Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul копия от Пловдив


hypnocil

Recommended Posts

Здравейте.

 

Интересувам се, ако има някой от Пловдив или си има на представа какви Лес Поул копия се предлагат по магазините до тези пари 550лв. да кажем ?

 

Благодаря.

Здравейте,аз имам Gibson Les Paul Studio и мойта позлата се протри за нула време там където има съприкосновение с ръката така,че никелирания вариант е по добър!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Без да развалям удоволствието, но ако имаш някъкви музикални амбиции по добре изчакай 6 месеца, събирай още толкова парички.

Избора ще е по голям, инструментите доста по качествени и ще пестиш парите за адаптери, електроника, рефрет, кейс, тюнери итн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо трябва да събира човека пари за по - скъпа китара? Той си е преценил колко му се дават, може да иска да свири за хоби - струва ли си да дава 1000-1500 лева тогава? Вижда се, че не иска професионален интрумент, може дори да НЕ МУ ТРЯБВА... По тая логика и 1000 лева да имаш - винаги има инструменти дето са по - качествени и скъпи, и аз искам Лес Пол от 50-те ама ако трябва да събирам няма да доживея да го имам... Последното ти изречение не го схващам - защо да пести парите за адаптери, рефрет и тунери? Мислиш, че китарата като е за 1000 лева и ще са идеални праговете? Специално тунерът и кейсът - какво да им пести, това са си важни неща...

Не знам аз ли нещо не разбрах последното ти изречение, ако е така - моля да бъда извинен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно повечето пари за китара... Не бих дал, да кажем над 1000 лева за нещо на което няма да мога да употребявам поне 50-60% от потенциала. С това имам предвид, че просто ми е хоби да си свиря на китарка, нито имам група или нещо такова. Проблема е, че блъскам с ел. китара Кремона (много стара и разбита) и една класическа Кремона имам също много стара, та с тях само нерви, защото да кажем не е много приятно да си настройваш китарата с клещи :thumbs_up:

 

Искам да си взема нещо, което да ми върши работа и да ми радва очите. Без дефекти, така да се изразя и да е новичко. От Лес Пол китарите ми трепва нещо в сърцето, като ги видя, но нямам излишни пари, че да си взема Гибсън, така че бих желал някаква имитацийка, до колкото може да ми върши работа и удоволствието от свиренето да не прераства в нерви и ядове, както става в момента със сегашните ми китари.

 

За сега е това, като нужда. След време бих се радвал много, ако навляза по-навътре из неведомите музикални пътища и тогава бих дал повече пари за инструмент :)

 

Благодаря на всички за мненията и съветите отново !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Васил: Да, нещо не си разбрал в последното ми изречение. Ако събереш сумите, за които отначало е горе долу ясно че трябва да ги дадеш допълнително рано или късно, за да имаш работещ инструмент, ще видиш, че така или иначе ще се доближиш до 1000лв. За тази сума мога да ти изброя доста дълъг списък с модели, кадето няма да се налага смяната на цитираните неща.

За останалото мога само да ти кажа, че който и да питаш, имам предвид хора с опит в купуване на инструменти, доста сигурно ще подтвърди, че купуване на много евтино с замисъл да се сменят доста неща от начало, почти сигурно излиза по скъпо на крайа. С тюнери имам предвид ключове...

В крайна сметка мен въобще не ме интересува особено кой какво си купува, но все пак в такъв форум става и въпрос за размяна на опит, и точно това правя.

 

@хипноцил: Никой не говори за Gibson. Но и да ползваш китарата като хоби, та кой е про тук?!, не означава че задължително трябва да се набутваш.

Направи си сметка, сравнявай, пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, aйде сега. Изкарахте, че евтините ключове едва ли не разстройват ужасно, а всички сток адаптери били отвратителни. Не е така - евтината китарка си е евтина, обаче едни GuitarTech адаптери са 30 кинта, а звучат доста прилично, даже доста добре. Ясно е, че да се слага скъп хардуер на евтина китара излиза дебело, а резултатът е съмнителен, обаче ако човек не снобее, може и да си сложи по-евтини прилични адаптери, да не говоря, че и някои сток адаптери не звучат никак зле.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...може да иска да свири за хоби - струва ли си да дава 1000-1500 лева тогава?

Първо - ДА, струва си!

Второ - твърде често хобистите имат повече, по-скъпа и по-качествена апаратура от профитата... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен темата се превръща в поредния безполезен спор, примесен с добра доза натрапване на глупости.

 

Едни ще се научат да свирят много добре, други ще са пълни бездарници, трети ще свирят прилично, без това да има особена връзка с цената на инструмента или количеството сменен хардуер по него.

 

ПС: Каква химикалка да си купя, та да стана добър писател?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтим, пряката връзка музикално умеене <> съотнОшение между цена и качество нещо ми се губи в твоята аргументация.

Никой не е говорил за това, на кой инструмент някой ще се научи по добре да свири...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква химикалка да си купя, та да стана добър писател?

 

Добре казано !

 

А колкото до това, че парите наистина в един момент се доближават до 1000, така е, но като имам предвид, че и най-малкото едно кубе трябва да се вземе и още нещо парите си се покачват.

 

Та за тези пари 550-600 не е вече максимално евтиното от типа на Скуайр-а за 200 и колко лева, не е и в много по-горен клас може би, но ми трябва нещо прилично така да се изразя. Пък след пукупката може и да се подменят едни адаптери, ако е наложително ;)

 

За момента ми трябва да продължавам да се уча на 'сносен' инструмент, пък след време, ако реша, че съм достигнал ниво за по-скъп такъв, бих дал парите.

 

Защото пак казвам няма смисъл да си купувам 'професионален' инструмент, а да свиря може би 'аматьорски' на него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой случайно да знае номер на xxxx в Пловдив ?

 

Намерих мейл на софийския РФ, писах им, но не отговориха, така, че бих се радвал на номер или й-мейл директно на пловдивския xxxx :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтим, пряката връзка музикално умеене съотнОшение между цена и качество нещо ми се губи в твоята аргументация.

Никой не е говорил за това, на кой инструмент някой ще се научи по добре да свири...

 

Имах предвид твърде крайното ти мнение, според което "ако имаш някакви музикални амбиции", трябва да събереш 1000 лв, което според мен е в общи линии невярно. Ти започваш да обсъждаш "връзката" между музикалните амбиции и цената на инструмента по-горе, а след това ме питаш за нея.

 

Не мисля, че инсрументите под 1000 са "неработещи", или поне не всички.

Мисля си, че нещата не могат да бъдат така стриктно генерализирани.

Всъщност, сигурен съм, че едни инструмерни за 600 биха свирили по-добре от други за 1200, особено като се има предвид субективния момент в оценката. За мен един примерно Винтидж с евтини ГитарТек адаптери, обажда напълно достатъчно прилично, задоволяващо "музикалните амбиции" на повечето тукашни китаристи. И това не е мое мнение, а мнение на притежатели, които освен това притежават и 2-3 пъти по-скъпи китари. Разбира се, понеже съм имал възможност да чуя приликите и разликите, няма как да не се съглася, че има частни случаи, в които има добре звучащи инструменти за под споменатите от теб 1000 лв. Съшо така, бих казал, че има и не чак толкова добре звучащи инструменти дори за над 1000 лв. А за връзката с амбициите, ти можеш да обясниш по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чел темата от-до. Просто някой постове ми доскучават още в началото , а и като прочета някоя глупост, нямам мерак да видя и поредната ред надолу... Съжалявам че съм директен, но някой тука си драскат глупости, ама не е проблема че си вярват, ами като нищо и друг някой да им повярва.

 

Уменията ни като китаристи, далеч не е необходимо да са правопропрционални на цената на инструмента(в случая китарата) , която искаме да притежаваме. По скоро става дума за финансови възможности и желание за влагането им в инструмент(китара)

 

За да правиш музика ти стига и китара от 100 лв. Добре е да е вярна поне на първите десет позиции .

Оттам нататък за да започнеш и технически да овладяваш нещата, ти трябва и по-добър инструмент(китара). А още по нататък, ако си уважаващ себе си музикант, ще си осигуриш инструмент , който да е добър и да покрива изискванията ти .

Явно че в началото нямаш никави изисквания. те ще се изградят с времето и уменията ти(които при всеки различно се изявяват).

 

Та именно, изискванията ти към инструмента са определящи за това какво искаш да си купиш. На етапа когато такива не са изяснени , пишеш в този форум и не получаваш еднозначен отговор.

Купи си някаква китара Лес пол и и се радвай като че ли си е Гибсън :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си някаква китара Лес пол и и се радвай като че ли си е Гибсън

 

Това мисля и да направя :(

 

Просто искам, като ще да е така, нека да е в най-добрият вариянт за тези пари, а не първото приличащо :)

 

Та съм се спрял на Винтидж В100 последно. Исках номерът или някаква връзка с магазинът на xxxx - Пловдив, за да питам дали имат, а ако не дали ще могат да поръчат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^0878232051 - PF PV ,ма Винтиджа най-добре е да се чуе,щот има бройки и не толкова и задължителната смяна на адаптерите..,я се разходи до СФ -гаден град (гоуемо село), но има опции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.