Jump to content
Българският форум за музиканти

4 китари - търся мнение


bluelemon

Recommended Posts

Уф и аз това исках да кажа ама от бързане. Довечера ще премеря моя при нъта да видим. Гледа че и SG-то е толкова при нъта. Отделно всички грифове ли имат леко заобляне или има и напълно плоски?

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Интересно, не знаех че има лес пол копия с изтънени грифове. :greenangel:

Ами, в такъв случай ако ти харесва - взимай го.

Всъщност до колкото знам Vintage V100(каквато ако си спомням имаш) е с изтънения гриф.

Не съм се докосвал до другия ,но съм чувал че е като сап на мотика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно изказване :punk_guitar: Чувал съм!

 

"Body Material: Laminated Alder/Maple" Това дърво и плочи ламинат отгоре и отдолу ли означава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Eто това е моята (изненадан съм, че изобщо някой си е направил труда да помни с какво свиря :) ) 180524_0_x.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не съм пипал тези Епифони лично, но достоверен човек, който ги е пипал, твърди, че специално на този им клас ключовете разстройват много бързо.

 

http://www.thomann.de/de/harley_benton_hbl450bk.htm

 

Препоръчвам :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, не знаех че има лес пол копия с изтънени грифове. :)

Ами, в такъв случай ако ти харесва - взимай го.

Всъщност до колкото знам Vintage V100(каквато ако си спомням имаш) е с изтънения гриф.

Не съм се докосвал до другия ,но съм чувал че е като сап на мотика.

Гибсън ЛП Студио наистина е като дръжка на мотика /лопата :punk_guitar: в сравнение с Винтиджа,предполагам и други копия са с тънки грифове,защото начинаещите предпочитат такива.За мен тънкия гриф уморява ръката и отнема от тона на китарата.

Под тънък имам предвид м/у фингърборда и задната част,не ширината при нъта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valserp благодаря. На мен също ми харесва, но си нямах на идея как са като качество. Ще прочета и за варианта който си посочил. Свирил ли си на този лес пол? Hillbilly самата дебелина не ме притеснява толкова, а по скоро ширината при нъта. Преди време пробвах един уошбърн и грифа му беше като на класическа ми китара широк. С мойта ръка просто беше безумно да свиря. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това се сетих и аз да те подсетя ...

 

има в този ценови клас и Washburn(wi14- ми се струва) има и CORT(кх5) .... тези китарки са в БГ и можеш и да ги пипнеш(което пак е по- добре от направо в кашон в пощата), ако не си го правил ...

просто пообиколи магазините ... Фактор/Динакорд и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Задължително ще отида да ги видя и двете ако ги има в наличност. Мерси! Мисля че събрах достатъчно инфо. Дано да се похваля скоро.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Cort са стабилна марка и няма да сбъркаш! На тоя модел спецялно не съм свирил, но предполагам, че е нивото й ще е задоволително.

 

ПП: Имаш ли познания относно Флойд Роуз системата (тремолото)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм свирил с подобна система :thumbup: Само с най-обикновено тремоло. Гледам че тази е със двойно заключване което ме притесняваше при евтините модели да не се разстройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами попринцип идеята на тоя вид системи е точно да предоставя максимално малко разстройване. Двойно заключване ще рече един път долу на бриджа/тремолото и един път горе при нъта(горния мост, магаренцето). Тая система позволява доста по-голям диапазон на използване (смъкване и качване на тона, най-просто казано). Също така и до някаква степен позволява и по-голямо издевателстване и заиграване с тремолото.

При некачествени лицензирани продукти обаче може да има обратен ефект. Разстройване примерно. Друго, което съм чувал при някой Кортове и като цяло за тоя тип лицензни версии на Флойд Роуз системите, е че на някои ръката се прикрепя към системата с резба, която има вероятност и склонноста да се износва, което води до луфт на ръката (ръчката).

Иначе друг минус на тая система е, че доста усложнява смяната на струните. (Разбирай - по голяма играчка). Също така, че китарата губи известно количество състейн. (Продължителност на тона).

 

Много хора казват, че ако няма да използваш Флойд Роуз, по-добре не си вземай китара с такъв. Въпреки, че човек ако е решил - защо пък не. Пък и от къде мога да реша аз примерно, дали искам Флойд или не, ако например не съм свирил на таква китара и нямам възможността да го направя.

 

Така че - да не насаждам излишни мнения. Както казах, няма да сбъркаш, ако си вземеш Корт. (Лично мнение).

 

Поздрави!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно изказване :metalist: Чувал съм!

Доста интересно.Не си ли точно ти човекът,който чака да "чуе" коя китара била хубава за да си я купи?! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.