Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде си държите кабелите?


bai-goku

Recommended Posts

Да ви е позната тази гледка?

 

Та, сериозно, къде си държите аудио кабелите? Как ги подреждате, защипвате за нещо, навивате на осмички и тн.? Много ли често се спъвате в тях? /само някой да каже, че не му се е случвало.../. Кабелаците, които в момента са ви свързани към "чейн"-а, па и дори тези на етажерката или в шкафа с чорапите :headbang:

 

Надявам се да е свежа темичка :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хааах познато :)

 

Аз лично си ги навивам и ги тръсвам върху кашона на кубето,за да е всичко на едно място. Не е идеално, но решава някои проблеми, особено като си сложа и процесора в кутийка от горе на цялата тази купчина. Така целия ми гиър е на едно място :headbang:

Иначе на последния концерт си ги бях вързал с едно въже трите кабела, навити и през малко разстояние, и така като дръпнеш въженцето излиза всичко :headbang: Като цяло практично, не ги гоня из торбата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчим се да ги навиваме, подреждаме и прекарваме през определени места, но след около час-два отново става кошмар, така че се пилеят из пода. Не е лоша идея малко да се помисли на тая тема, добре, че ми напомни :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате кабелите да ви служат дълго трябва и подобаващо отношение.

 

Кабела се навива бавно в кръг без да е посукан .

Особено важно е за по твърдите кабели - оставя се да виси свободно и се навива както кабела реши да застане - не се насилва и посуква както на нас ни е кеф.

Самите кабели си имат лепенки тип репей с които се привързват за да не се разбъркват - поне моите така ги купих.

Предполагам не е проблем да се направят такива (то моите бяха 4 лепенки и ги изпогубих по репетиционните).

 

Обикновено си ги закачам на окачалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз си ги навивам винаги грижливо и внимателно, а ги лепя с едни велкро-лепенки, които си купих от Мюзишъна - много са яки! :thumbs_up:

И всичко това в една раничка се прибира заедно със самосвалчетата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло китарния кабел ми седи навит на кръг с диаметър от свивката на палеца ми до лакъта. С него много внимавам, че е кофти да има честа смяна. Това с лепенките тип репей е добра идея. Точно имах една ролка някъде удома и май ще влезе в употреба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото каза metalhammer :)

Моите висят свободно на окачалка.

За студийцето по същата схема. Зад рака в тези спагети (въпреки мултикоровете) избягвам да гледам, че ми става лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аууу каква добра тема!!! Това с топките кабели ми е много познато. Ако някой влезе в моята стая ще може да остане очарован от порядъчния хаос, който цари в нея - по земята кабели се въргалят, по леглото кабели се въргалят, по масите кабели и поялници. Имам една ракла, която съм я нарочил за склад, а върху нея съм изсипал всякакви кабелаци, миди конреолери и миди интерфейси, кашони и не знам какво още :recourse:

 

 

 

 

Тоя пост беше започнат вчера към 09.00 часа и ми трябваха 23 часа, за да го довърша :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.