Jump to content
Българският форум за музиканти

височината на струните


Rezachka

Recommended Posts

Oтносно двете снимки малко по-горе:

 

На първата (12то прагче първа струна) - мисля, че шублерът показва 1,6 милиметра

На втората (16то прагче първа струна) - мисля, че шублерът показва 1,4 милиметра...

 

;)

 

Какъв е тоя "обратен" наклон?

 

Това ме навежда на мисълта, че наистина nut-а е много висок, а в същото време бриджа е свален по-ниско, от колкото е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Още преди няколко поста писах, че този вариант може да се провери като се натисне някоя струна с пръст достатъчно ниско над 1-во прагче, или направо да си се натисне на 1-во все едно се свири и тогава пак да се измери екшъна над 12-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи .. взех от гаража една триъгълна пиличка и пилнах малко каналите на бриджа, сега струните ги меря 1ва и 2ра с шублера и са на около 1.1 - 1.2мм и на 12то и на 16то прагче а бриджа не е максимално свален ! ;) ;)

и като опъна някоя струна на което и да е прагче няма бръждене.. сега ми харесва как е екшъна.. г/д като на старата ми китара но просто вече не е при мен за да ги сравня :)

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом те устройва този вариант, значи всичко е наред! Приятно свирене! ;)

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички които ми дадоха съвети ;)

еееее начи ако не скъсам първа струна не може.. то от толко навиване и отпускане хаха ама те са ръждясали тея струни .. остава само да си купа едно ново комплектче и ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се късат и от някой ръб на бриджа, останал след запилването. Тези ръбове се оправят най-готино с макетно ножче.след това можеш да капнеш и по една капка смазка там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се късат и от някой ръб на бриджа, останал след запилването. Тези ръбове се оправят най-готино с макетно ножче.след това можеш да капнеш и по една капка смазка там.

 

ами тя струната се скъса горе при ключа... аз внимавах за ръбове мисля че няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rezachka

 

Важното е да си хепи! ;)

 

Сам да вметна, че екшън 1,2 мм особено за 5 и 6 струна е малко малък. Както писах преди "стандартно" е около 2 мм., но пък щом няма бръждене супер!

Ако се появи врътваш малко нагоре бриджа откъм дебелите струни и си готов.

 

Хайде финиширай с настройките, слагай едни нови струни и почвай да стържеш - китарата предразполага като я погледне човек... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hillbilly, пич, по-полека. Моя Винтидж беше с 10-ки. Явно ги слагат както им падне.

 

П.П. Малко неадекватен отговор, ама чак сега изчетох темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Моята ,а и на Същият от форума бяха с 9-ки,а и другите в магазина,които съм пробвал-това е тази година,твоята е по стара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.. по-на горе в темата се коментираше с каква дебелина са струните на китарата в магазина.. е аз сега си купих един комплект 10-46.. и мога да гарантирам че струните които свалих от китарата бяха най-малко 11ки .. разликата в дебелината можеше да се види с око даже.. тези 10-46 които сложих са по-тънки ..

иначеее...

сега като сложих новите струни даже свалих екшъна още малко и съм адски доволен от китарата.. се едно в ръцете ми има съвсем различен инструмент ...точно такъв търсех :greenangel:;) ;)

хаа.. даже за първи път ми харесва дисторшъна от кубето .. ;):D

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.