Jump to content
Българският форум за музиканти

4 китари - търся мнение


bluelemon

Recommended Posts

Здравейте, навих се да си купя китара от томан поради факта че дори и с 30 евро доставка пак цената идва колкото да си взема от БГ "ламиниран фендер". Значи китарите които гледах са на цена около 140 евро и мисля че мога да рискувам да поръчам без да съм посвирил. Не съм много разбирач и знам че не мога да очаквам чудеса за тази цена, но със сигурност ще е по добре от мойта кремона :thumbs_up: Като може би единственото ми изискване е грифа да е удобен и по тънък. Хвата ми не е много широк и не съм със много дълги пръсти та затова така. Това е за сега. Ще се радвам на мнения на хора тествали инструментите. Благодаря. Ето китарите.

 

Kramer

 

Dean Guitars

 

Epiphone Les Paul

 

Epiphone SG Special

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Като е почнал колегата :rockon: :

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry396677

 

иии

 

google.com - най добрия наръчник на китариста :)

 

Де да знам, може и при Арменския Поп да почнат да пращат хората за акъл :thumbs_up:

 

Сериозно - и по темата наистина ли ще купуваш от он-лайн магазин? Най - малкото, ще пипнеш "метлата" чак като ти пристигне с фактурата. Лично аз не съм и виждал нито един от моделите, но подочух, че "Икономов" ще внася известно количество Гибсъни (и най - вече Епифони) след някое време. Та, ако слуха излезе верен ще можеш да идеш и да си я видиш сам на място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези теми съм ги чел. Идеята ми беше че нямам претенции коя от 4 китари ще е. Пределно ми е ясно че разлика между тях няма да има кой знае каква. Въпроса е за грифа. Искам да ми е удобрен и затова питам дали има хора които са свирили и как се усеща грифа. И да ще си я вида като получа фактурата, което не ме притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж и това вЕрно само с хъм на бридж-а ,ама кво толкоз... 81ЕУР ... какво му плащаш.... за нова

 

пък като вземеш ще разкажеш... (ако не се "смърся" аз преди това .. та да го направя аз първо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x man, щеше ми се да е с две хъмита. Значи DEAN GUITARS EVO XM SN отпада. Сега видях че я намат в наличност. Уупс имат я, но черна. :thumbs_up:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... тогава "дърпай" дългатаКлечка и взимай някоя докато не си се отказал :punk_guitar:

 

vendetata(dean) e с 24 прага.... и грозна страт форма ....

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само грифа те интересува и то тва, че да е удобен, предполагам, че Крамера има най-тънък и бърз гриф, което всъщност си го пише в сайта: "The Kramer Pacer offers slick guitars with thin necks and great action".

 

Вярно, че разлика между китарите няма да е от небето до земята, ама имай в предвид, че са от различни дървета и ще звучат различно. Със сигурност ще има разлика в звука.

 

ПП: Вземаш на сляпо. Тоест вероятността да не ти хареса нещо, след като си го поръчал, е голяма и тогава идва момента: "Ми май да бях пробвал другото...". Не искам да ти насаждам мнения, все пак ти си си решил. :punk_guitar:

 

Само в добавка, ЛП спешъла и СГ-то не би трябвало да са с много тънки грифове, поне според това, ако са копия на Гибсън, но гаранции няма.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско Slide. И аз досега се рових и четох и май се спрях на Kramer точно заради грифа, но още нищо не е сигурно. Знам че ще има разлики в звученето. Китарата ми трябва само и единствено за упражнения в къщи. Просто за да мога да се развивам, че с кремоната си е мъка. Ако продължа да свиря и стигна някакво прилично ниво естествено ще взема някой по класен инструмент, където вече не бих си го поръчал от интернет и даже не бих отишъл сам да си го избирам. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност са им по - дебели грифовете, аз също съм с копие на Лес Пол, и има осезаема разлика... друг е въпросът, че след свикване става даже по - удобен. Понеже старата ми китара беше Скуаер, като си взех Лес Пол-а, първата седмица имах чувството, че никога не съм свирил. Сега дебелият му гриф ми е даже по - удобен,но... лични предпочитания. Все пак ако държиш на тънък гриф - Епифонът отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам за лес пола пише че Nut Width: 1.68 in. от което разбирам че е тънък грифа. Това са си 4.2672см.

 

това е "тесен" .. гриф --- обратното Широк - 5-5.2см (0-лево прагче - нът)

 

тънкото е ,ако например 1прагче ти е 4.5см то "обиколката" от другата страна(където ти е ръката) дали е 6см или 9см(това вече вероятно е преувеличено), демек колко е "тумбест"

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, не знаех че има лес пол копия с изтънени грифове. :greenangel:

Ами, в такъв случай ако ти харесва - взимай го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.