Jump to content
Българският форум за музиканти

Telecaster


RockoBG

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 188
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Телекастърите са яки. Тази горната снимка не виждам

нищо чалга в нея.. но вкъщи имам едни стари соц

пепелници със същата шарка. Някакъв ретро apparel

с гербове на Смолян Силистра etc. На телетата като че ли

най-отива sunburst и един тиквено-жълт цвят

 

1972-telecaster-b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oo да! Макрче точно на тази китара цвета е пожълтял с времето и навярно е бил "блонд". Иначе има honey blond или amber които много пасват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хмммм, лоша била, а?!..с хъбакъри била ! Нека да е лоша...

Абанез Престиж fr1620

Тия от айбанез са чели форума и са видели как направих телекастъра с бате ви Костадин.

 

FR1620_01.jpgFR1620BK.jpg

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, ама пак изостават от модата, оня вече е с бял пикгард :) Нищо, за следващия модел може да насмогнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се има предвид, че все пак саунда над телекастера идва най вече от специфичния бридж и адаптери (както и разположението им). Също и от типичния гриф. Ако ги няма тези неща се получава просто китара с форма на телекастер, както е случая с този Ибанец, както и редица други инструменти, а също и с някои по модерни ( и не чак толкова) Фендери.

 

Не че това по горе е лоша китара де, в никакъв случай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на един Telecaster, в който просто се влюбих.

 

http://imagehost.vendio.com/preview/eb/eba...rs/DSC05078.JPG

 

Това ме наведе и на мисълта, че след някой друг месец вероятно ще взимам първата си електрическа китара. Чрез което пък стигнах до извода, че бих се радвал доста точно на този модел. Води се "Deryck Whibley SUM41 Telecaster", като аз си харесвам BLK-версията (черната). Въпросът ми е, може ли да се намери това чудо в България? Видях я в сайта на xxxx, което ми навява някакви надежди:

 

 

Ето я и в сайта на Squire:

http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0301000506

 

И ако евентуално може да се намери в България - заслужава ли цената си и подходяща ли е за първа електрическа китара? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си учех прилежно песните и уроците от justinguitar.com пича като изкара 1 теле щях да повърна..после ми стана някак си по-симпатична незнам как ...И сега като чета темата направо ме сърбят ръцете за туй дръвце..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dark_master

и мойто(скромно) мнение ....не ме кефи главата и пикГарда .... ако искаш с 1 хъм на бридж повече ми харесва на визия автилСигничъра" ...

а иначе джон5...

 

перфекния вариант(нямам идея как ще е откъм финишинг ) Black & Chrome Std Tele + SD hotRail ---->>>просто се кефя на малката глава,позицията на "превклчвателя" и единичната големина на адаптерите (а могат да се намерят и по-еФтини решения)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Благодаря!

 

Принципно не съм голям фен на телетата, но визията на тази просто ме грабна. А под "не ме кефи" да разбирам, че не са добри, или просто не ги харесваш? :punk_guitar: И всичко ли, което има във въпросния сайт, може да се намери в тези магазини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме кефи - разбирай чисто визуално.. според мен единствената го прозна глава от тази(голямСтрат) е на тези без глава :cheers2:

 

а за това какво има в магазина .... най- лесно е на място да разбереш или да звъннеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-точната дума, която описва тая китара за мен е "сладка" :D По принцип не бих използвал такъв епитет за китара, обаче наистина с тая неагресивна и дори леко безлична форма и излъчване мога да определя Телекастера като симпатична китара :D

 

Както и да е...поста ми в темата беше породен от едно ДВД на Lick Library, което наскоро преглеждах. Става въпрос за разцветката на инструмента, който в този си вид от симпатичен автоматично преминава в гнусен, поне за мен. Ето тук се вижда Другото, което се вижда от водещия е, че трябва да си голям мъжкар, за да имаш китара с такъв цвят :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема май има нужда от почистване. Розовата китара е супер колоритна и с кеф бих я притежавал, но все пак въпроса не е в китарата а да можеш да свириш на нея. Тоя пич като го чух може и бабешки кюлоти да и закачи на главата и пак ще цепи мрака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телето е грозно само като е с пикгард, ако е едноцветен си е ОК, но оригинала е с пикгард. Общо взето бих си взел теле с графити като в xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.