Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera 6260 Vs Peavey 5150


Valserp

Recommended Posts

Ако трябва да се доверя на посочената демонстрация - не бих взел нито единия!

От впечатления наживо и лично съм на мнение, че 5150 си заслужава вниманието при всички положения, а също и че е един (от немногото) изключително оптимален вариант като цена/качество (доколкото се намира на second hand предлагане).

За Bugera - не знам. .... а като че ли и не искам, да знам!

 

 

П.с. Също така съм и упорито into селянията (Fender + Marshall)!

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз бих взел Пиви-то, някак си по-плътно ми звучи и с повечко среди, които са доста важни за общия микс, докато Бугера е някак си по-"гъгнещ" и глух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да...

 

Fender + Marshall = Мечтата на селянина

 

Знаем ги тия.

 

 

 

А теста знам, че не е особено изчерпателен, и мен ме издразни това с настройките. Но определено могат да се чуят разлики в звука, които се съмнявам, че ще могат да се обработят "качествено" с еквалайзър.

 

Абе, в.йчо , целят рок значи е една ГОЛЯМА СЕЛЯНИЯ.

АЙДЕ НА СЕЛО - back to the village

 

Bugera -нямам мерак (ако ми подарят няма да го откажа, ще го поразвъртя месец два и после ще го продам)

5150 - бих го взел заради Ван Хален звука, става и за тежък метъл.

Имайте предвид, че клийна му не е кой знае какво и върши работа, само

колкото да се свирят чистите партии на Ван Хален, а той не набляга на клийна.

Доста транзисторни ампове ще бият 5150 на тема клийн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме на тема Бугера,как се представят тея усилвтели с винтидж звуците?Имат ли някакъв винтидж/крънч канал и добър ли е?Всички ли са копия на Peavey?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те имат 4 модела

 

333 - Копие на Peavey JSX

333XL - Уж подобрена версия на 333, с нойз гейт(който не работи) и XL Mode(който също не работи) - http://uk.youtube.com/watch?v=vpzLxmA45HA

6260 - Уж копието на 5150, но явно нищо подобно.

6262 - На външен вид прилича на 5150+, но Bugera твърдят, че това е ампът, който покрива всички стилове - http://www.bugera-amps.com/Products/6262.aspx

 

Пичовете в Harmony Central казват, че 6262 е същата хава като 6260, само че с малко повече бас и еквалайзър за всеки канал.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая ще променим поговорката за вълкът и козината, така :

 

Скунксът миризмата си не може да скрие , смърди, та се не трае.

 

берингер, не бугера да се кръстят, ами каквото и да измислят, ще си останат

БЕРИНГЕР :rolleyes:

 

и на излизане пуснете казанчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моето скромно и непрофесионално мнение 5150 ми звъчи кякакси по-чист звука докато на 6260 е някакси по-тежък звука за по-хеви метал,ама тва е само спорет мен :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак толкова да са насрали ампа не ми се вярва...

Ще чакаме по-качествени семпли :rolleyes:.

 

http://www.netmusicians.org/?search=bugera+6260

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина звучи като на семплите, за много музиканти това би било съвсем приемлив лампов амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези по-качествените семпли е по-приемливо, но все пак си е Беринджър...не робувам на марки ни най малко, но когато нещо е толкова нестабилно, то е ненадеждно за употреба...ако имам такава глава и я кача в колата за да я закарам до друг град за концерт и не щеш ли по пътя ми се откърши някое от копчетата на еквалайзера, примерно, чий ше го дяна като се изтипосам час-два преди концерта с почти неизползваема глава?

 

Нямам намерение да "захранвам" марката - живи и здрави, да продават и хората да им се кефят - ама моя 100 вата Рандал, да ме молят за 1на такава нова глава не го давам...

 

Нека помислим върху въпроса дали тази марка не е всъщност едно менте, и какво всъщност означава менте? Еми за мен маратонки от 15 кинта от пазара, на които пише Адибас са менте. И с тази марка е същата работа - продават усилватели правени може би горе долу по схеми на известни такива, на по-ниски цени и от по-некачествени материали. Концепцията е същата...амп(маратонка) ама усещането не е...

 

Естествено има си потребители и за 2та продукта...няма лошо :)

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кало, бате, по отношение на Берингер си ми говорил много лоши неща, така че за добро или лошо - робуваш на марки. А колкото до примера ти, аре ся да не са направени от пластелин тия кубета. Все ще имат някви готини продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е устойчиво и кое не е, ще си проличи с времето от юзър ревютата.

Някъде си чел, че се трошат ли?

То по принцип беринджър не се славяат като най-издържливите, но пък за издържливостта на амповете им аз поне нищо не знам. Ако са обикновени потенциометри врътките, едва ли ще се трошат повече от по-евтините ампове на други фирми. Все пак, ако цената му е човешка, сигурен съм, че ще намери прииложение ампчето.

 

За сега, струва ми се, говорим на базата на предубеждения или предположения. Като му се яви схемата и някой го разбъзика, ще се види що за амп е отвътре.

 

Иначе относно продуктите на беринджър - да, по-евтинички са и имат някои не особено добри попадения, но пък други от ефектите им звучат приятно. Мисля, че главния им кусур(на педалчетата/процесорите) е, че са малко по-механически неиздържливи.

 

Иначе, като се замисля и процесорите на Zoom се бъгват много често след някоя друга година, обаче никой до сега не ги е оплюл като ненадеждна марка, което според мен няма да е твърде далече от истината, особено що се отнася до 707-миците им...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bugera звучи доататъчно добре за 500-те долара, които струва.

Все пак не всеки има пари за Меса Буги или Кранк или там каквото и да е от този клас.

Няма нищо лошо в това, че на пазара вече има бюджетни лампови усилватели, които струват колкото някое транзисторно кубе

с моделиращи ефекти.

Все пак, ако човек си поиграе ще докара желания звук дори и с Бугера.

 

И все пак остава въпроса с надеждността :)

Редактирано от HRS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Aз пък имам преки наблюдения върху издръжливостта на едно усилвателче Б, което притежавах за кратко. На първата седмица изгоря некъв чип, който го сменяха две седмици. Пак се скапа и пак две седмици го сменяха. След третия път го продадох и му смениха след това цялата електроника (с въобще друга схема, т.е. кутията и говорителя влязоха в употреба).

Звукът не беше откровенно гаден (когато работеше). Иначе всекиму своето - ако ти харесва Бугера - Бугера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.