Jump to content
Българският форум за музиканти

Lag Aekane 100


Death

Recommended Posts

Сори, че съм офтопик, ама да не отварям нова, исках да питам, дали ЛАГ имат друг представител или евентуално из някои магазини да се мяркат?

 

Тъй като ме интересува един определен модел, който Висиартс предлагат, ама ми идва скъпичък, при положение, че предлагания в сайта им е 3хсингъли и тяло от липа, а този е разновидност с 1 хъмбъкер и Алдер тяло, което предполагам ще му качи цената над 600 при тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, че съм офтопик, ама да не отварям нова, исках да питам, дали ЛАГ имат друг представител или евентуално из някои магазини да се мяркат?

 

Тъй като ме интересува един определен модел, който Висиартс предлагат, ама ми идва скъпичък, при положение, че предлагания в сайта им е 3хсингъли и тяло от липа, а този е разновидност с 1 хъмбъкер и Алдер тяло, което предполагам ще му качи цената над 600 при тях...

Ми незнам и на мен ми се иска някой да каже нещо повече по темата,защото съм им хвърлил око ама.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не навлизаме в пълен офтопик и да се отклоняваме от темата на човека, но за китарите ЛАГ съм чувал само добри неща.

 

Френски лютиери ги правят и идеята им е да "съберат и предоставят" всичко нужно в една китара, което само по себе си е доста субективно, а и го приемаме чисто и просто като рекламен трик. Хвалят ги за изработката им, че е на много високо ниво, ама все пак - китара, трбва да се пипне, да се чуе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Фактор имаше няколко бройки от Rockline, колегата yakiya е с едната..а другата...пак някой от форума я купи, но не помня точно кой. Може да питаш там дали няма изгледи да внесат пак..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Не всички модели ги правят френски лютиери :wallbash: Тези под 1000 - 1500 EUR са от източни лютиери :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потебителят DILETANT скоро си взе Lag (по мои спомени). Митко, не се ослушвай, обади някой лаф на хората. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Сънчо, естествено, че по-евтините модели се правят се правят от лютиери от близкия изток, в тва мисля, че никой не се съмнява.

 

Всъщност, като се замисля, цената на модела не е безбожно висока, а и все пак и наще търговци трябва да имат шечалба и те гърла хранят.

 

Моделя, от който се интересувам, е New Vintage 200 JV200RDS. На пазара на вън е около 550-560 лв. Във Висиартс въпросната разновидност на модела - JET 100 e 600лв.

Ако и JET200 е в този ценови диапазон, не е болка за умиране. Най-добре да им се драсне едно писмо.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нямате проблеми. Аз всъщност имам два Lag-a:

Lag Rockline Light и Lag The Beast Standard.

И двата са френски и са от годините, когато тези китари се правеха само във Франция. Едната е от липа, другата е от махагон.

Купувал съм ги втора ръка със съответните недостатъци в резултат на третирането на предишните им собственици.

Като качество, удобство и звук съм доволен от тях и ги препоръчвам.

Най-голям вторичен пазар на френски Lag-ове има разбира се във

Франция и във френския Ebay, както и във френски китарни сайтове, понякога изпадат много добри оферти.

 

За конкретният модел Lag Arkane 100 немога да съм много полезен. Това е най-ниския клас на Arkane серията и със сигурност и

правен някъде в Азия, което не означава непременно че е лош. Имах възможност да го пипна в един Мол в Братислава и като изработка ми се

стори много добър, но не съм свирил на такъв.

В България нямат официален вносител. Може да се купи от on-line магазин.

 

Ето ТУК е темата за китарите Lag.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.