Jump to content
Българският форум за музиканти

Да поосвежим/ите една кремонка пак за дар?


Recommended Posts

Така

 

предният ми пост беше малко импулсивен...

сега ще обобщя какво става в крайна сметка, за всички, които не им се четат.... предишните постове да ги наречем. Реално доста неща се промениха от последнията "план" кхъм ако мога така да го нарека - ще мине през Варна китарата, ще иде у Петър първо и още няколко. За никъде няма смисъл да се бърза.

 

 

Китарата ще я вземе АХЕ от нас, когато му е удобно. Не забравяйте, че всички го правим този проект в свободното си време. Ще снима и адаптерите, както се искаше. Като се върне edge, ще има и ключове и хъмбъкер.

Като се уточни какво ще се прави по тялото, въпрос, който зададох досега n-пъти и евентуално ако дотогава се появят единични адаптери, реално ще се започне. Китарата ще иде у Петър, заедно със ключовете и адаптера, пак, когато АХЕ може да я занесе. Там той ще я прегледа, ще види адаптерите стават ли за нещо, рамки бла бла, каквото е необходимо и като има вече финална комбинация (примерно H S S) ще се прати при за рязане и правене при rdg. Оттам тялото отива във Варна и после в София. Всичко това всички го правят когато могат....

Basstraffic, потенциометрите ги прати при Петър, когато можеш/искаш/имаш време. Ако искаш изчакай да се върне тялото от странстванията.

Като се върне Петър връзва цялата електроника и това е! През това време вече грифа се прави тук.

 

Ако има нещо по горният текст кажете

 

Това е дългосрочен проект все пак.

 

 

rdg, какво предлагаш за тялото? Може ли да кажеш по-специфично? Аз лично съм за заглаждане на облата форма, без други хирургически намеси. Предложих плана на JSa като ориентир, не знам дали върши работа, нищо не каза по този въпрос.

 

ultramega, май няма да ни трябва този адаптер... засега... мерси все пак. Ако ни потрябва, ще те уведомя на ЛС. 10х!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм аз написах 2 плана за това как да се процедира... никой не коментира абсолютно нищо по тях! Единствено се разбра, че първо ще иде в Петър (е, АХЕ ще я вземе де)...

 

Единият план съм го пропуснал.... :)

Та...щом няма коментари и развитие на плана означава, че това е, което може да се направи за момента. Имам предвид, че повече предложения, ентусиасти и идеи няма. Тогава се събира наличната информация и се развива.

Аз ще очаквам от smartpeter да ми каже кога ще са му необходими потенциометрите за да му ги пратя. Следващите етапи по ремонта зависят от останалите участници. Ако те не се включат означава, че ремонта ще е до там. Никак не е малко според мен.

Сега по отношение на форми на тялото, бои, фурнири, видове адаптери, ти трябва да кажеш как искаш да стане китарката и тогава да се търси конкретният липсващ елемент. Например искаш китарата да има H+S+S адаптери! Има ли ги налични? Ако ги няма, могат ли да се намерят (евентуално някой да предостави безвъзмездно ("безвъзмездно" е уникален темин))? Ако няма...няма. Това е.

Идеята ми е ти да определиш насоките на ремонта защото това е твой инструмент и нека да стане така, както ти искаш.

Дано съм успял да се изразя правилно. Просто ми се иска нещата да се задвижат, а и когато има много варианти за обсъждане- става голямо мотане.

 

П.С. Имах клиент, който не беше сигурен какъв цвят да му е китарата, какви да са адаптерите, ама сега bolt-on ли да е или set-in, тру боди ли да е струнника....всичко това мислене отне 2 месеца.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, човек, разбирам те напълно. Разбирам че имаш идеята да има ясна организация и цел от един човек, защото няма как да има групово, това също ми е ясно. Просто искам да отбележа, че в постовете си гледам да съм максимално точен, но има много мои въпроси, които останаха неотговорени...

 

ето за адаптерите първночално уж си мислех ,че ще е Х-Х, поради наличност, но доста хора се обединиха около идеята да се запази вида й и аз осъзнах, че съм напълно съгласен с тях. Затова засега остана Х С С. Сега търсим сингли, но се споменава да се оправят старите ако е възможно - това ще се разбере като иде при Петър общо взето.

 

За тялото искам да се изясни каква визия има rdg. Аз съм за лека промяна, но не отказвам идеи, и затова съм задал този въпрос в предишните 4 страници поне 4 пъти! Бих искал съвсем леко подчертаване на облите й форми, но ето - както стана със адаптерите, ако има добра идея, защо да не я изпълни? Просто искам да има точен план ПРЕДИ да се започне всичко, това е :)

 

Та искам да кажа, че има доста развитие, но предполагам на хората не им се чете, тъй като има и много неприятен офтопик...

 

и тъй :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление нямам излишни Сингли, както и Хъмбъкери...иначе на драго сърце. Ако има проблем със старите адаптери, ако трябва да се пренавият, ще видя какво мога да направя.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок! Като решите дали ще се екранира и дали ще има преамп казвайте. Аха разбрах значи ще идва :)

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок! Като решите дали ще се екранира и дали ще има преамп казвайте.

 

Ще я екранираме естествено!Аз съм твърдо и за преамп!

 

Поздрави,

 

Петър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не генерализираме - българите стават, само някои - не. Иначе нек не нек ако се сложи на бридж и евентуално се донавият по още няколко метра жица на двете бобини мисля, че ефектът ще е повече от задоволителен. :greenball: В краен случай да звучи леко глухо, но във всеки случай ще е в пъти по-добре от сингъл...

 

Поздрави,

Влад

 

Влад, не искам да смяташ, че в следващите няколко реда изразявяйки личното си мнение искам да те иронизирам или да се заяждам - напротив - симпатичен си ми! Нека да персонализираме - българите не стават - само някой да- и точно на тях им пожелавам успех!!! Виждаш ли конкретния случай - RDG се убиди и се покри, другите лютиери от форума се ослушват даже и мнение на желаят да споделят, камо ли да моемат част от работата по проекта! Сигурно има много други които могат да дадат по нещо но трябва малко да се размърдат и да разтаръшуват по дълбоко в чекмеджета по килери, гаражи, мазета и тавани! Да ама не - ако трябва да цитираме един журналист!!! Егоизъм, мързел, себичност, надменност, насмешливо - подигравателна снизходителност и какво ли още не - извинявам се на всички които четат това - надявам се искренода не сте от тях а и дано по принцип да не съм прав, но скромният ми житейски опит и конкритните обстоятелства ме навеждат на такива мисли! И моля - не дискутирайте тук това ми изказване - ако имате друго мнение и желаете да ми опонирате пишете ми ЛС - да не се отклоняваме от основната тема - проекта, и да я запълваме с безмислени спорове! Да е живот и здраве да видим някаква положителна промяна - колкото по скоро токова по добре!

 

Относно адаптера е така! Не е от значение , че е нек, стига да има нормално изходно ниво ще стане! Едно замермане ще покаже!

 

Търсят се желаещи да помагат с части и работа по проекта! Хайде братя българи отпуснете малко душите и сърцата си и дайте по малко за една благородна идея!

 

Поздрави,

 

Петър

 

 

Хубаво се търсят но е много интересно кой и по какъв начин подбира кой ще участва в проекта и кой не.

 

Следя темата от началото и като гледам smartpeter се опитва и си налага своето мнение кое как ще стане.

Като каза че китарата трябва да си запази първоначалния вид и край.Никой не може да спори с с него.Даже и самия собственик на китарата, та гледам и той се примири с това.

Не е правилно така .Или собственика решава или може ако се двоуми да направи анкета

;)

сори за офтопика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не генерализираме - българите стават, само някои - не. Иначе нек не нек ако се сложи на бридж и евентуално се донавият по още няколко метра жица на двете бобини мисля, че ефектът ще е повече от задоволителен. :greenball: В краен случай да звучи леко глухо, но във всеки случай ще е в пъти по-добре от сингъл...

 

Поздрави,

Влад

 

Влад, не искам да смяташ, че в следващите няколко реда изразявяйки личното си мнение искам да те иронизирам или да се заяждам - напротив - симпатичен си ми! Нека да персонализираме - българите не стават - само някой да- и точно на тях им пожелавам успех!!! Виждаш ли конкретния случай - RDG се убиди и се покри, другите лютиери от форума се ослушват даже и мнение на желаят да споделят, камо ли да моемат част от работата по проекта! Сигурно има много други които могат да дадат по нещо но трябва малко да се размърдат и да разтаръшуват по дълбоко в чекмеджета по килери, гаражи, мазета и тавани! Да ама не - ако трябва да цитираме един журналист!!! Егоизъм, мързел, себичност, надменност, насмешливо - подигравателна снизходителност и какво ли още не - извинявам се на всички които четат това - надявам се искренода не сте от тях а и дано по принцип да не съм прав, но скромният ми житейски опит и конкритните обстоятелства ме навеждат на такива мисли! И моля - не дискутирайте тук това ми изказване - ако имате друго мнение и желаете да ми опонирате пишете ми ЛС - да не се отклоняваме от основната тема - проекта, и да я запълваме с безмислени спорове! Да е живот и здраве да видим някаква положителна промяна - колкото по скоро токова по добре!

 

Относно адаптера е така! Не е от значение , че е нек, стига да има нормално изходно ниво ще стане! Едно замермане ще покаже!

 

Търсят се желаещи да помагат с части и работа по проекта! Хайде братя българи отпуснете малко душите и сърцата си и дайте по малко за една благородна идея!

 

Поздрави,

 

Петър

 

 

Хубаво се търсят но е много интересно кой и по какъв начин подбира кой ще участва в проекта и кой не.

 

Следя темата от началото и като гледам smartpeter се опитва и си налага своето мнение кое как ще стане.

Като каза че китарата трябва да си запази първоначалния вид и край.Никой не може да спори с с него.Даже и самия собственик на китарата, та гледам и той се примири с това.

Не е правилно така .Или собственика решава или може ако се двоуми да направи анкета

;)

сори за офтопика

 

Ако си чел внимателно ще видиш, че в повечето случаи казвам "по мое лично мнение"!Даже подканям другите да дават мнения - и някой казва ли нещо - не! Ти специално също не даващ мнение а бързаш да правиш недообмислени забележки!Дай мнение да видим ти какво предлагаш! Кусури най лесно се намират, работа доста по трудно се върщи!!!Някой даде ли цялостно мнение, предложи ли ли концепция, изтъкна ли доводи , попита ли ме за моите доводи?Ти питащ ли ме - също не! Е...извинявай, така работа не се върщи!

 

Ето моите доводи ако те интересуват! Въпреки ,че носи копирани детайли от други - известни модели от близкото минало , все пок този инструмент е ОРИГИНАЛЕН - ИЗЛЯЗЪЛ Е ТАКА ОТ БЪЛГАРСКА ФАБРИКА!!! Ше кажеш - Да, ама е направен скапано! Е.. затова искаме да го подобрим, но в същото врема и максимално да запазим външния му вид! Защото е ОРИГИНАЛЕН, защото сигурно има САНТИМЕНТАЛНА СТОЙНОСТ за притежателя си и сигурно за това се съгласи със мен- но ти за това не помисли а бързаш да обвинявяш, че налагам мннение вместо да дадещ своето! Навсякъде по света хората реставрират какви ли не неща включително и китари и се стремят да ги възстановят до послезния най малък детайл в оригиналния им вид! Защото уважават това което е създадено преди години въпреки, че може някои специфични характеристики значително да се резминават с определени съвременни концепции и изисквания!

 

Дайте да направим тялото и грифа като Фендер, Гибсън ,ПРС или Ибанез (да точно така се се произнася на испански а не Ибанец) не знам си кой мадел да сложим и една активна електроника и адаптери И Ем Джи, да и забием и един Флойд Роуз да я изрисуваме с черепи, свастики, пентаграми и други подобни изображения плод на нечия болна фантазия! И какво ще напомня на този човек за това което е било??? Не мога да разбера защо българина е такъв голям чуждопоклонник - сигурно защото го мързи да мисли, твори и създава свои неща а му е по лесно да се задоволява с чуждото! Така никога няма да получим уважението на другите народи!

 

Един голям човек някога е казал: ДА КОПИРАШ Е КАТО ДА ОБЛЕЧЕШ НЕЧИЙ ЧУЖД КОСТЮМ - НЯМА ДА ТИ ПРИЛЯГА НИТО ПО РАЗМЕР, НИТО КАТО МОДЕЛ, НИТО ПО ЦВЯТ!

 

Е...извинявам се за разтягането на ластика но това са моите доводи! Ако някой има друга концепция и доводи да я защити да заповяда! Ако не да започваме да правим нещо по проекта!

 

Поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вие се оа*ахте напълно!! :hysterical: (колко добра емотиконка!!!)

 

Дет' се вика - никога не е късно да станеш за резил!

 

аз отивам на изпит по математика, пък после мое някой мод да изтрие последните 5 страници... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, леле!

 

Както нагледно се вижда, колективна работа без шефове не става. Затова нека въведем малко ред.

Феникса като собственик на китарата се явява продуцент на проекта :metalist: Аз като най-голям връзкар ставам изпълнителен директор :wacko:

Понеже има доста работи да се вършат, като някои ще се изясняват в процеса на работа, няма смисъл отсега да правим подробен план за всичко. Като за начало е това:

1. Аз вземам китарата, правя подробни снимки и я нося на Петър.

2. Той я преслушва и казва какво има да се прави по грифа. След това евентуално започва да го прави. Също така казва дали ще стане нещо от старите адаптери.

3. След като вече сме изяснили какво искаме да стане с тялото(!), го пращаме на rdg. Той реже, кълца, лепи и боядисва.

4. Пращаме я на Fender_str да я екранира и евентуално да й сложи предусилвател.

5. Китарата се връща при Петър, който връзва електрониката.

6. Аз я взимам, продавам я на черно като уникат и заминавам за бермудите, където с Феникс пием коктейли на плажа, едрогърди туземки ни правят вятър с палмови листа, а руси синеоки шведки ни правят....... абе добихте представа :)

 

В тая насока засега това е напълно достатъчно. Отделно трябва да решим какво да правим с тялото.

Моите предложения са следните:

1. Да запазим изцяло формата на тялото и главата на грифа. Без заобляния, фурнири и т.н. Нека си остане кремонка, просто да стане яка кремонка :D Само да се пребоядиса. Феникса ще каже какъв цвят иска. Мисля си, че може би ще е добре да се боядиса и грифа с главата, за да е всичко един цвят.

2. Конфигурацията да е HSS с ключе за разделяне на хъмбъкера. Мисля че това е една стандартна и доста универсална конфигурация за страт-тип китара. По тоя повод ще се наложи да се издълбае гнездото за хъмбъкера и може би да му се изработи рамка, което май Петър каза, че може да направи.

3. Ключето за смяна на адаптерите да се смени със стандартно 5-позиционно, понеже тази тъпотия с кръглото ключе е неизползваема в реално време. Тук също ще се наложи малко рязане и лепене.

4. Може да занесем мостчето да го хромират, в случай че всичко друго си му е наред. Някой знае ли къде и как?

 

Много удобно би било, ако има хора, които да носят китарата между София, Русе, Варна и т.н.

 

Кажете какво мислите за предложенията ми, а продуцентът накрая ще каже 'как го иска' :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такава организация имах предвид :metalist:

По отношение на транспорта, ако няма кой да носи лично нещата, имам предложение китарката да се транспортира по автобус. Струва не повече от 2 кинта, някой може и 3 да вземе, но на мен до сега не са ми вземали повече (става въпрос за дестинация София- Нова Загора).

За струнника: мога да го полирам и постегна, но за хром...проблем е и при мен. Последното хромиране беше :rolleyes: и сега търся алтернативи.

 

П.Пс. AXE! Като правиш снимки, направи снимки на струнника в близък план!

 

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите, за които споменах са същите. Моето скромно мнение е, че скуайърските ще изстрелят звука в невиждани и нечувани висоти в сравенение с тоя тип орфейски бракми :)

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, леле!

 

Както нагледно се вижда, колективна работа без шефове не става. Затова нека въведем малко ред.

Феникса като собственик на китарата се явява продуцент на проекта :punk_guitar: Аз като най-голям връзкар ставам изпълнителен директор :godbless:

Понеже има доста работи да се вършат, като някои ще се изясняват в процеса на работа, няма смисъл отсега да правим подробен план за всичко. Като за начало е това:

1. Аз вземам китарата, правя подробни снимки и я нося на Петър.

2. Той я преслушва и казва какво има да се прави по грифа. След това евентуално започва да го прави. Също така казва дали ще стане нещо от старите адаптери.

3. След като вече сме изяснили какво искаме да стане с тялото(!), го пращаме на rdg. Той реже, кълца, лепи и боядисва.

4. Пращаме я на Fender_str да я екранира и евентуално да й сложи предусилвател.

5. Китарата се връща при Петър, който връзва електрониката.

6. Аз я взимам, продавам я на черно като уникат и заминавам за бермудите, където с Феникс пием коктейли на плажа, едрогърди туземки ни правят вятър с палмови листа, а руси синеоки шведки ни правят....... абе добихте представа :cheers2:

 

В тая насока засега това е напълно достатъчно. Отделно трябва да решим какво да правим с тялото.

Моите предложения са следните:

1. Да запазим изцяло формата на тялото и главата на грифа. Без заобляния, фурнири и т.н. Нека си остане кремонка, просто да стане яка кремонка :cheers: Само да се пребоядиса. Феникса ще каже какъв цвят иска. Мисля си, че може би ще е добре да се боядиса и грифа с главата, за да е всичко един цвят.

2. Конфигурацията да е HSS с ключе за разделяне на хъмбъкера. Мисля че това е една стандартна и доста универсална конфигурация за страт-тип китара. По тоя повод ще се наложи да се издълбае гнездото за хъмбъкера и може би да му се изработи рамка, което май Петър каза, че може да направи.

3. Ключето за смяна на адаптерите да се смени със стандартно 5-позиционно, понеже тази тъпотия с кръглото ключе е неизползваема в реално време. Тук също ще се наложи малко рязане и лепене.

4. Може да занесем мостчето да го хромират, в случай че всичко друго си му е наред. Някой знае ли къде и как?

 

Много удобно би било, ако има хора, които да носят китарата между София, Русе, Варна и т.н.

 

Кажете какво мислите за предложенията ми, а продуцентът накрая ще каже 'как го иска' :godbless:

 

Е, РАЗГЕЛЕ!!!

 

Камък ми падна от сърцето! Добре, че се намери някой да координира работата!

Тогава да действаме!

 

Поздрави,

 

Петър

 

PS - И АХЕ,...НЕ СИ ТОЧИ МНОГО ЗЪБИТЕ , ЧЕ КОМАЙ ТИ СЕ РАЗМИНАЛО! ВМЕСТО ДА ТИ ДАМ ГОТОВАТА КИТАРА ВЪЗНАМЕРЯВАМ ДА Я ПРОДАМ НА БОГАТ ЛЮБИТЕЛ-КОЛЕКЦИОНЕР И С ПАРИТЕ ДА ИЗКАРАМ НЯКОЛКО ТОДИНИ В РИО ДЕ ЖАНЕЙРО ОБКРЪЖЕН ОТ НЕЖНОСТИТЕ НА НАЙ СЪБЛАЗНИТЕЛНИТЕ БРАЗИЛСКИ ТОПМАНЕКЕНКИ!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.