Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-Мрачните Акорди


gaahl

Recommended Posts

Кои са най-мрачните акорди,които някога сте чували или знаете такива и ако искате може да ги споделите в темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то си е казано - акорда от който произлиза хеви метъла - diminished 5th(всъщност е двузвучие). За пример - песента от която произлиза хеви метъла - black sabbath - black sabbath.

Са ше потръгнат едни спорове откъде произлиза... Не в тая тема моля.

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Em, това за мен е най-мрачния акорд. Иначе 5тите акорди са мрачни, но могат да е използват и във весел/забавен контекст. Punk, anyone?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двузвучие

 

Или по-скоро интервал :D

 

Иначе по темата - много зависи от звука, стила, темпото и една камара неща...

 

 

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-Мрачните Акорди

 

:D

 

Рано сутрин е ама дори да не беше пак щеше да ми е в повече. Питай Абата и Кери Кинг тях ги водят мрачни.

 

 

По темата ако питаш за тежки.

4 --------------------------9------

5 ---------------7-----------------

6 ---------------7-----------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали един акорд сам по себе си може да е мрачен, психарски - да, но мрачен... В крайна сметка обикновения минорен акорд според мен е най-близо до определението :girl_witch: Но "мрачното" усещане се създава по-скоро от прогресията, в която са подредени акордите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Megadeth - In My Darlest Hour +1 :girl_witch:

Че то там са само квинтакорди....

И аз смятам като колегата отгоре , че самата прогресия създава мрачно чувство , не акордите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За diminished 5th ли имаше слухове че го наричат "Дяволския интервал" и е бил забранен във по-ранните времена.Инъче като за стил музика според мен в блекметъла се ползват "най-психарско звучащите" така да го кажем акорди.Ето например Bleeding Black(българска блекметъл група) имат една песен Feuriense в която използват точно този "дяволски интервал".

E/X

B/X

G/X----------8

D/4----------7

A/3----------6

E/2----------5

 

 

Колкото до това дали прогресията създава мрачното чувство не е много така.Изцяло зависи от подбора на акорди,които си избрал затова аз мисля че diminished акордите са най-подходящи.А като цяло няй-мрачната прогресия от акорди която съм чувал е на Dark Funeral-The Secrets Of The Black Arts

Редактирано от gaahl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За diminished 5th ли имаше слухове че го наричат "Дяволския интервал" и е бил забранен във по-ранните времена.

Да е забранен не знам, но да - така го наричат. Легендата е че като го изсвириш викаш дявола и някви такива простотии...

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За diminished 5th ли имаше слухове че го наричат "Дяволския интервал" и е бил забранен във по-ранните времена.

 

...

 

Колкото до това дали прогресията създава мрачното чувство не е много така.Изцяло зависи от подбора на акорди,които си избрал затова аз мисля че diminished акордите са най-подходящи.А като цяло няй-мрачната прогресия от акорди която съм чувал е на Dark Funeral-The Secrets Of The Black Arts

 

 

При цялото ми уважение към съответните черни метъли, за да конструираш някоя особенно мрачна акордова прогресия, различна от няколко квинти или тризвучия, е хубаво да си учил и малко ( а по добре повечко) хармония :D .

Една от най мрачните акордови прогресии ,за мен е от филма Star wars, мотива на лошите пичове, ама Джон Уилиамс го е копнал от хора като Стравински.

 

Иначе що се отнася до дяволския интервал ( тритонус) , той си е много мил и се среща нон стоп в съвременната , а и не само , хармония, а последованието

си - до представлява чудесно двугласни изражение на доминанта отиваща към тоника и звучи като зайченцето бяло :D

фа - ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама тука става въпрос за китарни рифове :).Инче съм съгласен че музиката на Star Wars звучи доста мрачно но има и каде каде по-така мелодии.А пък и в много малко блекметъл групи съм забелязвал хармония :) така че там не търси такава

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.