Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Извинявам се ако и мен причислявате към хората с наплив на мнение, просто видях че има такава тема и реших да отговоря .

И да си изкажа мнението за телекастер (вие ако щете се сърдете) китарата си е хубава стига да е в добро обкръжение ( не върви телекастер да е между джаксъни с ръб с който може да се пробие бетон) и тва е от мене.

Наздраве и без нерви !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Естествено - както има и мъже, които си падат по дебели жени тип бъчва, така има и хора, които харесват формата на телето :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също бих искал да кажа, че Telecaster е уникално дървена измишльотина погрешно сътворена от доказаните Fender.

 

 

Fender са започнали да се доказват именно с тая китара. Но щом ти казваш, че е грешка, първата масово произвеждана електрическа китара в света, по която са направени още милиони други, ок. Твоето мнение е доста важно по такива големи въпроси. Все пак си доста сериозен човек, с доста сериозни постижения в тази сфера.

 

Хетфийлд не свири ли с Gibson Explorer? На мен Гибсъна ми харесва, както и Джаксън Кели-то, обаче така изръбена формата на EX-овете не ми харесва никак. А за Телекастърите - какво значение има кога е била създадена китарата, китарите, които аз харесвам нямат нищо общо с формата на телекастъра, така че не виждам защо трябва да я уважавам. Нито са били повлияни от нея, нито нищо. Въпрос на вкус е, това си е лично мнение за теле-то, обаче наистина е много грозна за мен.

 

Всяка електрическа китара на света е повлияна от Fender Telecaster. Защо? Намирането на отговор не е особено трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VERSUS

Би ли ми обяснил как може една такава китара

http://7tgreekmyth.wikispaces.com/file/vie...%2BPRO%2BBK.jpg

или

http://profile.ultimate-guitar.com/profile...309_image_0.jpg

да бъде повлияна от Телекастер?

 

В темата, доколкото разбирам от предните 40 страници, всеки изразява мнение и вкус, това е моят вкус, аз не го налагам, просто реших да се разпиша и аз. Не намирам това за лошо и не смятам, че съм обидил някой, нито съм го правил с такава цел.

Редактирано от Annonnymоus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го приемал като обида :greenball: Ето как : Telecaster e първата масова solid-body китара, всяка следваща solid-body е малко или много повлияна от нея. Китарата, която си постнал също е solid-body. Най-малкото по това е повлияна :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но в темата говорим за външен вид, тоест форма (поне аз така го разбирам). За начина на изработка е повлияна, това не съм го отричал и знам, че е така, но за формата въображението играе главната роля, а тук просто не виждам дори едно нещо, по което да си приличат телата на китарите. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, като отваряте една тема, попрочитайте все пак какво пише в нея :) Хайде ще ви припомня:

 

Най-грозната китара, Дайте вашите предложения

Става въпрос само за визията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, един въпрос? Колко от вас са пипали Теле? Защото съм сигурен, че след 5-10 минути свирня на нея набързо ще ви се хареса. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Явно пак не успяваш да прочетеш смисъла на темата за ВЪНШЕН ВИД на китарата ;) Телето ми харесва като саунд, но е отвратително-грозна китара. Също както една мацка може да е страхотна в леглото, но и също толкова грозновата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо "пак" ? ;)

Много добре си схващам идеята на темата. Мисълта ми беше, че и на мен не ми харесваше. След като свирих на няколко Телета, и на външен и на вътрешен вид ми изглеждат страшно яки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата се превърна в Telecaster vs BC Rich & Jakson нека да обобщим на кратко и да преминем към същността на темата, която е "Най-грозната китара, Дайте вашите предложения

Става въпрос само за визията."

Та:

1. Всички металисти, които се кефим на BC Rich & Jakson сме комплексирани.

2. Телекастера има уникален, приказно вълшебен звук, несравним с другите китари.

3. Телекастера е бащата и майката на всички китари и затова всички китари приличат на него (и за да не се заядете казвам ДА китарите се размножават полово :P )

4. Телекастера е прекрасна домакиня и майка.

5. BC Rich & Jakson са бледо копие на телето.

 

Абе въобще :thumbs_up:

А сега по темата. Значи питаше се "Коя е най грозната китара". Е па тва е лесто: Fender Telecaster :cheers2: .Наздраве на феновете на BC Rich & Jakson :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.