Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Аз съм написал, че нямам против Кърк, без него Металика нямаше да е същата. Но zlobcho каза, че стила на Сатриани бил "вижте какво мога с китарата", а всъщност всеки, който поне малко е чел коментари на хора говорили с него, може да види, че те се възхищават на СКРОМНОСТТА му и колко земен е! Никога Сач не е демонстрирал насила изкуствена техничност, само и само за да покаже какво може, напротив - дори НАЙ - техничните му песни и сола нямат излишни неща по себе си. Именно това подхвърляне ме подразни... А отностно Дейв и Марти - и двамата имат много характерен стил на свирене - на мен Марти ми харесва значително повече и ми се струва по - орининален, имам му ВСИЧКИ соло албуми и така нататък, НО Дейв пък пее и свири, и то доста сложни рифове. Ето защо ми е трудно да преценя, но мисля че като китарист Марти е малко по - напред (доколкото е възможно да се сравняват виртуози все пак :) ), но като музиканти са РАВНИ! Мойте любими китаристи вече съм ги изброил много по - назад в темата. Поздрави!

 

И Марти Фийдмън и Дейв Мъстейн ми харесват като китаристи. Разликата освен в стила е и в това че Марти има музикално образование и още ходи на уроци по теория, докато Дейв Мъстейн, както той самия си каза в едно интервю, не е много навътре в нещата с теория на музиката. Това обаче не му пречи да е изсвирил страхотни неща в албумите на Мегадет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marty Friedman няма музикално образование!!!Абсолютно самобитен е,но това не му пречи да е велик...на мен също ми е от любимците от много години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно в момента се кефя супер много на Дриим Тиътър и най-вече на Джон Петручи! :D

 

Като каза Петручи... :)

 

Много добър, много ми харесва стила! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Offtopic: ^ оле... готино се е получило :greenangel: И все пак разбирам, наистина предлага сложни работи в урока си, но пък какъв напредък ще имаш с упражнения, които не те затрудняват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Доста условно разделение, но...

 

Oldschool:

David Gilmour

Jimmy Page

Jimi Hendrix

Ritchie Blackmore

Joe Satriani

 

Newschool:

Josh Homme

Tom Morello

Dean DeLeo

Slash...

 

Не са китарни спортисти, sorry.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.