Jump to content
Българският форум за музиканти

Мислите ли,че китарата ви е "жива" ?!?


Snowwhite

Мислите ли,че китарата ви е "жива" ?!?  

147 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз мисля, че китарата ми е жива, дотолкова колкото съдържа свой "дух" в себе си, все пак е направена от дърво. Ако беше направена от въглеродни нишки - както някои ел. цигулки, щях да кажа не.

Ако китарата беше жива в смисъла, с който се шегуват толкова мн хора по-горе, бих казал, че китарата ми е "хладнокръвен" убиец - толкова мн пъти съм си отрязвал главата на Slayer с нея! :rocker: А ако не беше от дърво, щеше да е персоналната ми "гелотина". :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Ае верно от къде е изкопахте тая тема..

 

Иначе плашите ме с тия "въпроси".

 

""Жива" китара е ако е читава, иначе зарежи.

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата размазва :rocker:

Ние китаристи ли сме или кво - :P

 

Моето мнение по въпроса е категорично НЕ.

Обаче - случват се понякога странни неща.

Веднъж както си свиря и давам китарата на един познат да я пробва и в неговите ръце звучи фълшивоо - не се трае. Взимам я аз - няма проблем . Давам му я пак на него - пак фълшивоо - пак не се трае. Стоя и го гледам и се въртя около него и се чудя ко стаа. Пича излъчвал силни биотокове и затова се случва нещо. Оттогава се отказа да се занимава с китари. Стартира с Клавирите - там поне клавишите са дървени, няма опасност от аварии :hysterical: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Темата, а и анкетата, са глупави :)

...с което, разбира се, не искам да обидя авторът и! :bravo:

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз имам бая напоследък и те всичките са живички. Само че понякога ме хваща малко страх за Фендера, щото той милия е сам срещу 3 Гибсъна и някоя нощ ша му скочат и ще си отиде млад зелен (има няма на 25 години)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ е па той си е на годинки - жребец:) ше се оправи с гибъните :thumbs_up:;)

 

Нещо мойта тояжка се занемарила напоследък -струните и кирливи ,каточели пърхут хваща,опитва се и на мен да ми го насади,направо не я е срамтака да ми се показв ама кво да се прави пак си я оважвам мръсна и кирлива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прави ли ви фасони, като я пипне друг, курвее ли много в ръцете му, или само на вас си ви прави големия кеф

;)

Не съм забелязал да ми се мръщи, ама съм я виждал да курвее в ръцете на братовчед ми и то доста безсрамно :) . Иначе на мен ми прави най-голям кеф :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато имаш някакъв твой си талисман, той служи истински само и единствено на теб. Мисля, че символиката с китарата е същата. :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и моята китара е жива?! :P Ебати, ама тя май се кефи повече като не свиря на нея (звучи по добре след като два дена не съм я барал(или и аз полудявам ;) )), но като я почистя, забърша и като свиря нежно на нея се кефи и издава що годе благоприятни(като за мен)звуци. Иначе другите не могат да свирят на нея, ама проблема не е в нея :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, незнам дали е жива, но наскоро получи пневмоторекс придружен с много брум(гаден симптом), та се наложи оперативна намеса.Не е истина, колко трансплантации направих, ама продължава да отхвърля органи.(Ебати трупа)

Сега разработвам един "Франкенщайн", след като му пусна ток ще се разбере, дали ще живее!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
ето какво казва един майстор тука :headbang:

http://www.aresguitar.se/guitars1.htm

 

VIVA FUI IN SILVIS

SUM DURA OCCISA

SECURI DUM VIXI TACUI

MORTUA DULCE CANO

 

I was alive in the forest

I was cut by the cruel axe

In life I was silent

In death I sweetly sing

 

...сърцераздирателно...

 

Братле много добра мисъл ;) евана на тоя дето я е измислил .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.