Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Robot Guitar


sasog

Recommended Posts

В сайта на Гибсън цените на СГ Стандарт и СГ Робот са със съмнително голяма разлика:2 419 $ за стандартния модел и 3599 $ за робота ( :) ).За справка само ЛП и ЛП Робот са със значително по-малка разлика:3793$ за стандарт и 3999$ за самонастройващата се китара.Ха сега който може да обясниоткъде произхождат различията в цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информирай се повече за Гибсън,моделите Стандарт и Класик са нива пред останалите,електрониката не е толкова важна ,колкото изработката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :):):spam:

 

+ ценовата и маркетингова политика на Гибсън, резултат на масивна корпоративна "мисъл", в която логиката до голяма степен се диктува от търсенето на пазара, а не качеството на материали, изработка и т.н., което за Стандарт, Класик, Къстъм и т.н. моделите и без това (почти) винаги е много високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

а до сега 2-3 теми за тази китара имаше :)

Информирай се повече за Гибсън,моделите Стандарт и Класик са нива пред останалите,електрониката не е толкова важна ,колкото изработката.

Тези които си казал са с много добра електроника, просто няма цифрови буламачи из тях - но сега май е модерно всичко да е цифрово

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информирай се повече за Гибсън,моделите Стандарт и Класик са нива пред останалите,електрониката не е толкова важна ,колкото изработката.

 

Ха-Ха !!! На краставичар - краставици :) Все пак работя в софтуерния бизнес и съм наясно колко ти струва интегралната схема, чипа, софтуера, който ти задвижва нещата ... Освен това задвижването на ключовете да не би да става от само себе си ? Не случайно се нарича "Robot Guitar". А написването на софтуера за настройка на струните, връзването му през адаптерите в ролята им на датчици да не би да струва 100 долара случайно ?

 

Ааа, разбрах ... Сметнал си че говоря по принцип, явно ... Ми не - говоря за конктерната китара "Gibson Robot" SG or LP.

 

И хора - правете разлика между електроника и електро-техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си наясно кажи с каква интегрална схема е, та да си направя за кремоната - аз пък съм в бизнеса на чиповете :)

 

напълно съм съгласен със synchu - цената не се определя от материала, а от това колко е търсено или колко модерно/гъзарско е даденото изделие - за такъв гигант като Гибсън едва ли чиповете и ключовете, които им доставят с тирове и кораби струват толкова, колкото на дребно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тяхна им работа.Те си правят китарите, те си определят цените(тук влизат и производство, и материали, и патенти, като марка и нови разработки, и к'вото ти дойде на ум....).А относно цените тук или където и да било - винаги има надценка, но това е обсъждано вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това си е 100% ценова политика и няма нищо общо с използваните материали и тяхната себестойност.

СГ модела с РОБОТ опция е много по-скъп от НЕ_РОБОТ версията, просто защото много по-малко хора ще си го купят (СГ РОБОТ-а). Виж продажбите на ЛП РОБОТ ще бъдат в пъти повече. Цената на пакета РОБОТ (още преди да го купят Гибсън) беше около 800 долара (знам го, понеже писах тогава на фирмата). После цената изведнъж стана около/над 1000 евро и вече му загубих края, след като Гибсън вече ползват тая технология в продуктовата си линия.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информирай се повече за Гибсън,моделите Стандарт и Класик са нива пред останалите,електрониката не е толкова важна ,колкото изработката.

 

Ха-Ха !!! На краставичар - краставици :thumbs_up: Все пак работя в софтуерния бизнес и съм наясно колко ти струва интегралната схема, чипа, софтуера, който ти задвижва нещата ... Освен това задвижването на ключовете да не би да става от само себе си ? Не случайно се нарича "Robot Guitar". А написването на софтуера за настройка на струните, връзването му през адаптерите в ролята им на датчици да не би да струва 100 долара случайно ?

 

Ааа, разбрах ... Сметнал си че говоря по принцип, явно ... Ми не - говоря за конктерната китара "Gibson Robot" SG or LP.

 

И хора - правете разлика между електроника и електро-техника.

Човеко,Гибсън са скъпи китари заради изпипаната изработка и материал,не нововъведените рекламни таш*аци на които про-музикант няма да се върже.Друг е филма,че новите модели на Гигантите в китаростроенето (включваме и Фендър) са много далеч от старото производство като качество. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електроника, софтуер и хардуер. Това ти е половината от цената на китарата.

 

Имам предложение! Ако искаш купи един Гибсън, демонтирай му електрониката, софтуеъра и хардуеъра (пък дори и електротехниката), и за останалото (черчевето) аз ще ти дам 60-65% от цялата цена! При височките цени, 10-15% си е файда!

 

... даже купи два!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.