Jump to content
Българският форум за музиканти

Thomman.de


xstyle

Recommended Posts

Имам въпрос свързан с доставката на томан.де. Ще си купувам китара от там но нямам кредитна карта с която да заплатя(баща ми няма), но познавам човек който има. Той живее в англия, но е дошъл за няколко дни в българия. Адресът на картата е в англия и се чудя дали може да поръчаме китарата за българия(някой такива сайтове пращат на адреса на картата)? Таа това ми беше въпроса. Мерси предварително!

 

бтв сори за лошото обяснение, дано ме разберете

Редактирано от xstyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно ще стане ако направо си изкарате една кредитна карта . И без това е хубаво човек да има една .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, когато се купува от онлайн магазин, обикновено след като добавиш продуктите в кошницата, имаш процедура "checkout". Където попълваш адреса на доставката + начина на плащане. Сега погледнах, че thomann.de допуска освен кредитна карта - банков превод. На който както му е удобно. Ако човека има собствен акаунт там, може да си смени адреса на доставката.

 

Не би трябвало да имате проблеми.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе верно ли за България трябва да гледаш цените в немския вариант на Томан-а?!?

Аз едва днес видях,че като минеш през английското знаме е по-евтино /не с много, ама все пак/?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ми нормално да е по-евтино. Цените на Бритиш версията са в английски лири, а лирата е 1.5 пъти еврото. Просто не отчиташ курса на деня :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в немската версия има цени само в евро, а в английската версия има в евро и под него в лири, ама в немската версия са повече еврата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така е, ако в Thomann на английски нещо струва 379 евро, то в Thomann на немски струва 399. :D

Но това са цени с ДДС (VAT) и може би в Англия ДДС-то е по-малко проценти.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и аз съм си харесал едно, две, че и повече нещица, ама ме дразни едно нещо - абе защо няма българско знаменце на тоя готин и евтин сайт :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос свързан с доставката на томан.де. Ще си купувам китара от там но нямам кредитна карта с която да заплатя(баща ми няма), но познавам човек който има. Той живее в англия, но е дошъл за няколко дни в българия. Адресът на картата е в англия и се чудя дали може да поръчаме китарата за българия(някой такива сайтове пращат на адреса на картата)? Таа това ми беше въпроса. Мерси предварително!

 

бтв сори за лошото обяснение, дано ме разберете

 

 

 

Защо не попиташ самите Thomann? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така е, ако в Thomann на английски нещо струва 379 евро, то в Thomann на немски струва 399. :)

Но това са цени с ДДС (VAT) и може би в Англия ДДС-то е по-малко проценти.

 

Имаме човек познал верния отговор :thumbup: ДДС-то в UK е по-ниско.

 

Гледаме немското "знаменце", защото Томан не са минали (което ме съмнява, но това е законовото обяснение) определен оборот, за да се регистрират по ДДС в БГ. Ако го направят, ще гледаме българско знаменце и с 1% по-високи цени, защото немското ДДС е 19%, а българското 20%.

 

Към оригиналният питащ - ако познатият е редовен клиент на Томан, може и да му позволят адреса на доставка да е различен от този на кредитната карта. Иначе по принцип рядко правят изключение, заради риска от измами.

 

Можеш да се регистрираш в сайта и да добави съответната китара към Wish List-a си (Merkliste на немски) и да изпратиш този Wish list на познатия по e-mail откъдето той има възможност да ти го купи и вероятно да го направи на адреса на който си си регистрирал account-a в Томан.

 

Но това си е врътка и едно предположение като цяло. Най-лесния, бърз и безпроблемен вариант е изкарването на кредитна карта. Става бързо лесно и безплатно и в някой банки няма и такса за поддръжка първата година да кажем. Нищо не пречи след покупката да се закрие и картата, ако е чак такъв проблем. Другият вариант е банков превод, който обаче е значително по-скъп.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...по-точно директно с кредитката е безплатно, а през банката е около 20 евро таксата за самия превод на парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми безплатно е. Никога не съм имал такса при онлайн плащане.

 

Еми възможно е :icon_shithappens: Аз пък имам :greenangel:

 

и двамата сте почти прави ....

пример ... пейпал никога не ми наказва с такси ...

 

но ако се опиташ гет.бг да платиш с КК ти казва нещо като .. "ще имаш такса от 3-4лв.(може и да е 10+ не си спомням точно)...

а на гет.бг ако си с пейпал->5% такса

 

така че на повечето места си пише как процедират

 

.. със сигурност обаче ако пращаш с банков превод ще те накажат в зависимост от сумата но поне 10-15лв допълнително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.