Jump to content
Българският форум за музиканти

сансамп или бос Me-20?


INVADER

Recommended Posts

Утре (днес вече) като се наспя ще драсна набързо едно семпълче със Сансампа директно в саундкартата с различните конфигурации :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С-ампа директно в компа звучи чудесно според мен,имаше една тема трибют на Хендрикс,ако я изровиш-там така съм записвал.Но за свирене на живо с група през Амп се получава мазня,овърдрайва е по-пробивен,разбира се това си е мое мнение и не свиря метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм останал с различно впечатление - на репетиция свиря със Сансампа и звукът му е доста чист и отчетлив. Свиря през някакъв BG-Marshall, лампов, и звукът е много ясен и не маже хич. Може би защото свиря с много малко драйв, не знам.

 

Ето ги обещаните семпълчета директно в саундкартата и без никаква обработка. Свирил съм нещата първо без Сансампа и след това с него, даже се чува когато го настъпвам :metalist: Китарата е Ibanez RG 370 DX със всичко stock по нея: китара -> Sansamp -> звукова карта.

 

Записвал съм всичко на Level по средата.

 

Boost - чиста китара със Сансампа като буустърче

 

Адаптери: Bridge + Middle

Конфигурация на симулациите: Tweed - Clean - Center

Настройки: Drive - 9ч, Low - 10ч, High - 11:30ч.

 

Като се врътне драйва на повече с тази конфигурация става хубав крънч, не го записах, обаче можете да си представите.

 

а-la Offspring - сравнително лек драйв, опитал съм се да докарам що-годе звука на съответната песен ;)

 

Адаптери: Bridge

Конфигурация на симулациите: British - Hi Gain - Center

Настройки: Drive - 9h, Low - 11h, High - 11h.

 

The Kids Aren't Alright, или поне съм се опитал ;)

 

Mean - малко по-тежък драйв

 

Адаптери: Bridge

Конфигурация на симулациите: British - Hi Gain - Center

Настройки: Drive - 10h, Low - 10h, high - 12h

 

Някакви акорди, които импровизирах на момента.

 

а-la Napalm Death - нещо като Greed Killing на Napalm Death

 

Адаптери: Bridge

Конфигурация на симулациите: California - Hot Wired - Center

Настройки: Drive - 9:30h, Low - 10h, High - 12h

 

На мен лично California симулацията не ми харесва, но останалите са много добри ;)

 

Ами това е, според моя вкус и моите възможности, и отново споделям мнението, че педалчето определено звучи по-добре в кубе, каквото ид а е :) Надявам се да съм помогнал малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доколкото знам,този процесор струва 200 долара,което е около 3 пъти по-скъпо от санс симулатора.Сравнението е малко необосновано,защото двете неща имат различна насока.

:)

Ще използвам случаят да ви попитам ефектът на Ники Фена,

по-добър ли е от V-TONE GUITAR GDI21 на Behringer?

Ще обясна и защо питам:V-TONE GUITAR GDI21 на Behringer има изход канон през който сигналът към компа е пъти по-хубав,а и граунд суичът бачка само ако се ползва този изход.Другото е наличието на Ди Ай Бокс та макар и по-посредствен.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РЕСПЕКТ, SomeoneElse, за труда и подробните обяснения! :)

 

На мен лично California симулацията не ми харесва, но останалите са много добри :metalist:

 

...педалчето определено звучи по-добре в кубе...

Калифорния симулацията е РАЗМАЗВАЩА за сола, особено Вай/Сатриани направо залепват муцка!

 

...а в лампово пък просто къса глави! (пускал съм го в две лампови АМР-чета -> Маршал 212 и моето Пийви)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не знам, всъщност доколко e коректно да го наричаме сансамп, след като самия Ники си го е кръстил s-amp. и предполагам е правен по тая схема:

http://www.tonepad.com/project.asp?id=22

която не знам до колко е идентична със схемата на SansAmp на Tech21.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas, благодаря ти! :)

 

Иначе, да, California симулацията е по-мазна, та не става много за ритъм, поне не за такъв звук, какъвто на мен ми харесва, но за сола наистина е най-удачната. Просто понеже не мога по време на песен да сменям звука, затова си карам на Marshall-ската (British) симулацията и за ритъм и за соло, иначе ако имах тройния вариант щеше да е най-хубаво ама... Има време, Nikifena ще направи и другия :P

 

Евтиме, не съм питал лично Ники дали е S-Amp или Sansamp, но понеже всички му викат Сансамп и аз свикнах да му викам така, пък и като си говорим с Ники, не ми е правил забележка относно името, затова наистина не знам. Ще е хубаво да го питам обаче, че всичко да е точно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с оригиналния SansAmp на Tech21 в клуб през транзисторно кубе и изби рибата,през централното пак не беше зле,но предпочитам да се чувам и да имам фийдбек,за съжаление не мога да кажа същото за S-amp,в същото кубе Не звучи като оригиналния за свирене в група,а за домашно,без значение през лампа или транзистор или в компа е чудесен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее евала, SomeoneElse, чувствам се длъжен да ти благодаря от името на всички който са търсили информация, мнения и семпли от Сансамп (Никифена) :lol: СТРАХОТНИ ДЕМОНСТРАЦИИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух семплите сега - радвам се, че не са напудрени излишно.

Ами, хубаво обажда на Ники ефектчето честно казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам,този процесор струва 200 долара,което е около 3 пъти по-скъпо от санс симулатора.Сравнението е малко необосновано,защото двете неща имат различна насока.

:rolleyes:

Ще използвам случаят да ви попитам ефектът на Ники Фена,

по-добър ли е от V-TONE GUITAR GDI21 на Behringer?

Ще обясна и защо питам:V-TONE GUITAR GDI21 на Behringer има изход канон през който сигналът към компа е пъти по-хубав,а и граунд суичът бачка само ако се ползва този изход.Другото е наличието на Ди Ай Бокс та макар и по-посредствен.

 

 

Slacoth, не съм правил сравнение между берингера, който е пласмасов, и моя с-амп.

 

 

Би ли бил по конкретен какво имаш в предвид, че сигнала е пъти по-хубав, като излиза от балансиран изход ?

Ти на компа балансиран вход ли имаш, и дали ползваш да речем 200 метра кабел от ефекта до компа, че да откриваш разлика ?

 

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да имам претенции да съм разбирач на тема звук, спокойно мога да кажа, че s-amp-а на Nikifena, за свирене вкъщи е най-хубавото нещо, което съм пробвал (тествал съм го и в hi-fi система и в няколко различни усилвателя). Имах и GT2 и TR-AC by tech21, но без да се изцепи яко усилвателя, просто не ме кефят. За свирене на живо и запис вече не мога да коментирам.

 

Разбира се всичко е относително и зависи от вкус, останалото оборудване и предназначението. Още няма ефект, който да звучи перфектно навсякъде и да става за всичко.

 

+1 за s-amp-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам S-amp от доста време /както за китара, така и за бас/ и определено избива рибата както за директен запис в компа, така и на живо. Да, логично звучи най-добре когато е бутнат в усилвател, но съм правил опит и в централното директно и ефекта е потресаващ за подобна джаджa!

Да не говорим колко възможности за манипулация има и колко различни звуци можеш да докараш!

С две ръце гласувам за S-amp!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, боже колко неща сте изписали за една проста дилема.

За S-ampa: камиончето на Ники е много добро.Тихо(обезшумено) и с доста чист звук, а и има доста опций.

Аз лично имам Джакхамър, С-ампа, Детметъл и сега си направих един Дистортус максимус на кранк(за него скоро в отделна тема).Та, държа си ги аз всичките, защото няма смисъл да се сравнява, всеки от тях си има плюсове и минуси, но е добре да ги имаш всичките за да си избереш най-точния според конкретната ситуация(горе долу това е и идеята на производството на процесори, ама звука им винаги му липсва нещо...нещо като душа - малко, но осезаемо).

 

По темата - вземи си камиончето на Ники, то е добро и ще ти свърши добра работа!Избери БЪЛГАРСКОТО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.