Jump to content
Българският форум за музиканти

За таз пуста кирилица


Recommended Posts

А бе хора, имам чувството, че дори и да се пише на кирилица, ако напишеш и една дума на латиница, Снежанка веднага размята табелата за правилата. Въпроса ми е към модераторите, дали при писането със смесен текст (кирилица и латиница), пак е нарушение на правилата? :think:

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да нарушение е

имената на групите не само трябва да са на кирилица, но и трябва и да са преведени на български ( българи сме все пак ) :cheers:

напр. "систем оф а даун . ( долната системност на а-то)

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имена и т.н. според мен не трябва да се превеждат, а да се пишат в оригинал. Но това си е личен избор.

 

Ако обаче става дума половината ти мниение да е на маймуница, а другата - на кирилица - ми в нарушение си пич. Няма сега да мерим на кой мнението му е над 51% на кирилица, за да не го трием :bravo: БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК се пише само и единствено на КИРИЛИЦА :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да нарушение е

имената на групите не само трябва да са на кирилица, но и трябва и да са преведени на български ( българи сме все пак ) :)

напр. "систем оф а даун . ( долната системност на а-то)

:bravo::curse::lol:

 

къртиш просто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че SOAD [system Of A Down] би трябвало по-скоро да се преведе като Система на падение или Упадъчна система.

 

А за да съм в тон с хумора... мога да го преведа и като Система на Пухчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора, имам чувството, че дори и да се пише на кирилица, ако напишеш и една дума на латиница, Снежанка веднага размята табелата за правилата. Въпроса ми е към модераторите, дали при писането със смесен текст (кирилица и латиница), пак е нарушение на правилата? :think:

:headbang: Ама ти...Вярваш ли си? :headbang:

 

Намери нечие прекирилизирано от мен мнение и виж, че собствени имена като "Fender" и "Yamaha", както и някои термини съм ги оставила на английски, тъй като те са имено англо-езични термини.

 

А колкото до едната дума...Някои хора злоупотребяват с безропотното ми понякога търчане да оправям бакии и си позволяват да си напишат половината мнение на латиница.И аз ходя и оправям без да оставям препратка към мненията, все едно нищо не е било.Викам си - ей го - все пак от 10 думи 4 са на български, по'фално - дай да го поощря.'Ма май трябва верно да стана цербер, че да се оцени това, че досега съм си траяла и съм оставяла хора като sinbat_tornadoto да пишат над три месеца какво ли не, само и само да им изтече "законният" срок със 100-те процента.

 

Сега чакам да пуснете тема за Visiondann и да подкарате след това и Шефа, и YtseJam :headbang:

 

И после групово ще се самообесим :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК се пише само и единствено на КИРИЛИЦА :exclaim:

Това е добро пожелание! :D

...реалността е друга :D (за справка погледни к'во става навсякаде в СКъпата ти Татковина,"виртуалното пространство" е само малък пример:) ...мога и примери доста да дам,ама не ми се задълбава ,най-големите БГ медии се изписват и рекламират на Латиница, за останалите БГ продукти не ми се говори...)

Те заради такива "консерви" налагащи правилата,Светите Братя писали Глаголицата и Учениците им доста Проблеми са имали , че с 300 зора до БГ се добрали...

 

 

Мразя ИзкуственоНалаганите Ограничения :wall:

 

Хората,Времената,Обичаите и Езиците се променят с времето.

 

Който не се нагажда в този променящ се свят, живее по-трудно и умира по-бързо :read:

 

Ограничавайте се!

 

P.S.Тука пиша на кирилица, защото спазвам правилата на този Форум.

Иначе избора ми е Друг и не заради нещо друго, а защото ми е по-удобно :)

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразя ИзкуственоНалаганите Ограничения :wall:

Анархия рулз :)

 

Братя пънкари от всички форуми - обединявайте се :hello: Първо да наложим маймуницата в интернет, а после ще отменим законите и конституцията :read: :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корсаре,ти явно си мислиш че от правила няма нужда,грешиш...хаоса поражда тъпотия,прогреса се ражда от идеи,а от идеите по-измислено и неестествено нещо няма...историята показва,че липсата на ред води до дееволюция-точно това се случва в България в момента в много области от живота.имай си твойто мнение но не се мисли за по умен от другите...

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корсаре,ти явно си мислиш че от правила няма нужда,грешиш...хаоса поражда тъпотия,прогреса се ражда от идеи,а от идеите по-измислено и неестествено нещо няма...историята показва,че липсата на ред води до дееволюция-точно това се случва в България в момента в много области от живота.имай си твойто мнение но не се мисли за по умен от другите...

Прогреса със Забрани не става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анархия рулз :)

 

Братя пънкари от всички форуми - обединявайте се :hello: Първо да наложим маймуницата в интернет, а после ще отменим законите и конституцията :read: ;):)

на мен лично ми е супер смешно.хората ще се сетят сами на какъв език да пишат.смешно ми е обаче като видя чужда дума написана на български.не знам как си ги мислите нещата,но българския език е FULL с чуждици,камо ли в интернет пространството като говорим за музика или каквото и да било.сигурно новото нещо което ще се наложи от модераторите е да не се ползват чуждици,щото си имаме много хубави думи на нашия език.карайте го малко по-спокойно.аз съм за това да се пишена кирилица,но бъдете по-толерантни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как по-точно хем ще се пише на кирилица, хем ще бъдем толерантни към тия дето не я ползват? :think: Или е задължително или форума е насран.

 

За ваша информация тенденцията е в интернет да СЕ пише на кирилица. Преди няколко години кирилицата в интернет я имаше само по официалните сайтове, напоследък доста хора започнаха да пишат с нея по чата и страшно много форуми я наложиха като правило. Горд съм че нашия е един от тях!!

 

Общо взето колкото и да спорите, няма да ни откажете от "фашистките" ни разбирания :green: Но ще пусна една анкета, за да разбера колко хора мислят като вас и колко като "нас" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно съм казал,че съм за писането на кирилица,но от друга страна не може да пишеш само на кирилица.също ясно съм обяснил защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз още по-ясно съм казал, че собствените имена и подобни е за предпочитане да се пишат в оригинал. Никой не е и няма да ти държи сметка за това! Но дума на БЪЛГАРСКИ, написана с букви на латиница - това е лайно :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.