Jump to content
Българският форум за музиканти

Satch Boogie


lizardman

Recommended Posts

Ех, най-после го свърших тоз Буги-буги. Голем зор, голяма драма. Сигурно вече не мога да свиря прав ритъм :icon_shithappens: . И като чакам някъде и си тактувам като улав :offtopic-001:.

 

http://media.putfile.com/Satch-Boogie-29

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето е трудно и не виждам защо си се хвърлил на него(освен че те кефи).Съвсем добронамерен съм,но почти навсякъде свириш фалшиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Хубаво така ,ама доста неритмично,за фалшиво не е чак толкова.Суинга ти бяга,акцентите абе трудна хава си избрал.Иначе добър опит,аз и началния риф не мога да извадя по слух трябва някоя таблатурка иначе не става работата:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има фалшиви тонове ама се надявам да си си направил кефа докато си я свирил щото е много яка песен :)

 

Това не е ПЕСЕН,моето момче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я свиря по-зле и то на темпо 75%, да не говорим, че нямам нерви да уча солата. Така че определено Респект!!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И си личи че е направено с мерак.. :godbless:

Още малко репетиране и може би щеше да е доста по добре, вероятно си нямал търпение да го пуснеш.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за добрите думи, а и за критиките.

 

Ultramega, по-скоро се получи обратното. Работата по това парче беше изключително голяма. Известно време можех да го свиря, но само на предела на възможностите си. Вероятно тогава ми се е получавало по-добре. След това целта ми беше да мога да го свиря горе-долу задоволителното за нивото си от почти всеки път. И успях, но се получи пресвирване, естествено.

 

Spongebob, аз не мога да дам обективно мнение в момента, но не мога да проумея как е възможно. Може би бендовете ми да са фалшиви, но другото няма как да е, дори и да искам. Просто тонът на китарата си е фиксиран, а аз определено поддържам моята винаги настроена. За неритмично съм съгласен, особено в средата на солото нещо не знам кво става, обаче за фалшиво... не знам дали теоретически е възможно. Ако можеш да ми обясниш по-конкретно какво имаш предвид. Мерси. А за смисъла - е как, аз с това нещо напреднах изключително много, даже преди такива скорости само съм ги сънувал.

 

Black Bird, много се радвам, че ти е харесал звукът, въпреки не особено доброто ми изпълнение. Това е просто една Орфейка и Гитар Риг. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много работа е паднала по това парче, за което те поздравявам :mellow: , има много добре изсвирени моменти и саунда е много гот.

 

Рядко си позволявам да критикувам някого тук и се надявам в случая препоръките ми да не бъдат разбрани като критика :) .

 

По бендовете наистина можеш още да поработиш, определн брой от тях са понякога неточни. Колкото до фалшивото свирене, имам чуство, че особенно на по дебелите струни се проявяват тенденции за фалшивеене, отчасти заради предполагам доста тънките струни, които вероятно използваш, както и от части може би заради това, че с пръстите на лявата ръка натискаш понякога много силно или пък под по голям ъгъл струните, в следствие на което повишаваш :) / става въпрос за 5та и 6та струна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spongebob, аз не мога да дам обективно мнение в момента, но не мога да проумея как е възможно. Може би бендовете ми да са фалшиви, но другото няма как да е, дори и да искам. Просто тонът на китарата си е фиксиран, а аз определено поддържам моята винаги настроена. За неритмично съм съгласен, особено в средата на солото нещо не знам кво става, обаче за фалшиво... не знам дали теоретически е възможно. Ако можеш да ми обясниш по-конкретно какво имаш предвид. Мерси. А за смисъла - е как, аз с това нещо напреднах изключително много, даже преди такива скорости само съм ги сънувал.

 

 

Lizardman,Кольо го обясни много добре,истината е,че тонът на китарата не е фиксиран и за неточно интониране много неща могат да са причина,но както казах Кольо разясни кои.Евала за труда да научиш цялто парче,аз съм го свирил,но никога не съм си правил труда да науча оригиналните сола.На мнение съм(може да се приеме като съвет),че е по-добре човек да наблегне по-глобално на стилистиката си на свирене,така на подобни парчета ще изсвири собствени сола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво става като няма кой да те следи да не почнеш да правиш глупости :D. Благодаря ви за разясненията! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа очаквах да е много по зле след тези коментари...обаче като го чух си ми звукна много добре и не мисля че си избрал нещо което да не е за теб - справяш се чудесно, аз лично съм голям фен на Джо и ми е голяма слабост и не мога да не коментирам :cheers2: ...даже не знам защо да не извадиш нещо точно както е - извади го 1:1 за д си измислиш после нещо твое оригинално - това много помага знам го от личен опит...мисля че ако поработиш по солата така, че да ги изсвириш точно по записа както го е записал Джо ( което е напълно постижимо посто още малко упоритост и време ти трябва) после ще си измислиш твои собствени неща, тъй като тогава ще си много по подготвен и разсвирен за това! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Я, вижте на тоя запис какво става от 1:40 мин до 2:50 мин. -

 

 

:)

 

А дабъл хенд-а.... :)

 

Пич, звука ти е нива над този, който се чува на записа на Ку-Ку бенд. Имаш неотработени моменти, но както виждаш има и дори доста посредствени изпълнения на къде по-претендиращи за нещо. Поработи още малко и ни сложи всичките в малкия си джоб. Евала за усърдието ти!

 

Keep rocking!

Редактирано от Vynyl Sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, стига бе.. Недялков, макар и да не ми е сред фаворитите е про китарист и си личи, макар и да не е 1:1.

Недейте така.

 

Иначе браво за опита. Само китарата наистина фалшивее на места. Не знам дали натискаш твърде силно, дали има проблеми с интонацията, дали си със съпер-джъмбо позиции и т.н. Пусни си тунер и свири парчето, като запомниш къде колко силно натискаш. провети тоновете и ти гарантирам, че така, както го свириш има поне 30 цента разминаване на фалшивите моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.