Jump to content
Българският форум за музиканти

Шумоизолация


Recommended Posts

само вата - притисната между метлана мрежа?

Точно :D:blink:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Преди време бях чел някъде, че имало някакви турски акустични панели, които се внасяли, били доста по - евтини от Auralex, но вършели работа (не колкото именития си събрат, но за толкова пари толкова ) :greenangel:

Някой има ли представа за какво става въпрос и ако има би ли могъл да ми даде координати на фирма, склад ...

 

Предварителни благодарности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

някои може ли да ми каже дали стериопор с въздушна възглавница зад него ще ми върши работа за запис на вокали, в смисъл дали стериопора попива ревербрацията или я запазва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай, моля, тази тема отначало, както и други теми (използвай Търсене) в същия раздел.

 

Накратко - не. Няма почти никакви акустични качества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои може ли да ми каже дали стериопор с въздушна възглавница зад него ще ми върши работа за запис на вокали, в смисъл дали стериопора попива ревербрацията или я запазва ?

Пише се стиропор.

Попива напълно "реверберацията" и звукът изчезва в небитието. Крещиш като луд но чуваш гласа си съвсем слабо. Не се прави така, идеята не е добра. Става за шумоизолация, да но не и за акустика, каквато ти трябва за записи. Двете неща са доста различни.

Редактирано от guitman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

guitman от опит ти казвам, че стиропора не става за шумоизолация, или поне не е ефективен толкова колкото си мислят повечето хора :hysterical:

Правил съм шумоизолация с стиропор 5 см и ефекта беше отчайващ цялата зграда се тресеше, истината е вата, вата и пак вата по много :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tombinoou, напиши в гуглето bass traps и чети. Бас траповете частично поглъщат звука и така помагат за гасене на стоящите вълни, по този начин подобряват акустиката на помещението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Aми за средните ефективността е значително по-малка. По-скоро пана (тип Auralex Studiofoam Wedge) или пирамиди биха свършили работа. Само че така наизуст говорейки без да се познава помещение, цели за които ще се ползва и т.н. не даваме съвет на никой. Просто хвърляме думички/термини в пространството.

За репетиционна освен звукоизолация друго ти не требе (просто няма смисъл инвестицията иначе не че няма да е по-добре), за вокална кабинка взимаш от горепосочените Ауралекс пана от 4 инчовите, правиш метър на метър с плоскости кабинка и едно плекси прозорче и я напраскваш цялата с Ауралексите и си в бизнеса :)

За студийно приложение вече си иска измервания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
ако е за студио това е все още 25 % от общата изолация, има и под , таван, третиране на гипскартона с скъпа студийна изолация, после да дойде човек с RTA и микрофон, после калибриране на мониторите и субчето за помещението, пак допълнително третиране за проблемни области и пак RTA и пак калибриране и после сме готови за запис и смесване.

Може ли да ме светнете по въпроса с калибриране на монитори ,колони .Какво е RTA и изобщо за измерването на тези нива и честоти.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е за студио това е все още 25 % от общата изолация, има и под , таван, третиране на гипскартона с скъпа студийна изолация, после да дойде човек с RTA и микрофон, после калибриране на мониторите и субчето за помещението, пак допълнително третиране за проблемни области и пак RTA и пак калибриране и после сме готови за запис и смесване.

Може ли да ме светнете по въпроса с калибриране на монитори ,колони .Какво е RTA и изобщо за измерването на тези нива и честоти.Благодаря.

Руски чаткаш ли да ти дам някой линк? Ако разбираш кажи да ти пратя - има да четеш с часове....тестове на всякакви колони, монитори, помещения и т.н.

Ето за начало да видиш с какво се правят такъв тип измервания - сетъп + технически характеристики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре, само си пропуснал да добавиш ценовата листа :D , че момчето може да остане с грешно впечатление ...

Тези нещица не са по две за лев (от личен опит го знам)... А за времето отделено за четене да не говорим. Един живот не стига...

Акустиката е сериозна наука, която не може да се дъвка от тук от там. Май най-правилното решение е предложението на Fortissimo

... после да дойде човек с RTA и микрофон ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.