Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще се отлепи ли струнника?


Recommended Posts

Здравйте! Имам нужда от вашето мнение. От около половин година струнникът на класическата ми китара изглежда все едно че е наполовина отлепен от корпуса на китарата. Тя е Фактор (наясно съм, че тази марка е некачествена), купих я нова за 90лв. преди две години. Не съм издевателвала над нея, нормално си свиря. Там където е "отлепеното" има около 1мм. разстояние, поне така се вижда.

 

Има ли някаква опасност струнникът да се отлепи и трябва ли да я занеса да я огледа лютиер? Ако стане белята, има ли възможност да се поправи и да се залепи наново?

Ето снимки:

 

picture010ez2.jpg

picture012qe2.jpg

picture014sj7.jpg

picture017kb5.jpg

picture016yt1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, разбиргам какъв ти е проблема. Само да си почеша брадата и ще ти отговоря :punk_guitar:

Сега сериозно. Един познат има същата марка класическа китара, може и модела да е същия. Та тоя и беше сложил метални струни, нали покрай морето сме мнооого интелигентни. И като сложи металните струни и за няколко дни струнникът му с отлепи почти целия. Тогава аз му свалих струните, залепих го със секундно лепило, сложих найлонови и китарата си е жива и здрава сега, пичът си свири Balls To The Wall на нея :girl_cray2: Опитай да приложиш моят съвет, извади струните, залепи го с нещо по-здраво и после сложи струните наново. А ако не стане ми звънни да те почерпя една бира за извинение и събери някой левче за един Стаг C542 например, имам същия и съм сигурен, че такива проблеми с него няма да имаш.

 

Поздрави

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за секундното лепило не е лоша. У нас в момента имам Локтайд :punk_guitar: Не съм слагала метални струни, а и съм наясно, че ако сложа, китарата ще се прецака тотално. А как точно да го сложа това лепило и как да притисна струнника към китарата, докато се залепи хубаво? И въобще, след като засега нямам проблеми, нужно ли е да слагам секундно лепило? И такова лепило дали изобщо е подходящо за китари?

Редактирано от Greenleaf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти гледам снимките мисля, че на този етап не е спешно. При моята хирургическа намеса струнника на моя приятел си беше вдигнал доста, може би имаше поне 30 градуса ъгъл между струнника и тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И такова лепило дали изобщо е подходящо за китари?

 

За количеството лепило, което ще използваш, и за качеството на китарата... лепи смело

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една приятелка и се случи същото и подходихме към проблема по начина описан от 'Harvester Of Sorrow'.

 

Действай смело!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с локтайт нямам опит - бях залепил едни 20 стотинки пред магазина с капчица, за да си правя сеир. Бяха отнесли част от плочката, за да ги отлепят (след около 3 дни обработка). Оказа се, че плочките от паважа са трошливи :punk_guitar: . Аз бих действал смело с капчица, доста е добро.

Редактирано от Nordon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се лепи с ПВА лепило.Моментните не са решение.Обаче те изискват притискване за добър резултат.

PIC329059.jpg

Ако имаш възможност да приложиш натиск на разлепеното място с това лепило ще бъде по-добре.Ако нямаш необходимите инструменти по-добре дай китарата на лютиер .

За да се залепи добре трябва да се разлепи изцяло...както казах аз чакам този момент..и след това ще ползвам "Moment" на Henkel

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е още във въпроса.Потърси лютиер.И дори да се отлепи има начин да се напасне и да се оправи.Даже си мисля, че на този етап лютиера ще го отлепи, позачисти и ще го сложи наново.А относно лепилата, не се кахъри.Докторите си знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият вариант според мен е да се използва някакво лепило. Ти можеш да си решиш вече какво да е. Може с плюнка, с кръв, сладко от ягоди от баба ти на село, Ц200, лепило за фаянс и така нататък, важното е китарата да издържи интервенцията, а не както в повечето случаи да умре в адски мъки на операционната :drummer:

 

Айде лека и мека на всички!

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ То че ще се ползва лепило няма спор.Ама ае да не хвърляме боб какво точно да е.Освен това само с лепило няма да стане.Трябва и .....акъл(може би и две три стеги), но на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ То че ще се ползва лепило няма спор.Ама ае да не хвърляме боб какво точно да е.Освен това само с лепило няма да стане.Трябва и .....акъл(може би и две три стеги), но на място.

 

^Tаман зех да се чудя вече кога някой ше спомене стегите...

 

Иначе, ако не ти се занимава да я носиш на лютиер, а мислиш сама (сори, ако бъркам рода, ма по-горе ми се стори, че автора пише в женски.. пък ме мързи да гледам ся..) тия моментни, секундни и сякви такива, както каза Евтим, имат тенденцията да се трошат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвей!Виждал съм подобни случаи даже се е стигнало(явно от акъл)до залепян и завиване с 2 видии за тялото.Сигурно е яко ама е доста грозно така че наистина се посъветвай с лютиер ,ако няма къде да намериш такъв поне с човек който разбира от дърво за да знаеш какво лепило да използваш.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.