Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone G-310 Vs Sg Special


Slacoth

Recommended Posts

Колеги съжалявам, че помествам въпросът си в нова тема, но вече съм се спрял на тези китари:

 

1. Epiphone G-310 Electric Guitar, Ebony - http://www.dv247.com/invt/37160/

 

2. Epiphone SG Special Electric Guitar, Ebony - http://www.dv247.com/invt/52155/

 

На тези линкове ще прецените, че са от еднакъв ценови клас, има и мащабни снимки.

Всичко което ми споделите за марката Epiphone ще ми е от полза.

 

И най сетне съвет - коя според вас да избера и къде да си потърся такава китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената разлика е, че едната има пикгард и 2 потенциометъра повече. Не мисля, че ще има фрапираща разлика между двете китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да фрапираща разлика и аз мисля че няма да има, но освен тези разлики има още:

На SG Special бридж-адаптера е почти залепен за бридж-а, също така тялото и е от явор и елша, докато на 310-ката е само от елша, пък грифът и е от махагон.

 

И един може би тъп, но важен въпрос: на 310 под пик-гарда има ли голяма кухина или е сложен само за пригледност?

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пикгарда при G-310 ти означава само, че кухината ти е отпред - отзад дъската е гладка. Кухината не е толкова голяма - около потенциометрите и около адаптерите, плюс (евентуално, не съм сигурен) едно каналче за кабелите от адаптерите към потенциометрите. G-310 много прилича точно с пикгарда на Gibson SG Special модела, който притежавам в момента. А при Epiphone SG Special отворът за потенциометрите, най-вероятно, ти е на гърба.

 

 

Epiphone & Gibson нямат официален вносител за Бългагрия, така че трябва да ползваш онлайн магазините. Аз лично си взех Gibson SG Special-а от visiarts на лизинг. Доставката ти е от Германия. Ако не ти е проблем, можеш да отскочиш до Гърция (в Солун ли беше ?)- и да си закупиш оттам.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Замислял ли си се за Винтидж-поне е махагонова изцяло и сет-нек-500лв е.

vs6_05.jpg

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ама като се видя след време какви глупости пиша понякога, се чудя спя ли наяве или да ? :oops:

 

 

Потенциометрите си имат кухина, която ти е отворена назад - към гърба. А основната разлика за пикгарда е в адаптерите - SG Special-a има захващане с пластмасова ... хммм, не знам как се казва това ... хайде "рамка" ще и кажа, докато при G-310 захващането ти е директно на пикгарда. Все пак не знам дали Special-a няма и втори отвор на гърба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Замислял ли си се за Винтидж-поне е махагонова изцяло и сет-нек-500лв е.

 

^^Принципно съм навит.

Къде може да я пробвам?

Къде е 500 лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата Епифона са от най-ниския клас. Не че са лоши, но не може да очакваш кой знае какво от тях. Другото е, че от линковете са към английски сайт, от който не съм сигурен но мисля доставката е още около 20 паунда. Бих се съгласил с мнението на Хилибили по-горе че варианта с Винтидж е по-удачен. Но все пак ти си заеш какво точно целиш откъм визия и звук. Епифон спешъл-а изглежда 100% метъл, но не съм сигурен дали звука му е също толкова задоволителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.