Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Telecaster Custom 72'


Recommended Posts

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно на това разчитах,когато предполагах ,че ще звукне добре .

Добрата стара дървесина улегнала от времето ,все пак китарата е 83 година.

Evolution върху ash си е направо откритие/експеримент с добър резултат.Поне за мен.

А и не бях виждал до сега такава комбинация .

Резултатът е много добър , балансирани ниски високи и средни ,като ниските

не ги очаквах да са така на ниво .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яка е станала гадулката, поздравления!!! Не разбирам какво кощунство намират някои хора в това да се тунингова стара японска талпа при това със сменян гриф :) Абе честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изкопаеш мястото на бридж адаптера на оригинален Фендър и да хакнеш там хъмбъкер - тва за мене е без коментар направо.

Теле звука е точно тоя сингъл койл адаптер.

 

Ако си говорим за модване има 2 типа такова:

-Първото е модване - без проблем някой ден да се възстанови както е било.

-Второто е когато нещата са необратими.

 

В тая тема виждам необратим мод и ми се плаче леко.

 

Но човека е имал парички купил си я е и може да си прави с нея каквото си иска.

 

Така че R.I.P. Telecaster.

 

Да живеят хъмбъкерите !

 

Кралят умря - да живее краля......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, за типичния звук на телето, много вина има бриджа.

 

За тази китара - той механика ми говори за нея още преди време - той иска "метъл-теле", така че няма лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Станала е супер...

..с тези модификации определено изглежда доста по-добре от преди, така че няма за какво да се се съжалява...по-този начин китарата не е 'развалена', а и се дава нов живот...

...белия кант отстрани много добре я отваря.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове, на хардтейл и сингъл койл инструмент като му смениш тия 2-те работи с Тяхното противоположно става друг инструмент. Т'ва не е мод. Това е тотална щета.

 

ЛП с фендър тремоло (да кажем). Щом си го кефи ОК. Но що не я продаде и да се гаври с някой Жаксън, Ямаха или к'вото и да е.

Ма нейсе - Демокрация е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това исках да кажа с "тремолото е върха"

трябваше да пиша "тремолото е "върха"" :)

 

ако въпреки хъмбъкерите беше отсавил бриджа щеше да има нещо общо с телекастер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече няма какво да се каже повече - да, разбрахме, че стореното е необратимо (и следователно какво от това, че само се говори...), разбрахме, че не бивало така и т.н... В крайна сметка, както Nikifena ви каза в другаТА тема за модовете на стари (и уж златни неща) е, че това решение си е строго индивидуално и който го е направил знае защо го е направил и е прав пред себе си. Или и аз трябва да се самолинчувам, че миналата година изхвърлих стария лампов телевизор "Oпера" на баба ми. Много си беше хубав...черно бял, със стъклен капак и грееше като печка...а, да, беше със шпертплатова кутия... Язък начи!

 

Нека погледнем на тази нова-стара китара като на hot-rod - там много добре знаете какво се прави - взима се кола от 60-те и след това...само ламарините по тялото й са нейните си (като изключим многото кит). Ама 7 литровия двигател, 400-те коня, боята, която не е съществувала изобщо, когато е произведена съответната кола, летите джанти и широките по 30 санта гуми не я правят по-лоша, и никой не се вайка как можело да се развали кола от 60те години, която така или иначе е шяла да изгние в някоя плевня или гараж, ако не е била ремонтирана. Просто се прави нещо ново на основата на старото.

 

Голяма работа пък, да му се не види, китара като китара, Marshall от 73та като Маrshall от 73та. Какво трябваше да направи, да я продаде за 15000 долара в някой международен аукцион?

 

Отново, решението си е негово . <-- точка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.