Jump to content
Българският форум за музиканти

Upgrade на китарата ми.


NOKIA

Recommended Posts

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Всичко е ОК, надявам се, че сам разбираш, че леко се вманиячаваш :thumbs_up:.

Адаптерите са добри, помисли дали има смисъл да слагаш такива на твоята метла.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яки са адаптерите 100% и китарата за цената си е много добра, така че и с такива ще е много добре, друг въпрос е - имаш ли 20-30 маршала с колоните и уменията да свириш така :)

като каза метъл и си помислих че търсиш метълски (тежък) звук и затова ти препоръчах двойни адаптер, звука на малмстиин определено не бих го нарекъл нито метълски, нито истински страт звук - по скоро си е негов специфичен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...звука на малмстиин определено не бих го нарекъл нито метълски, нито истински страт звук...

:)

 

 

...Човека го мързи.

Е то много зор, да му дойде куриера на крака да вземе пратката. Баси хората се навъдиха... :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка какво реши? Между другото, ти, Нокия(баси как странно звучи), си вторият потребител, който държи да си ъпгрейдва Скуайъра, вместо да си купи китара, пригодна за целите му. Мисля, че само аз не намирам тези китари за изумително удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видя отде да си сменя ника, че докато се регвах, нямаше кво да измисля и гледам GSM-a... :greenangel:

Та за китарата, е даже много удобна на мене. Като я постегна да вадя як звук с такива адаптери. За звука на Ингви, мене лично такъв ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Що ми се струва ,че тоя екперимент е правен вече не веднъж?

Ако сложим на голфа 20 цола джанти дали ще вдигне 300?

Тук някой пак се опитва да излъже системата ама последсвията ще си останат

само за него и писалите тук само ще мълчат.

 

Човече!Нямаш добра база/дърво,адаптерите са едни по добри микрофони и е твърде вероятно

звукът да стане по-лош .Другият вариант е просто да си повярваш че звучи добре .

Има хора които са опитвали на мексикански/по лошокачествено дърво,да поставят такива

адаптери и пак не им се получава.Ти с тоя скуаяр накъде си тръгнал.....

То ако беше така всички да сме си купили по една копанка и да сме ги обурудвали с хубави адаптери.

Те поне не са чак толкова скъпи отколкото самите китари .

 

Както и да е ,чупи си главата като щеш.

 

Аз казах!

 

Без лоши чувства.

 

 

едит:.....от всяко дърво свирка не става ,а пък ако ще със златни ножове да е дълбана.....

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом така казвате ще трябва да си зема един як Фендър и да му сложа такива адаптери. И тогава ли ще е гадна метла...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един як фендер струва около 2000 че малко отгоре -що направо не си вземеш сигничъра на Малмстийн не е толкова скъп -2800 от Рф?

Кефа ще е максимално пълен -хем тия адаптери ,хем добро дръвце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе незнам, обаче мисля че се поизхвърляте доста, аз също съм имал Squier и то от най-ниския клас. И не мисля че е чак такава дъска каквато я описвата, свирил съм и на мексикански Фендер-и, като удобство не забелязах да са кой знае колко по добре от Squier, поне аз съществена разлика не усетих. Според мен за целите на NOKIA - т.е. да свири някакъв рок до хеви метъл с процесорчето/компа в къщи един ъпгрейд на адаптерите ще му свърши идеална работа. Явор от Fallen Angels си беше ъпгрейднал на неговата китара бриджа с хъмбъкер сингъл коил сайз или както там се води и за хеви метъл си звучеше супер, а китарата беше нещо от нивото на Squier, да не е и по зле. Адаптера ми каза че го е взел за 40тина кинта нов, някво менте на Сеймър Дънкън.

 

Аз бих те препоръчал да си ъпгрейднеш бридж адаптера с някакъв такъв(и нек-а евентуално ако го поллваш често) и ще имаш явен ефект в звука и ще можеш да си свириш спокойно.

Мисля че не е необходимо да даваш някакви трицифрени суми за Димарцио-та, тъй като към настоящия момент може би това не е необходима инвестиция. По-скоро си купи някой отбрани ментета за по 40-50 кинта, гледам и в форума изпадат такива.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе -добре .Само ,че когато не му хареса и е дал някакви пари ,тогава какво ще му кажеш ?

Щото съм виждал такива, дето само си мислят че китарата им звучи добре със скъпи адаптери ,ама

след сравнение с по-класен инструмент от същия тип ,провесват нос.

 

Да де ,то евтиното винаги излиза ,едно евтино и едно скъпо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.