Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко часа на ден свирите ?


a12345678903

Recommended Posts

Здравейте,

Колко според вас е оптималното време за свирене ?

Учителят ми по китара вика че трябва да се свири по цял ден за да можеш да развиеш техниката си ?

Искам да споделя че ми се вижда доста трудно от към място на свирене, това да дадеш воля на чувствата си през ...в началото на новият ден според повечето хора е нещо крайно невизпитано???

Къде трябва да се свири(репетира) по това време на ноща, освен клубове?

Като се има в предвид преход от стара към нова техника, според вас за колко време средният китарист може да усъвършенства една нова техника?

Редактирано от a12345678903
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оптималното време е 8 часа и 42 минути.

имаше някъде в нета формула, с която се изчислява..

 

това е за среден китарист ;)

 

мир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам за вас, но аз лично свиря обикновено между 1 и 2 часа, защото (нз дали понеже съм малко новак или какво) ми се скапват пръстите, ако изродясвам повече. Пък и времето не винаги е достатъчно (имам предвид свободното). В съботен ден съм откарвал и по 5-6 часа поне (с кратки почивки) и това ми се отразява доста добре (особено ако на човек му трябва около 30 мин. поне, за да загрее до оптимална степен). Btw, много ще съм Ви благодарен, ако ме посъветвате как да разгрявам по-бързо. Аз в момента карам загрявката с интрото на Always Will Be на HammerFall и солата на Let It Be на The Beatles и Don't Cry на Guns 'n' Roses. Ако има по-подходяща методика - споделете...

;)

Редактирано от hand_of_doom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи и какво свириш. Ако по 6 часа на ден си дрънкаш само глупости няма да прогресираш кой-знае колко.

 

Аз атакувам след 16:00 и гледам да свиря поне около 2 часа. А след полунощ се чувствам най-удобно на китарата, но уви :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малей доживях да видя и така мразените от мен интеграли ( с които ме мъчат тея месеци ) във форум за музиканти. :drummer: :drummer:

 

А иначе по темата самото време според мен е на втора позиция след нагласата с която да свириш. Много е важно като сядаш да свириш да знаеш какво искаш да постигнеш, как можеш да го направиш и да се упражняваш правилно и КОНЦЕНТРИРАНО, а не да ми седнеш и да почнеш да цъкаш пентатониката ( което и аз съм го правил де ) и после да казваш се си "свирил" 5 часа и накрая не си постигнал нищо ( и в крайна сметка да си свирил една и съща пентатоника 5 часа ). По тази логика според мен е много по доре свирене по час на ден или дори 45 мин. при точно установни цели и добре изпълнени упражнения с добра концентрация отколкото шляене по цял ден. И както невероятния г-н Петручи си разделя времето на интервали за отделните техники и т.н. и се упражнява целесъобразно за определено време така би трябвало и всеки който иска да бъде нещо повече от посредствен китарист да се уптажнява. Това е то според мен...

Редактирано от Steve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

установни цели и добре изпълнени упражнения с добра концентрация отколкото шляене по цял ден. И както невероятния г-н Петручи си разделя времето на интервали за отделните техники и т.н. и се упражнява целесъобразно за определено време така би трябвало и всеки който иска да бъде нещо повече от посредствен китарист да се уптажнява. Това е то според мен...

 

Абвсолютно вярно !

 

 

Чудя се защо и на мен ми е най-готино след полунощ.....май-тогава просто ги няма досадните и вредни шумове отвсякъде и мозъка се успокоил е изключил ежедневната помия. Само , че по това време вече на някои им се доспива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да потърся имаше май някъде как майстора Ингви тренира с китарата... За да станеш по-добър неможе да учиш песни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ако жулиш само упражнения ще станеш повече техничар с по-малко мисъл. Или поне аз така смятам - трябва да се краде, няма как :drummer:

Златната среда е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм много голям противник на тезата че ако наблягаш на упражненията и развиеш добра техника то по подразбиране се дистанцираш от емоционалната страна на музиката или влагаш по-малко мисъл в свиренето. Очевидно двете са тясно обвързани. Аз обаче мисля че все по добра и по добра техника трябва да е цел на всеки уважаващ себе си китарист, защото именно тя спомага за изразяване на емоциите, които от своя страна не подлежат на обучение, а мисълта в музиката според мен в по-голямата си част няма много общо с техниката, а по скоро със знанията, и четенето.

Редактирано от Steve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си добре изтрениран китарист, докато гледаш таба ще го свириш, а не като някой по един час учат едно соло... Така мисля, аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.