Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за синтезатор


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте ,

Решил съм да започна да свиря на пиано/синтезотор, досега не съм свирил . Правя главно за удоволствие и да осъществя детската си мечта.

 

Изчетох няколко теми за синтезатори, спрял съм се на Yamaha, но втора ръка (понеже бюджета е 400-500лв за момента), мисля че за тези пари ще си взема нещо качествено и да ми върши работа за начало. Вероятно ще свиря предимно класика, някои рок мелодии, като напредна искам да си синтезирам/композирам мои парчета 

Да има добър самоучител, 76 клавиша (6 октави) , или 88клавиша, това се сещам в момента.

Не знам дали полутежка или „нормална” е по-добре , може би първото, защото сигурно донякъде се доближава до клавишите на акуст. Пиано.

Сега разглеждам DGX серията тук Yamaha DGX , но не мога да придобия представа и да сравня цени?!

Бихте ли ме ориентирали към някои модели?

За София - Dynacord ли ги продават и има повече избор?

С какво е по-добре да се започне : класическо пиано или синтезатор, поначало на синтезатор съм се спрял ,но ако един ден засвиря на пианопрехода лесен ли е ?!.

Втората ръка, подобен род инструмент – какви рискове крие?

 

Да почакам ли още и да заделя повечко пари, за нещо по-добро ?!

 

Благодаря :punk_guitar:

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш идея след време да минеш на акустично пиано, избери 88 клавиша хамър екшън (би трябвало да доближава най-добре клавишите на акустично пиано). От серията, която си посочил това е DGX630.

 

Между синт и пиано? Ако има тенденция да правиш своя музика или каквото и да е, много по-добре е един workstation. По-практично е откъм място (габарити) и шум (слушалки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Аз лично съм си набелязал ->DGX 630 само че той излиза 958,00€ нов.

 

http://www.pro-technica.com/priceList/Yamaha_2009_2.pdf

 

В момента съм с: PSR-313 и да прехода синт (като моя сега) и пиано е осезуем.

Големината на клавишити, материала, тежеста звученето и тн.

 

Точно по тази причина, съм и решил да си купя DGX 630 - понеже при него е вложена технологията Graded Hammer Standard (GHS) Keyboard

 

http://www.keyboard-yamaha.com/portable-gr...stration-movie/

 

http://europe.yamaha.com/en/products/music.../?mode=overview

 

А ако имах повече пари и Място в стаята, щех да се целя в някоя клавинова, но и DGX е идеален избор според мен.

 

Успех, с избирането и копуването и да знаеш, че няма каквото и да избереш от този клас няма да е лошо :drummer:

Редактирано от Mike_MnD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Yamaha DGX е добър избор за начинаещи, тъй като е инструмент, събиращ в себе си функционалност и за такива, и за напреднали. Има мидита, показва ноти, лесна комуникация с компютър, доста банки. Например DGX 205 или 305 можеш да намериш на старо за 300-500 лв. и ще ти свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абсолютно съм съгласен и подкрепям Шенкер - имал съм Ямаха DGX серия и мога да заявя, че това е най-добрия клавир при съотношение (качество/звук/опции/цена).

 

Според мен това е идеалният синтезатор за домашно свирене от начинаещи, любители на музиката както и за кеф/хоби.

Ако имаш възможност и намериш 2 ръка такъв - купувай го, не се колебай нито за минута.

 

Това което искам да допълня е само,а е и важно е, че колкото е по-стар синта от DGX серията - толкова е по-добър.

Пример: 205 е по-добър от 220, а 200 е по-добър от 205 въпреки, че е по - стар.

Причината за тази "аномалия" е чисто маркетингова. Когато пуснаха първия DGX 200/300/500 те избиха рибата, хората се втурнаха да и купуват при което пострада PSR серията - демек получи се вътрешно-фирмена конкуренция в Ямаха, а това е недопустимо. За това те решиха да раздалечат границите при DGX и PSR - поради тази причина по-новите DGX-и са по-орязани от по-старите поколения. (Имат по-малко памет, по малко звуци/бленди и прочее, полифонията обаче поне се запази - 32 звука).

 

Относно тежката (RH) клавиатура - не очаквай много, даже напротив - псевдо е! Чел съм постове на колеги от консерваторията, че колега се е подготвял на изпит на такава клавиатура на DGX и се е провали заради разликата в усещането накрая.

 

Но отново обръщам внимание : DGX e най-добрия възможен инструмент да вкъщи, любители и кеф.

Който иска останалото да доплати до 6 000 лева за истинска свирка висок клас ( KORG М3 -88).

Поздрави,

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Абсолютно съм съгласен и подкрепям Шенкер - имал съм Ямаха DGX серия и мога да заявя, че това е най-добрия клавир при съотношение (качество/звук/опции/цена).

 

Според мен това е идеалният синтезатор за домашно свирене от начинаещи, любители на музиката както и за кеф/хоби.

Ако имаш възможност и намериш 2 ръка такъв - купувай го, не се колебай нито за минута.

 

Относно тежката (RH) клавиатура - не очаквай много, даже напротив - псевдо е! Чел съм постове на колеги от консерваторията, че колега се е подготвял на изпит на такава клавиатура на DGX и се е провали заради разликата в усещането накрая.

 

Но отново обръщам внимание : DGX e най-добрия възможен инструмент да вкъщи, любители и кеф.

.......

Митко

 

тежката (RH) клавиатура - какво представлява? "полутежката" къде се нарежда?

 

DGX630 e с Graded Hammer Standard (GHS) Keyboard - т.е. това ли е стандарта който най-много се доближава до истинските клавиши ?

Ммм, много ми харесва :)

DGX-305 ' 205 - с каква клавиатура са?

 

Идеята ми е да имам компактен инструмент (7-8октави), доближаващ се до акуст. пиано (като механика) , самоучител, да има възможност за композиране и запис и ако реша един ден да свиря на класическо да мина по-лесно; имам интереси към класичексата музика и рок музиката;

но ако разликата в цената е голяма (хамър КБ и другите) -ще се задоволя с нещо по-леко (среден вариант има ли?), веднъж посвирих на обикновен синт (с мека клавиатура) видя ми се доста лежерна работата :) , после не ми се мисли как се свиква с тежката клавиатура :)

 

Клавиновите много ми харесват, но май са доста по-скъпи. С какво се различават от DGX630 да кажем? Последният струва 2000лв така ли?

Нямам намерения да ставам професионалист, засега е само хоби и детска мечта :)

 

Като пари мисля да събера около 800-1000лв макс,затова май варианта е втора ръка...

На старо ми препоръчаха да си търся от Германия или Австрия, от БГ да избягвам?!

 

Какъв е най-изгодния вариант за покупка на подобна техника?

 

В София освен в Дайнакорд на 5те Кьоешета (в магазина на Искърско шосе повече модели ли има?), къде могат да се видят повече модели и типове клавирни инструменти за да добия по-ясна представа :):wacko:

 

Благодаря

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ме помоли за съвет на лични бележки: за мен друг вариант освен хамър механика няма. Има едни, дето се водят полутежки - не струват. Ако не си свирил никога на акустично пиано, може и да не направиш разлика в началото. Но ако искаш да има контрол над динамиката, рано или късно ще осъзнаеш, че само хамър механиката може да ти го даде. Само че всяка фирма си има различни наименования за различните типове клавиатури, така че не мога да ти дам конкретен съвет. На Yamaha обикновено е GH-нещо си (от Graded Hammer) , а на Roland PHA-нещо си (Progressive Hammer Action), като вариантите се различават по цена и по близост до истинска клавиатура, но в общи линии винаги са приемливи, от теб зависи колко пари ти се дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Graded Hammer Standard (GHS) keyboard - е стандарта, който се доближава до истинското пиано, освен тежката клавиетура има градиране басовете по-тежки, във високите по-лека.

Клавиновите имат

 

Graded Hammer 3 (GH3) e друг стандарт и е почти като клавишите на акустичните пиана. къде по-добро къде не.

Повече инфо на тези въпроси тук: http://music.yamaha.com/products/highlight...oardsAST/8.html

 

DGX-630 - е много добре като цена/качество и това, че е портативно т.е. върви със стойка, но може да се ползва и със сгъваема такава (в случай че нямаш място, както е при мен).

Цената му е 1830лв.

 

В магазина на Искърско шосе има всичко което предлагат, защото е централен офис и склада и сервиза им се намират в близост в същият комплекс.

 

Това е, май което се сещам ако има нещо друго питай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро бях в магазина, има DGX-630 и е на цена 1490 лева, или нещо от сорта... Явно са му намалили цената и сега е доста по-атрактивен вариант. Успех с покупката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен и подкрепям Шенкер - имал съм Ямаха DGX серия и мога да заявя, че това е най-добрия клавир при съотношение (качество/звук/опции/цена).

 

Според мен това е идеалният синтезатор за домашно свирене от начинаещи, любители на музиката както и за кеф/хоби.

Ако имаш възможност и намериш 2 ръка такъв - купувай го, не се колебай нито за минута.

 

Относно тежката (RH) клавиатура - не очаквай много, даже напротив - псевдо е! Чел съм постове на колеги от консерваторията, че колега се е подготвял на изпит на такава клавиатура на DGX и се е провали заради разликата в усещането накрая.

 

Но отново обръщам внимание : DGX e най-добрия възможен инструмент да вкъщи, любители и кеф.

.......

Митко

 

тежката (RH) клавиатура - какво представлява? "полутежката" къде се нарежда?

 

DGX630 e с Graded Hammer Standard (GHS) Keyboard - т.е. това ли е стандарта който най-много се доближава до истинските клавиши ?

Ммм, много ми харесва :thumbs_up:

DGX-305 ' 205 - с каква клавиатура са?

 

Идеята ми е да имам компактен инструмент (7-8октави), доближаващ се до акуст. пиано (като механика) , самоучител, Като пари мисля да събера около 800-1000лв макс възможност за композиране и запис и ако реша един ден да свиря на класическо да мина по-лесно; имам интереси към класичексата музика и рок музиката;

но ако разликата в цената е голяма (хамър КБ и другите) -ще се задоволя с нещо по-леко (среден вариант има ли?), веднъж посвирих на обикновен синт (с мека клавиатура) видя ми се доста лежерна работата :) , после не ми се мисли как се свиква с тежката клавиатура :)

 

Клавиновите много ми харесват, но май са доста по-скъпи. С какво се различават от DGX630 да кажем? Последният струва 2000лв така ли?

Нямам намерения да ставам професионалист, засега е само хоби и детска мечта :)

 

Като пари мисля да събера около 800-1000лв макс,затова май варианта е втора ръка...

На старо ми препоръчаха да си търся от Германия или Австрия, от БГ да избягвам?!

 

Какъв е най-изгодния вариант за покупка на подобна техника?

 

В София освен в Дайнакорд на 5те Кьоешета (в магазина на Искърско шосе повече модели ли има?), къде могат да се видят повече модели и типове клавирни инструменти за да добия по-ясна представа :thumbs_up::wacko:

 

Благодаря

Като пари мисля да събера около 800-1000лв макс За тези пари какво да ти кажа, само нещо втора употреба можеш да си вземеш или някой нов, но посредствен клавир YAMAHA от Технополис или Техномаркет което не го препоръчвам!!! Втора ръка също не те съветвам да вземаш, по-добре изчакай, събери малко повече кинти! Искаш да композираш, да записваш... ако компютъра ти има такава програма примерно CAKEWALK има и други MUSIC FINALE, записваш, смесваш и т.н. Най-тежката клавиатура е Real Hammer Action има я KORG OASYS/ за него се сещам сега/ но той е прекалено скъп Евгени Димитров свири на такъв! Моят съвет е нов клавир харесваш YAMAHA ОК, но аз съм за KORG!!! Успех :metalist::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се спрял на марка!

Главният критерии са парите. За дигитално пиано с тежки клавиши колко трябва да си подготвя в най-добрия случай (ново - втора ръка)? не търся професионален инструмент!

 

Втората ръка какви рискове крие?

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, парите - 400-500 са толкова малко, че с тях може да купиш само нещо 2 ръка. Дори тогава то няма да е кой знае колко читаво, да не говорим, че не може (с оглед на парите) да имаш и претенции. Относно какво може да му се случи, какво да очакваш от 2-ра ръка инструмент - най-много да изгори, но от това не е застрахован и нов синтазатор за 6 000 лева.

От друга страна, ти не си професионален музикант, ти дори не може да свириш, ще се учиш тепърва - вземи нещо евтино, виж как ще ти тръгнат нещата - ще ти върви ли свиренето, ще имаш ли време за него, няма ли да ти изфиряса желанието за музика след 2 месеца и прочее. За това скъп инструмент не ти трябва, дори напротив - ако се откажеш или ти се види непосилно, няма да си се набутал много. Ако пък ти тръгне свирнята - дай Боже, тогава винаги може да си купиш нещо по-нагоре като клас, ще си се научил какво искаш, на какво държиш и следващата ти покупка, ще е много по-съдържателна, много по-близко до претенциите и изискванията ти.

 

Относно свирка с тежка клавиатура - абсолютния минимум е нещо към 800 лева, но моето мнение е, че не си струва, защото свирка с клавиатура за 800 лева или дори за 1800 лева (визирам DGX 6XX) са абсолютен кьорфишек. "Тежката им клавиатура" е толкова псевдо, че няма на къде повече. Нямат нищо общо с истинските неща, но те пък са вече прекалено скъпи.

Тук говорим за абсолютен мимимум от 3600 лева и то дори те са с някой резерви, баш хубавите неща са по 5-6 бона, а такива пари трудно дава и професионален музикант в БГ.

 

Дано съм бил полезен,

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се спрял на марка!

Главният критерии са парите. За дигитално пиано с тежки клавиши колко трябва да си подготвя в най-добрия случай (ново - втора ръка)? не търся професионален инструмент!

 

Втората ръка какви рискове крие?

Какво е казал Хенри Форд? "Най-добрата кола е новата кола"! Като вземеш нещо втора ръка не знаеш колко време е ползувано, къде е ползувано, как е ползувал инструмента предния му собственик, има ли нещо нередно в електрониката което може да гръмне в скоро време и да се ядосваш!!! Ето едно предложение от мен

Keyboard: KORG SP 250

88 notes (A0 - C8), Real Weighted Hammer Action 3 keyboard

Touch Control:

Light, Normal, Heavy

Sound Generation:

Stereo Sampling System

Polyphony:

60 notes (max)

Programs:

30 sounds (5 Pianos, 7 Electric Pianos, Harpsichord, 2 Clavs, Vibraphone, Marimba, Acoustic Guitar, 3 Jazz Organs, 3 Church Organs, 3 Strings, 3 Choirs)

Цената му е 1540лв естестевно от магазин Ето линк http://www.proaudio-bg.com/show_article.ph...0&cameFrom= ако намериш някаде по-евтин още по-добре, надявам се да съм бил полезен с моето предложение! :ok::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/thomann_sp5500.htm

 

Разгледаи и това свирче.Само с тия параметри ми се вижда супер офертата:

 

Thomann DP-5500 Keyboard - Stage Piano,88 Hammer action key´s, 559 Sounds,

203 Styles ( 3 User Styles ), 100 Songs, Polyphony 64 Note,

 

 

Accompaniment control: Start/Stop, Sync Start, Sync Stop

 

 

 

 

154087.gif+n.gif129398-80.gif+n.gif164559-80.gif+n.gif+n.gifn.gif...n.gifn.gif=n.gifnormal_2ebfde9.gifnormal_131cba0.gifnormal_3bc1190.gifnormal_1ab4073.gif- EUR

 

-Хем пиано(истински клсвиши-Hammer action key´s),хем самосвирка...и цената народна :)

Редактирано от maestro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.