Jump to content
Българският форум за музиканти

практис амп ?


kombainer

Recommended Posts

Здрасти на всички

 

Затруднен съм в избора на практис амп - спрял съм се на 3 модела които са на почти една цена

 

http://www.thomann.de/gr/orange_cr15.htm

 

http://www.thomann.de/gr/peaveyrage_258.htm

 

http://www.thomann.de/gr/marshall_mg15_cdr...tarrencombo.htm

 

 

приемам и други предложения до 250 лева :thumbs_up:

 

 

Ще съм благодарен хората имащи впечатления да ги споделят

 

 

 

Чакам препоръките ви

 

 

МЕРСИ

 

 

--- забравих да добавя че скоро може да имам в наличност кабинет 1х12" с Еминенс и мисля да свързвам практис ампа към него понякога. Имайте го в предвид

Редактирано от kombainer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в мойто положение си. Преди една седмица си взех Roland Micro Cube и съм супер доволен. Ако ще го ползваш само и единствено за свирене в къщи няма какво да му мислиш. Няма да нагласяш бленди и да въртиш копчалъци (е ще въртиш, но доста по малко). Аз го взех за вкъщи и даже свиря на слушалки. Изчетох много добри ревюта за него в нета и накрая го боднах. Вариан е и VOX DA5 micro, но роланда като че ли по ми допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Roland MicroCube и съм си доволен от него за свирене в къщи е идеално ,има си и COSM процесорче някакво там , така , че ако нямаш други ефекти ще ти върши работа известно време :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Оххх благодаря ви, но ми трябва нещо по - мощно ---- между 15 и 30 вата

 

 

roland не ми допадат - също като line6 spider III 15w

 

 

пробвал съм ги с голям интерес и с мъка останових че не са каквото очаквах

Редактирано от kombainer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам задоволителен (за парите си ^_^ ) чист канал в който когато включа драйв педалче да не омазва.

Същото така ми се ще ампа да се държи добре когато е свързан към по-добър и голям говорител от заводския

 

 

Спецялно Маршала съм го чувал в 2х10" Еминенс делта демон (ако не ме лъже паметта) и бях смаян от резолтата в добрия смисъл.

 

 

Съпоставях Лайн 6-са и Роланд-а пред Маршал и за мен неструват !!!

За това отпадат като вариант

 

От практис амп не разчитам много на читав драйв - но все пак търся да е възможно най-добър в класа си

 

 

 

Моля които има някои от изброените от мен 3 ампа да даде мнение

 

 

:) мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами надявах се някои от форума да има Пивито или Оринджа и да чуя семпли - те биха ми помогнали да взема решение

 

 

Пивито има + 10 вата спрямо другите 2 комбота и това не е малко

А и има 3 вида саунд на драйва което също е плюс ама няма къде да го пробвам и е рисково да си го поръчвам без поне 1 запис с него да чуя

 

в youtube чух някои неща но там са много недостоверни ми се струва

 

 

 

 

В краина сметка маи ще стане така че наистина ще взема Маршал

 

НО въпреки това нека ако някои има Peavey Rage 258 Transtube или Peavey Rage 158 да ми помогне с 1 записче например

Редактирано от kombainer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм само на line6-а и е много приятен амп, има 3 или 4 различни симулации

предполагам си му чул семплите на сайта но line6. Аз бих избрал него.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ВЗЕМИ СИ MARSHALL-ЧЕТО И ХИЧ НЕ СЕ ЧУДИ!

А що се отнася до PEAVY-TO не се заблуждавай, важното е че говорителите са всичките по 8 инча, следователно това 25 вата е евтин търгашки трик.

После 15 вата не е малка мощтност, просто говорителите на тези ампове са прекалено малки, за да издържат на повече пауър.

 

:godbless:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.