Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Напълно съм съгласен с някои от изказалите се по-горе, че BC RICH и Jackson са най-грозните китари. Направени са точно за комплексирани метъли :) :green: Дори повечето модели на Ibanez не ми допадат. А иначе Telecaster са едни от най-популярните китари въобще и много по-стойностни изпълнители, които няма смисъл да изброявам, свирят именно с Telecaster, а не с ония дървета, изброени по-горе. Аз специално много харесвам DeLuxe сериите им. И аз не харесвам BC RICH и Jackson, но не правя специална тема за това.

а тая тупалка за губери дето ти е в сигнатурата да не е по добре

 

ако за тебе агресивна значи грозна значи изобщо не си в час...

 

и на мене не ми харесват телекастрите и май всички фендери.. особенно "чофките" им приличат на охлюви, супер флегматични са ми... не бих казал грозни... по скоро олигофренски... за музиката която слушам и свиря трябва да си пълен олигофрен да излезеш с такава китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой във форума беше писал, че най-грозната китара е счупената, и тази без струни.

 

Темата, която разискваме е повърхностна и губи смисъл още от заглавието си. Ние нямаме право да заклеймяваме един инструмент като грозен, дори и очевидно до има китари, изработени без особено естетическо чувство. Нещата са много по-сложни, и съм убеден, че всички разбираме това. Дали Telecaster са по-хубави от B.C. Rich, дали Jackson са правени за комплексирани метъли, дали еди-кой си не се кефи на Ibanez, а на Stratocaster няма никакво значение, а само допринася за безсмислени спорове. Даже и начинаещ музикант добре разбира, че една китара, или какъвто и да е инструмент е цяла вселена. Освен това едва ли някои би си купил грозна за него китара. А каква е тя в очите на другите - няма никакво значение, нито пък ние можем да налагаме вкусовете си.

 

Аз имам 3 китари, всяка от тях има особена стойност за мен, всяка от тях е ужасно красива за мен, и никога няма да кажа за друг инструмент, че е грозен, защото той вероятно е най-красивият, удобен и функционален за неговият собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубостта на една китара варира от човек до човек. Няма гаранция, че ако за някой тя е много красива, ти ще я възприемаш по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много подходящ отговор! Вярно е,че човек се свързва и идентифицира с китарата,която има или с която свири(изразява)в момента.Това означава ли,че настоящата тема трябва да се формулира и като: "Най-грозният китарист..."

Казвам това,защото виждам,че отношението към инструмент определян като "грозен"(а според мен-такъв няма)се прехвърля и върху групи от хора.Не-е колегиално,не е нормално, не е и зряло!

Като преглеждам богатия материал по темата,си правя заключение,че всички китари са грозни.Смущаваща е перспективата да си вземеш една китара(недай боже - две),да се притесняваш от грозотата и(според други КИТАРИСТИ)и де се оправдаваш защо я притежаваш.Или пък,за да тушираш описаното неудобство,декларираш принадлежност кум група хора със същите"грозотии"и заедно се изправяте срещу "неверниците" - тези с грозните китари,дето и музиката им е такава и разбиранията.

С други думи - ако смяташ,че има грозна китара,то вероятно и твоята е грозна.

 

Затова запитах за негрозна китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kaiaCT.jpg тоя ще се озори на тази глупост  :godbless:

Я! Китара за десеторъки!

точно това е сигничър китарата на китариста на Спайнъл Тап

е те са едни от хеви метъл отците

не че им имам някакви записи

което си е мой пропуск

но пък определено тозе китарист въвежда - и по правилно си поръчва Маршали които да се усилват до илевън 11!

та идеята не е съвсем на Менаур - Аll man play on ten

someone play on 11!

 

като я загледах внимателно - реших

че ако в едно парче имаш- фретлес партия, кънтри - за теле,стандартна,12 струнна и китара на отворен акорд

5 груфовата китара - ще ти свърши работа

освен - че ще изфукаш и ще си причиниш гръначно изкривяване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази с 5-те грифа е на Рик Нилсен от CHEAP TRICK. Има две такива китари- едната е шахматната от снимката, другата е червена. Яка гърбина требе за това!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кво хората се хабят да правят китари с по 1000 грифа,все едно им трябват.

Най много с 2 грифа,едната 12 струнна,другата с 6 струни и толкова.Каква е тая излишна грандомания :bravo: Да не говорим ,че е нереално грозно :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кво хората се хабят да правят китари с по 1000 грифа,все едно им трябват.

Най много с 2 грифа,едната 12 струнна,другата с 6 струни и толкова.Каква е тая излишна грандомания :) Да не говорим ,че е нереално грозно :cheers:

съгласен съм с колежката :greenangel:

да не кажем че и 1 гриф си е напълно достатъчен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kaiaCT.jpg тоя ще се озори на тази глупост  ;)

Я! Китара за десеторъки!

точно това е сигничър китарата на китариста на Спайнъл Тап

е те са едни от хеви метъл отците

не че им имам някакви записи

което си е мой пропуск

но пък определено тозе китарист въвежда - и по правилно си поръчва Маршали които да се усилват до илевън 11!

та идеята не е съвсем на Менаур - Аll man play on ten

someone play on 11!

Тони, Спайнъл Тап са фиктивна група от фиктивния документален филм This is Spinal Tap.

 

Препоръчвам на всеки, зарибен по "твърдата музика" да го гледа. Подиграва се яко, но е направен с любов. Артистите си свирят сами на инструментите. В по-късни години даже и на турне са били. Сатриани и Джеф Бек са забивали като гост музиканти.

 

Но, така или иначе, групата е пародия на хеви метъл група от 80те.

 

Китаристът се казва Найджъл Тъфнъл и освен че има Маршал глава дето е до 11, свири и на китара с цигулка, докато друнка на втора китара с крак по концерти. Ексцесии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.