Jump to content
Българският форум за музиканти

За свиренето по клубове


Recommended Posts

Здравейте, според мен е по добре да се свири на концерти, защото там публиката е дошла с нагласа да СЛУША авторска музика а и не се сервира алкохол в клубовете след опеделено количество алкохол, хората предпочитат да си клатят главите на познати неща(кавъри).Случвало ми се е дори да си поръчват песни като на свадба :thumbs_up: Какъв е смисъла да се правят авторски парчета за клубовете тогава.

Няма какво да го разискваме - ясно е, че клубовете са мястото от което се стартира. Свиренето на концерти е много по-трудно за организиране, много по-скъпо, изисква много повече реклама. Във всяка е да книга, описваща историята на някоя известна вече банда е описано как са почнали - от клубовете. И в цивилизования свят си има клубове, където се свирят кавири, и такива където се свири авторска музика, че и такива в които се свири всичко. Но свирене му е майката - при това пред публика. Единственото място, където може лесно да се представи пред публика една нова, неизвестна банда - това е клуба. За това клубовете трябва да ги има, да има сцена за групите. А за да ги има клубовете, те трябва да оцелеят. За това мислете също.

Айде със здраве и свирете!

Някак това представяне или стартиране в клуб нещо не ми се връзва споделям личния си опит. Лично за мен по-голяма полза имаше свиренето по Мото рок събори от коклото по клубове изключвам един два събора повече хора ни видяха и със сигурност е по-добре от клубовете дори да си подгряваща група никому неизвестна.Първо голяма сцена много повече хора и яка публика.А в клуба в да влезнат максимално 100 човека при тая криза и отлив на хора по тия места честно да си кажа в клубовете никак не е за старт.Това си е мое мнение на база личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

+1 и Аз съм на това мнение по добре фест или мотосъбор поне има хора и става купон за разлика от клубовете

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак я подкарахме старата песен на нов глас

явно летните " Ремонти " на клубовете приключиха

и следват серия от яки концерти пред 15 - 20 пияни ентусиасти особено се лансират групи дето да заместят диджея щото е по евтино групата да свири на вход а диджея иска хонорар

а групите да си свирят само сцена им дай и ги остави и им глеай саира

иначе по света може а се тръгва от клубовете но у нас от клуба си отиваш в къщи обикновенно с 5 лв в джоба и толкова и трябва да си особенно щастлив от това :greenangel:

щото така се прави по сета

Значи гледах някакви ваши изпълнения и за вашата банда вероятно това с петте лева си важи. Но то си важи за вас. Толкова си можете - толкова фена събирате. "Гроздето е кисело" - казала лисицата. При мен си се събират по 60-70-80 фена, доволни са от групите, които свирят, групите са доволни от хонорара, който получават. Така че въобще не ме интересува твоето "уникално" мнение. Уникално, защото така си мислиш ти и група съветски учени. Сега се наблюдава възраждане на сцените за свирене на живо. Прави ми впечатление, че в големите градове, вече има сигурно по повече от 10 сцени - само тази есен сигуро се откриха поне по 4-5 нови клуба и в София, и в Пловдив. Най-хубавото обаче е, че има и клубове в провинцията. И за твое най-голямо неудоволствие продължаваме да съществуваме. Айде със здраве, действайте, свирете, пък като се подготвите се обадете. И имай пред вид, че все повече ще се свири на вход. Вече почти няма да има твърд хонорар. Като си добър и си докараш много фенове, ще вземеш голям хонорар. Като си некадърен, ще вземеш малко. Да не казвам и никакъв, щото ако ми изгониш хората от клуба, просто ще ти спра изявата. Ако някоя група свири така, че хората да не искат въобще да платят вход и си тръгнат, за какво ми е такава група? А има такива групи - повярвай ми. При това не малко. Значи идеята на клубовете е - добрите групи да стават още по-добри, по-известни и да печелят популярност. Също така да си плащат разходите за изявата. Че от свирене по клубове няма да се забогатее, това е ясно. Но може да се изкара някой и друг лев, да си платиш пътя, яденето, спането, че даже и да остане. Но пак повтарям, това ще бъдат добрите групи. Ето - миналата седмица при мен свириха Конкурет - напълни се клуба, оправихме си сметките с групата точно така, както се бяхме разбрали. Снощи свириха Епизод - напълни се клуба - оправих си сметките с бандата. И в последно време си е така - и аз съм доволен, и групите са доволни, и феновете са доволни. Това че ти не си доволен, си е лично твой проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха Слинки направо ме разплака от смях!Абе ти на кой разправяш тези смехории.В Ботевград 70 / 80 човека в клуба.Те в София са по 50 тина.Конкурент явно много са го закъсали щом свирят на вход при тебе,същото е и с Епизод,не ни ги разправяй на нас тези глупости!!!А това за свиренето на вход ,чул си че в София се събират някои от шефовете на клубове и си правят уговорки да се свири на вход и сега вече се правиш на велик и ти , ама не си в София.Обиди и тям подобни към групите едвали ще увеличат посещаемостта в клуба ти.Аре със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слинки добре че не чакам на такива като теб "умници"

надали някога ще просвириш и наполовина на това което свирим с моята група

така че глеай си умрелия клуб и не се заяждай с мен

а твоето мнението си го запази за себе си

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха Слинки направо ме разплака от смях!Абе ти на кой разправяш тези смехории.В Ботевград 70 / 80 човека в клуба.Те в София са по 50 тина.Конкурент явно много са го закъсали щом свирят на вход при тебе,същото е и с Епизод,не ни ги разправяй на нас тези глупости!!!....

 

@Jiro - щом Конкурент и Епизод с закъсали (аз съм далече и не мога да знам) - да разбирам ли товава, че твоята и на @temerut групи са по-добри? И са по-добре от тези закъсали? И че е под вашето достоинство да свирите пред 70-80 човека (или за парите, които биха дошли от вход при такава публика)?

 

Твърдо съм против личните нападки и разправии, но в тезата на @Slinky има нещо вярно: едни групи пълнят клубовете, други - не. И на последните обикновено клубовете са им виновни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бицев не съм казал че Конкурент са закъсали, а за това кои групи са по -добри ,публиката предценява.Исках да кажа че Слинки си измисля някакви чудни цифри на посещаемост.А ти май не си прочел какво точно съм написал ,а бързаш да се захапеш с мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бицев не съм казал че Конкурент са закъсали, ...

 

Не си казал, че са закъсали, а само си казал:

 

> "Конкурент явно много са го закъсали щом свирят на вход при тебе,същото е и с Епизод..."

 

Последно казал ли си, или не си казал?

 

:surprise:

 

П.с. А аз с никого не се 'захапвам' - зададох въпрос. Аз съм тук, за да науча повече за картината в България, която след дълго отсъствие и от разстояние не ми е съвсем ясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки чул не дочул пише брише от спам темата се усра както му е реда

 

Бицев нито те знам нито имам нещо против теб

Това за клубовете и сцените които прелагат ми пределно ясно 15 години съм си изгубил по разни дупки така че ако си по в час пиши ама обективно . А иначе всеки а се спасява както му изнася никой на сила не кара групите да свирят където и да е

Като гризнеш дървото 10 пъти ще ти дойде акъла

Иначе купон да става на чужд гръб 100 тояги са малко

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко пъти си свирил в клуб

Аз съм свирил 3 - 4 вечери седмично

повече няма какво да кажа

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Ами свирил съм и по 6 вечери седмично, по времето когато у нас не им казваха клубове (ти може и да не помниш това време). На нощните увеселителни заведения по мое време им казваха "барове", после "дискотеки" - но си е все същото: свириш пред хора, които може и да не са дошли зради твоята музика и в резултат вземаш някакви пари. (Имаше и "клубове", но те пък бяха квартални 'клубчета' дето свиреха ученическите групи. Думата понякога се използваше и за студентските култури клубове - в някои се свиреше и рок музика; например в клуба на Университета свиреха от дъжд на вятър и най-елитните групи на страната; не мисля, че такива клубове се дискутират в тази тема).

 

А в чужбина (не съм в България от 20 години), понеже си имам и други занимания - само по 1-2 пъти седмично. Тук хората, които го правят по-сериозно (аз го правя само за кеф) свирят и по повече, вземат и те някакви пари - винаги и единствено (!) "на вход". И гледат на това, както беше подкарал авторът на темата - като на стъпало за по-сериозни начинания. Някои си остават на това стъпало. Но такъв е живота - нима не е така с всяка професия?

 

Защо питаш, ако спорим - който има повече свирения в седмица - той ли е прав и печели спора?

 

Ами - печелиш, тогава!

 

:greenangel:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек Аз живея в София и в момента тука в клубовете влизат по 10 - 20 човека независимо кой свири и кой ден от семицата е

А цяло лято са в ремонт защото никой не ходи там

За старт от клуб не съм чувал даже а продуцент никога не е стъпвал там

това е голата истина

В момента свирят по 2-3 групи на вечер за да съберат хора

На вън може да се почва от клуб но тука това не важи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, с какво се обяснява такава отчайваща липса на хора по клубовете. С качеството и актуалността на поднасяната музика ли е свързано или има други причини? Аз не съм свирил по клубове в България от 99а насам, като изключим два-три инцидентни гига това лято, на които публиката си беше супер ( но не беше в София ) и не мога да преценя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудва ме да са празни клубовете, защото там се ходи за пиене и веселба, а дори в криза народът не се лишава от тези именно необходимости (може книги да не си купят и на теаър да не идат, но поркането и купоните са 'хляб насущний').

 

Като за последен път прескочих до София в началото на лятото, до клуб не стигнах, но кръчмите бяха препълнени (даже си помислих - откъде намират кинти тия хора, нали уж било криза?). А в предни години съм ходил и в клубове - и все са били пълни, независимо дали е свирила група или не. А на популярни групи знам, че идваше много публика и препълваше клубовете.

 

Ако споменатият отлив тази година е повсеместен (дали е?) - на какво може да се дължи? Кой друг вид увеселение (с алкохол и музика) е отнел публиката на клубовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.