Jump to content
Българският форум за музиканти

Добри евтини китари


noflip

Recommended Posts

  • Отговори 386
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще бъде доста добре да прочетете темата, преди да пишете за пореден път за същите китари :cheers2:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно малко резюме от болшинството от обсъжданите на пръв поглед китари из темата:

Когато споменавам известни марки, говоря за ПО-ЕВТИНИТЕ им модели, както изисква темата.

 

Acepro - единично мнение.

 

Billy Ray - много евтини и не по-лоши от други китари, с около 100 лв по-скъпи

 

Blade - копия с добро качество

 

Career - отговарят по съотношение цена/качество на повечето други хвалени тук марки.

 

Cort - доста добре пипнати китари с приличен за парите си звук. Понякога имат не дотам качествен хардуер, което е поправимо.

 

Hamer копия на PRS за около $6-800 - похвалени от няколко души

 

Ibanez - китари с прилично съотношение цена/качество. Има всякакви модели, но най-популярните са съперстратовете, предназначени за тежка музика и солистично свирене :cheers2:.

 

Jack And Danny - похвалени от няколко души, аз нямам наблюдения

 

Jackson - китари с прилично съотношение ценаюкачество. По-често ориентирани към тежка музика.

 

Lag - добре направени китари с (не знам доколко) добри цени.

 

PRS SE - нисък клас на PRS, добри думи от няколко души

 

Richwood - Gibson копия с цени и качество, както Vintage, както и суперстрат модели за 400+лв.

 

Stagg - класическите китари за около 160 - не са цвете, но не са лоши за парите си, някои модели за около 400-500, копия на PRS и LP се доближават като качество до Vintage, Richwood, Career, Cort и т.н., макар, че са малко по-зле(и малко по-евтини).

 

Squier Classic Vibe - доста добър за парите си модел(или по-скоро серия) на скуаер.

 

Tanglewood - единично мнение

 

TTM guitars - съмнителна похвала с последваща дискусия

Walden - предимно акустични, доколкото знам

 

Vester - похвали

 

Vintage - прилични копия на Gibson за малко парички(500-600лв).

 

Yamaha - доста добро съотношение цена/качество

 

Хайде когато някой реши да похвали нова китара да се опита да я съпостави с вече обсъжданите китари.

Ако няма наблюдения, просто да не хвали, защото това не е тема, в която човек да се хвали колко си харесва китарата.

Ще е добре и ако няма повторения.

Нека споменаваме марка, модел, цена, стил свирене за който е подходяща, както и защо мислим, че е добра и къде се класира според нас между вече обсъждани тук китари.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blade - копия с добро качество

 

Блейд не бих ги сложил в една категория с повечето от другите изброени. Всеки един от моделите им е на ниво, чувствително над най-ниския клас. Най-евтината им китара във Фактор е стратокастър Texas Classic TC1 с активна електроника за около 650лв, като цената е изключително ниска - за справка.

 

Lag май също нямат модели в най-евтиния клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Blade са по-скъпи, разбира се.

На мен ми е интересно например, да се направи паралел между страт Blade и да кажем Squier Classic Vibe страт.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента използвам за бакъп китара следната http://www.vgs-guitars.com/vgsproduct.html...searchBrand=276

 

Вчера по време на гиг скъсах струна и свирих първия сет с нея. Звукът и е много приличен, изработката е добра, електрониката и хардуерът са качествени. Разбира се това не е от най евтините китари, но фирмата има и по евтини от този модели, от които съм с добро впечатление, като за цената (пробвах няколко, когато взех тази). Не мисля, че съм виждал тази фирма да се обсъжда из форума. Дизайнът на инструментите с Швейцарсо-Немски, а изработката азиатска. Като качество е сходна с Блейд, но използват по добра електроника (Левинсън като цяло доста сериозно издиша и обикновенно всички свирещи на Блейд, сменят електрониката доста бързо, на времето и аз направих така с моя)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново...най-сетне си взех китара- Walden D350B. Не че разбирам нещо, но когато продавача в магазина дръпна 2-3 акорда на нея разбрах, че ще е тя. Сравнявах я с един Cort, но Walden-а звучеше по-добре а бе с 40 лв. по-евтин, дадох 180 за него. Дано излезе добра китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте пичове,

 

Щом съзрях тази тема си помислих, че е като по поръчка за моите нужди, но явно моето виждане за "евтин" се разминава с това на някои от вас (визирам споменати модели с цени над 800-1000 лв.) :) Както и да е, все пак гледам, че се споменавата и такива за около 200-300лв., което вече ми звучи поносимо :P

 

След като прочетох написаното до тук, получих доста информация, но все пак някои мои въпроси останаха висящи, а и се появиха нови:

 

Тъй като си търся някоя евтина(200-350лв) китара пообиколих доста магазини и попаднах на едни Strat HSS копия на марката "extreme"(300-330лв.). Не ми говори абсолютно нищо, а и не успях да открия информация за нея в нет-а, та ще съм безкрайно благодарен, ако някой с впечатления ги сподели.

 

Във връзка с китарите Richwood: Някой би ли споделил мнение за въпросния модел, тъй като забелязах, че в предните постове ставаше впрос за по-скъпи такива на марката.

http://gemamusic.net/index.php?page=shop.p...138&lang=bg

 

И за сега последен въпрос от мен, малко офтопик, за което се извинявам, но бихте ли споменали къде се намира магазина на въпросния Капъш, за когото говорите в някои от предните постове.

 

Благодаря предварително на всички за споделената информация. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

аз бих добавил и Schecter. Наскоро се запознах с тази марка и качеството е невероятно високо за цената. Примерно едни от най-евтините модели са по около 600-700, но звука е като Jackson за поне 1200+. С много добър звук за цената си, а и колкото и мнения по различни форуми да причета едно лошо не съм срещнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не преписвам, един съвет за някои от тези, които са писали горе, а и за тези, които мислят да добавят своята информация тук:

Щрак: виж тук

Добре е да обърнете особено внимание на края на поста ми. :)

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам и прочетох предишните страници тука и от това ми стана ясно jackson,ibanez китарите са за тежка музика и са качествени марки.Gibson също са качествени,но те са за рок и по-лека музика.Кажете някои модели имали които да звучат добре и за двете.И също ако има някои техни модели примерно да са си екранирани по принцип.Маиче когато имат 2двоини адаптера и има пуш пул да се сменят адаптерите или само на 1 да се свири е по леко.Примено да е ibanez някои от моделите им около 500-600лв(че да си намеря някои 2ра ръка да го дава по на тънко около 300лв) и да са пак така с повече адаптери 2 двоини и или +1 единичен към тях ще е добре и за тежка и за по лека музика нали.Та търся някои такива модели.Или друга марка която да си струва и да не е много скъпа.

Може и на ЛС

Редактирано от пепел
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@пепел :pray: :pray: :happy: :happy: :surprise: :surprise: :godbless: Евала пичага. Половината дет метъл банди хич не свирят с Gibson Ше знайш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да свириш нещо въобще не ти трябва да знаеш коя китара е """"най-подходяща"""" за еди къв си стил .Почваш и забиваш смело и това е.Важно е да пипнеш 5 китари и да усетиш коя е твойта.

...това май не беше по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.