Jump to content
Българският форум за музиканти

За таз пуста кирилица


Recommended Posts

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми кво да ти кажа?значи ако теб нещо те дразни няма проблеми,ама примерно мен това ми прави лошо впечатление и ти ми казваш,че за теб няма проблем.замисли се малко:no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не си мислиш, че аз определям директно правилата на форума. Тук изказвам подкрепата си за тях. Пуснал съм анкета за кирилицата, пусни си ти за чуждите думи на кирилица, да видим колко пък ги дразни това :hello:

 

А както каза някой - като ходиш на гости се събуваш или не - в зависимост от желанието на домакина :no::no::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие започнете първо от това кога се използва пълен член и кога - непълен, след това през някои основни граматични, синтактични и пунктуационни правила на българския език, та чак тогава налагайте кирилица! Защото е смешно и жалко да се правите на големи патриоти и родолюбци, а да пишете толкова неграмотно, та чак ме хваща срам понякога да чета. Предпочитам да чета грамотно написано мнение на латиница, отколкото неграмотно - на кирилица. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снежанке, моите уважения! Не знаех, че поправяш мненията. Това, което ми правеше впечатления, че в постове, в които единственото нещо на латиница бяха само собсвени имена (в едно от моите мнения, единственото на латиница беше името на едно мое парче), отдолу висеше надписа "Пишете на кирилица?". Та затова пуснах темата :). Та според мен в правилата можете да поясните, че е задължително да се пише на кирилица с изключение на собствени имена :)

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие започнете първо от това кога се използва пълен член и кога - непълен, след това през някои основни граматични, синтактични и пунктуационни правила на българския език, та чак тогава налагайте кирилица! Защото е смешно и жалко да се правите на големи патриоти и родолюбци, а да пишете толкова неграмотно, та чак ме хваща срам понякога да чета. Предпочитам да чета грамотно написано мнение на латиница, отколкото неграмотно - на кирилица. :)

Аз пък хиляди пъти предпочитам обратното. А най-добре да е хем на кирилица, хем грамотно. Нямам нищо против да ми се посочват правописните, пунктуационните и граматични грешки в мненията :hello: Разбира се като ненабиващ се на очи офтопик или с лична бележка.

 

@mengel - ами за твоето мнение не знам, ама е логично след като Снежанка е превела нечие мнение, то вече да е на кирилица, а отдолу да има "Пишете на кирилица". Не мислиш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да чета грамотно написано мнение на латиница, отколкото неграмотно - на кирилица. :)

Може ли да дадеш пример за това?

Например опитай да преведеш твоето мнение на там какъвто искаш граматично синтактично и т.н. правилен език написан на латиница.

Втори въпрос. Всички дето пишат на латиница правилно ли пишат?

 

 

Предлагам ви да приключим с тази тема защото както се каза не еднократно - това е въпрос на избор на хората, които са направили и поддържат форума. Освен това анкетите показват, че хората искат да четат кирилица и то за момента с 90/10 %. Забележете, не 51/49 а 90/10.

На всеки който е имал проблем с кирилицата съм му помагал.

Невиждам защо се получава такъв проблем за тази кирилица?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да кажа че едно фреме не исках да пиша на кирилица щото не бях сфикнал обаче ф последстфие ай един път на кирилица ай един път на латиница...послеееее ай 2:1..после повече на кирилица иии накрая се научих да сменям на кирилица фсеки път като пиша...е ферно че е пошдобре убедихте ме :godbless:

аааа обаче пиша на кирилица от мноу фреме иии онее 10% си ми седят и не мърдат :think:

ама фъпреки фсичко смятам че нещо някой кат е написал на латиница няма да дойде края на сфета та да почнат да го плюят да му се сменя рейтинга бла бла...

 

бтф (бай Дъфей): ако ще пишем на кирилица фсе пак трябфа и сайта да е на кирилица...примерно искам фсички емотиконки да ми пише отдолу иии на тоолтип като остафя мишока фърху тях на бълграски какфо означафат...си поиграете и фие малку :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах маа'му. Не ви разбирам хора. Как може да имате такова шибано отношение към кирилицата. Форума е адски як така. Отидете в някой друг и вижте к'во е там като всички пишат на латиница. 2 пъти четеш един пост за да го ръзбереш. Всеки пише как си иска, поне и в латиницата да имаше някакви правила.

vobshte vaobshte vyb6te voybste. Ебаси и човек ще си каже че тия 4 думи не са една и съща... (мен 3тата ми е любима... ;))

 

@CyberGene Че някои пишат неграмотно - така си е. Но тук може поне да се изисква да се пише на кирилица. Не може всеки да го карат да пише грамотно, невъзможно е на всеки да му се променят мненията, но могат поне да са на кирилица. Честно да ти кажа, ако зависеше от мене и имах възможността, никой нямаше да пише неграмотно, както освен това щеше да има и световен мир ;) . Но просто няма начин. Аз лично също не пиша 100% грамотно, дори сигурно и 50% не стигам, но се опитвам. Като видя грешка в мой пост, веднага я оправям. Не е сложно, не е трудно, не боли. Да, от правилото на пълния член знам само най-основното, и ако ми дадеш изречение с подчинено и няколко подлога и ще се омотая като пате в кълчища. Но се опитвам и гледам да се уча от грешките си.

 

Абе, хора май аз съм единствения дето адски му се дразни на тоя кирилизатор... ;););) Това в кръга на шегата де, но аз си имам кирилизатор и всеки път като натисна shift (за главна буква или за превключване на езика на вградения кирилизатор) и ми се сменя... Смених скинове ама йок, YtseJam вече го сложи навсякъде.... ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.