Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с палки Vic Firth


Recommended Posts

Здравей тупащ и вдигащ щум барабанистки народе. :hysterical:

 

Та имам един особен случай. Преди няколко месеца си взех палки Vic Firth American Classic Hickory 5B.

 

Страхотни палки, легнаха ми в ръцете, удобни са и лакът или боята с която са покрити спомага да не се хлъзгат при потене на ръцете.

 

Използвам ги за урпажнение на тренажора у нас и затова не се трошат и така, отидаха няколко месеца ползване.

 

Проблемът е следният - наскоро най-после почна да им се изтрива боята. Няма проблем, и така са си удобни. Лошото е, че забелязах, че пръстите на ръцете ми са станали жълти. Викам си - един сапун и ще падне. Не... Със сапун не стана. Продължавам да си лумча на тренаора и викам - една баня ще измие боята. Пак не... половин час си търкам пръстите в банята - не пада боята.

 

Лошото е, че трета седмица пръстите ми (особено палците) са боядисани в едно гадно жълто, което не ще да се махне... И със спирт пробвах даже, не пада...

 

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с разредител - или АМБ или кореселин (или както там се пише:greenangel:

 

Но ползвам Vic Firth от няколко години, включително и оцветени и такъв проблем не съм имал досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да ти стане бе, споко. Как мислиш, че се мият ръцете след като си боядаисал вратата примерно и целия си в боя : ))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано незнам как ще се измият но ако наистина ти боядисват ръцете заслужава да ги пратиш на Firth хе-хе неби трябвало да ти боядисват ръцете хъм сигурен ли си че неса палки менте?

 

:recourse::rulez::rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано незнам как ще се измият но ако наистина ти боядисват ръцете заслужава да ги пратиш на Firth хе-хе неби трябвало да ти боядисват ръцете хъм сигурен ли си че неса палки менте?

 

;):godbless::godbless:

 

 

Къде в България се продават палки Vic Firth,които да са първо качество :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички палки VicFirth са първо качество, второто им качество се наричат "Nova". Освен ако някой хитрец в складовете на едро няма достъп до щамп-машина :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди година си бях купил Signature Dave Weckl палки на Vic Firth и бяха направени толкова некъдърно...имаше разлика в теглото,а надписа,мисля че щях да го изпиша по-добре на ръка.Тези палки издържаха около 2 месеца,а като направя едно сравнение със Zildjian,които издържаха почти половин година,нещо ме кара да се съмнявам за Vic Firth и произхода им.И все пак ми е трудно да си помисля,че една от най-големите фирми производител на палки,ще допуснат такъв продукт на пазара...иска ми се да посвиря с палки които да са от U.S.A. за да видя разликата,която съм сигурен,че ще открия!

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колата да не би да я внасят от тайните фабрики ? Пак си я правят тук, но по лиценз... Инъче нищо лощо за палките - супер са си, от най удобното 5 B, което съм пипал.

 

П.С. Още няма измиване това нещо. От многото вода и сапун ми се напука кожата на пръстите. Като се пооправи ще пробвам с разтворител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самоче ако са по лиценз те няма да носят точно името на Vic Firth или ще пише най-малкото произведено в България,а съвсем друго е когато някой стугова тояги в мазето при кацата със зеле и ти ги продава за Firth .

 

Така или иначе дано ти се изчистят скоро ръцете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време още ми стана ясно, че само дърво на пипане малко ми се хлъзга, та сега всеки комплект си лепя с тиксо. Ако искаш пробвай да видиш как е, също така и няма да имаш директен достъп до боята.

А за разтваряне - щом не пада с вода, ще падне с АМД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.