Jump to content
Българският форум за музиканти

Темите за стилове, ритми и прочее


CyberGene

Recommended Posts

Ами да, затова и има създадена една тема, там могат да се разменят стилове, просто нямаше нужда всяка втора тема във форума да е посветена на стиловете. В крайна сметка във форума има и клавиристи, които се занимават с музика, различна от фолклор и не мисля, че е редно да бъдат затрупвани от теми, които не ги вълнуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написаното беше пример, а иначе на мен през форума са ми писали и сме разменяли информация /не само фолклорна/ с колеги от Румъния, Канада, Китай, Русия и Сърбия. Аз не изпълнявам само фолклор , но като завършил академично образование български музикант считам, че е редно да популяризираме най-вече нашата музика а след това другата. Иначе долавям пренебрежение на определена група музиканти към народната музика и считам, че щом не могат и не обичат да я изпълняват не са професионалисти. Дали щеше да има такава реакция ако бъкаше от теми " търсим стилове за латино, джаз, рап, метъл и т.н. Но и това е нормално. Иначе приемам , че темата за размяна на информация трябва да е само една. От друга страна пък Клавишните инструменти не са само синтезатори. Тук не съм виждал теми за акордеон, орган ,клавесин или други. Акордеонистите пишат в раздел "Други" , а не в клавишни? Затова ще е хубаво цалата да се казва клавишни а след това раздели- синтезатори, акордеон, орган т.н.. Знам , че акордеона и органа са духови инструменти , но не и "други". Класификацията е сложна за подобни форуми но все пак може да бъдат и при клавишните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise: Само не казвай, че във фолклора ни включваш "чалгата", ще си променя мнението за завършилите академично образование български музиканти! Много са малко музикантите в този форум и извън него които не уважават и не обичат народната музика, аз не правя изключение, но не понасям чалга и такива изказвания, че който не слуша и не свири чалга не е българин и не е музикант са меко казано неприемливи (да не използвам нещо по-солено!) Чалга е като напишеш "вАпрос, кОпувам, прУдавам" и т.н. - примери в този раздел колкото искаш! :surprise:

Крайно време е Евгени да затвори всякакви теми за чалги, ритми, бленди и тем подобни.

Редактирано от miro2bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:music336: Само не казвай, че във фолклора ни включваш "чалгата", ще си променя мнението за завършилите академично образование български музиканти! Много са малко музикантите в този форум и извън него които не уважават и не обичат народната музика, аз не правя изключение, но не понасям чалга и такива изказвания, че който не слуша и не свири чалга не е българин и не е музикант са меко казано неприемливи (да не използвам нещо по-солено!) Чалга е като напишеш "вАпрос, кОпувам, прУдавам" и т.н. - примери в този раздел колкото искаш! :hysterical:

Крайно време е Евгени да затвори всякакви теми за чалги, ритми, бленди и тем подобни.

Много точно казано, но мисля, че основният проблем идва от това, че чалгата през последните години я наричат с уж по-интелигентното наименование "Поп-фолк". Това си е една най-обикновена и елементарна тафтология, защото поп идва от латинското popolis, а фолк от немското - foltz, което и в двата случая се привежда като народ. По този начин поп-фолк можем да го преведем единствено като народно-народна. Каква по-голяма простотия може да има от това. Най-големия проблем тук е че чрез така наречения "Поп-фолк" някой се опитва тотално да ни промени самосъзнанието или с други думи да направи това, което турците и за 5 века не можаха. Идеолозите на днешната асимилация на българина представиха на подрастващите чалгата като съвременната форма на нашия фолклор, а последните просто смилат информацията от медиите спусната им на готово и в това е голямата трагедия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирщеите в рок и хеви групи имат най-малко място тук, защо се оплаквате, Емо?

 

Има някои стилове, където клавиристът ИЗСВИРВА всичко с двете си ръце, без да разчита на памети, мидита и др.п. Всички приказки за размяна на ритми на мен са ми непонятни, колега - аз свиря в група с живи хора; моята роля е да бъда само клавирист...

 

Преглеждам раздела чат-пат, няма теми за моя стил музика и за моя начин на свирене.

 

Всичко се свежда до УПОТРЕБАТА на клавишни инструменти! Много жалко - вижте вокалите как си правят раздела!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.