен ако искаш ми пиши да се разберем на скайпа. ivanchumerov77

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги.сега съм в Страсбург към края на месеца се прибирам във БГ.аз съм от Варна и ако има някой от там да продава рам или попътъом от София за Варна ще се отбия да купя ако знам кой продава.а рам изкам защото половината ми сет в клавира не го 4ете изцяло,няма семпли.отворих капа4ето и видях,4е има само 1 платка рам и е 16 мб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колеги, прави ми впечатление че прекалено много разчитате на готовите сетове- това много често е нож с две остриета. Настройките на клавира и на апаратурата на човека правил сета едва ли са същите като на вашите свирки.

Друг елемент е това че предпочитанията от към звуци и ритми.

Неможе да си купите примерно телевизор втора ръка и да очаквате при включването му всички програми да са подредени по ваш вкус :punk_guitar:

Относно шума от клавира- ако при смяната на сета нещата не се променят - възможните причини са 2- бъгване на операционната система или хардуерен проблем .

 

Поздрав най-сърдечен!!!

Редактирано от BASHMAISTORA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро има още неща за доизглаждане в OS-ма. При появата на РА-80 със първоначалния софтуер също имаше доста оплаквания които своевременно се решиха с обновяването със последната версия на софтуера.

Като че ли последно време фирмите производители се състезават със пускането на нови продукти на пазара и нещата не се изпипват докрай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Ра800 не е по-бъгава от другите. "Грешката" е в процентите.

 

Например:

Ако в България има два Тайроса и те работят, значи те работят 100% и не са бъгави.

Съответно има 1000 броя Ра800(примерно) и 100 се бъгнат, значи 10% дефектни.

Трябва да се сравнява при равни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стига сте критикували серията па800 и какъвто и да е корг!който не е доволен да си купи тайрос 3 да го видим кво ще прави с него и как ще му избие парите в БГ..и свирките не са бъгави а поскоро задклавишните устройства са такива.

Редактирано от dandi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.ако има някои които знае как се сменя версия на па 800.Моля нека ми помогне да обновя версията на моия.Вярвам че тук ще намеря този човек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.ако има някои които знае как се сменя версия на па 800.Моля нека ми помогне да обновя версията на моия.Вярвам че тук ще намеря този човек!

Здрасти..ако говориш за операционната система ОС аз знам,но по добре потърси (bashmaistora)той може да помогне.ако не го откриеш пиши ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте критикували серията па800 и какъвто и да е корг!който не е доволен да си купи тайрос 3 да го видим кво ще прави с него и как ще му избие парите в БГ..и свирките не са бъгави а поскоро задклавишните устройства са такива.

 

 

Проблема е точно в скапаната операционна система на Корг РА няма значение кой модел, едни са податливи повече на скапване , други по малко , но всички могат да се скапят било чрез вирус или по друг начин. Някой да е чувал за бъгав Tyros , Tyros 2 , Tyros 3 или някой модел от PSR серията на Yamaha , що някой не дойде да се пробва да ми скапе софта на Тайроса , ще му платя пътя и ще му дам 100 лв :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.