Jump to content
Българският форум за музиканти

сансамп или бос Me-20?


INVADER

Recommended Posts

Точно така дайте мненията си и предпочитанията си и моля ви се спестете ми "избери това което ти предпочиташ,ти тряя да си решиш", също ще е добре да кажете предимствата и недостатъците на процесора и камиончето :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз давам своя глас за SansAmp, защото имам такъв (от Nikifena) и съм АДСКИ доволен от него. ;) Чуй семпли от ефектчетата и прецени кое ще ти върши по-добра работа и кое ще ти хареса повече като звук. Всичко зависи от това какъв звук търсиш. :) Със SansAmp можеш да изкараш всичко от блус до дет метал. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм за S-amp GT 2 , макар че като цяло идеите на двата ефекта много се разминават, не е лошо да проучиш въпроса по-обстойно.

МЕ 20 е процесор и като цяло ще ти върши по-функционална работа като конфигурация от звуци и разл. съчетания!

Докато идеята на S-amp е симулация на различни комбота - Fender, Marshall и Mesa Boogie което е само по себе си. Бих казал, че звукът не е като от истински лампови Маршал или Фендер , но наистина е доста автентичен и добър !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим.. сравнение между процесор в ценовия клас малко над играчка и един от най добрите и гъвкави аналогови драйв педали... трудно.. или пък не чак толкова...

 

Ако искаш ефтини и много на брой, дигитални и синтетични ефекти - вземи си процесора

 

Ако искаш натурален китарен звук (макар и транзисторен) - вземи си санс ампа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moeто мнение, че и двата ефекта имат своите предимства и недостатъци.

Ме-50 не знам дали има спийкър симулации, а долколкото помня, с-ампа все пак има някаква примитивна спийкър симулация. Е, да се твърди, че ефекта е върха на сладоледа и с него може да се свири всичко(и да звучи автентично) е неразумно, но да - определено има някои нелоши звуци в себе си, които много популярни и продавани педалчета нямат.

 

За ефектите - Санс амп-а е аналогов транзисторен ефект, а на бос процесора - не знам.

Никой не е казал, че при боса драйва е моделиран - може и той да е аналогов - аз лично не съм му вадил схемата.

 

Като надеждност съм сигурен, че педалчето на Ники е по-издържливо.

 

При боса, предимството е, че имаш автоматизации и ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен, може да пробваш и ламповия Valvesterix, който съфорумника metalhammer продава и произвежда!!

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=36627

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, може да пробваш и ламповия Valvesterix, който съфорумника metalhammer продава и произвежда!!

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=36627

 

 

А то на каква цена е този лампов кеф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Стана ми ясно, че за да изкара добър звук процесора зад него ще трябва голямо и яко кубе,а аз не разполагам с такова и не ми е нужно на този етап , затова се отказвам от процесора.Ако сансампа найстина симулира тези 3 кубета приемливо то предполагам към компютър или китарна тонколона ще изкарва добър звук (не мазало) а какво остава с по-голямо кубе.Вие как мислите?Добър ли е сансампа (от никифена примерно) "на голо" защото така смятам да го използвам?

Редактирано от INVADER
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На голо" Сансампът не звучи много добре, все пак Евтим използва добре думата "примитивни" за амп симулациите му. Да, не е като, да кажем, Metal Zone-а на BOSS дръннат директно в саунд картата на компютъра, но не е и стегнатия як звук от кубе за китара. Не знам какво разбираш под китарна тонколона, но и в малки и не толкова хубави кубета Сансампът пак си е трепач.

 

А това, че процесор (с драйв + всякакви модулационни ефекти) и отделно само драйв педалче са си функционално различни е вярно, но според мен на първо място е хубавият драйв, който предлага Сансампа. След това и от някои "боклучави" модулационни ефектчета (chorus, delay, reverb...) можеш да изкараш задоволителни резултати, но хубавият драйв е незаменим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
"На голо" Сансампът не звучи много добре"

Бе и аз това се чудех, дали сансампа звучи приемливо така на "голо" щото пробвах няколко педала и направо се хванах за главата.........по-скапан звук досега не бях чувал и започнах да се ровя за демота от сансампа, та ако някой може да даде нещо автентично да чуем давайте.

Това за процесорите наистина е вярно междудругото :)

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.