Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage


Додо

Recommended Posts

За да не отварям нова тема и да правя форума на трътка, тука ще си питам. Според вас Могат ли да се мерят Винтиджите от серията V100 с епифонките студио да речем. Чудя се дали има смисъл да продам Винтиджа си, за едно Епи студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Според запознати няма голяма разлика,Винтиджа звучи много добре,защо да го продаваш?,и мен ме е яд ,че нямах кинти за Гибсъна ,който изпадна на тънкаж,но да...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
За да не отварям нова тема и да правя форума на трътка, тука ще си питам. Според вас Могат ли да се мерят Винтиджите от серията V100 с епифонките студио да речем. Чудя се дали има смисъл да продам Винтиджа си, за едно Епи студио.

Според мен V100 може да се мери с Les Paul Custom, 47_01.jpg като клас. Студиото е по-различна като изработка. Единствено не съм убеден коя от двете има по-качествени адаптери, Епифона или Винтиджа.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едж, мерси за мнението. Аз смятам да сменям адаптерите в един момент, така че сток пикъпите не ме вълнуват като качество. За момента май ще запазя винтиджа и ще го поъпгрйдна малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Едж, мерси за мнението. Аз смятам да сменям адаптерите в един момент, така че сток пикъпите не ме вълнуват като качество. За момента май ще запазя винтиджа и ще го поъпгрйдна малко.

 

дам батенце, слагай 1 сет EMGта и забравяш за другa китара...

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не ми се спори на техническа тематика, но е редно да се отбележат както предимствата, така и недостатъците на тези активни адаптери.

EMG са само една от многото възможности, която води до много EMG звук, който не всички харесват.

Недейте да давате примери с това кой използва EMG, защото може да се изсипе още по-голям списък от хора, които не ги ползват.

 

Ако се цели EMG звук, разбира се, това е най-удачният избор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм нямал допир на живо нито с ЕМГ, нито със Сиймър Дънкан примерно и нямам идея къде мога да отида и да чуя. Доста от групите, чиито звучене харесвам, ползват ЕМГ, така че за момента съм се насочил натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да ползвам оригиналните пикъпи за сега и съм много доволен от звука. Китарата ми е настроена в Си и кърти фаянс включена в Line6 Spider II.

<<Sound Sample>> правен преди време с Тоунпорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Да не отварям нова тема и аз ще пиша тук, нов съм във форума и искам да питам някой има ли Vintage VS6, какво ви е мнението за нея, как е в сравнение с V100, има ли я в РФ и ако да за колко пари. Не съм от София, за това питам, но може да мина от там. Това евентуално ще ми е първа китара и сега ще почвам да се уча :thumbs_up: Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има я в РФ по принцип, дали точно в момента има останали бройки най-добре се обади да питаш. Цената е около 500 лева (+/- 20 кинта). С това мога да ти помогна, не съм свирил на такава, тъй като SG формата ми идва неудобна лично на мене. Изработката е доста приятна и няма да сбъркаш с тая марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Да не отварям нова тема и аз ще пиша тук, нов съм във форума и искам да питам някой има ли Vintage VS6, какво ви е мнението за нея, как е в сравнение с V100, има ли я в РФ и ако да за колко пари. Не съм от София, за това питам, но може да мина от там. Това евентуално ще ми е първа китара и сега ще почвам да се уча :P Мерси предварително.

Копието на СГ е добро за начинаещ,защото можеш да качваш по високите тонове без да си изкълчиш китката.500 кинта е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Trysth, бате моята тояжка е с ЕМГ - 81 + 60, ако искаш мини някоя вечер да подрънчим, ще ми е интересно да видя Винтидж че не съм пипал..имам 1 скромно кубенце Рандал 100 вата - може да изкъртим фаянса на комшиите :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.