Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване струните и тялото на китара


spongebob

Recommended Posts

Ще използвам темата да попитам с какво се маже китара която не е лакирана.

Аз имам такава от махагон и чета из интернет, че се маже с някаква вакса, тунгово масло или някакви други масла,

но не знам какво да ползвам и откъде да го намеря у нас.

 

 

А за нелакирана китара специално е

 

Warwick Surface Finisher Bienenwachs

 

:thumbs_up::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиният вариант е Medix за дърво и дървени плоскости. Слагаш на кърпата и чистиш във въртеливи движения, като искаш ефекта да е макси мален минаваш след това отгоре с една суха памучна кърпа, като гледаш да няма прах в нея, щот после язък дет си бърсал.

ПС: търси Medix furniture polish, сега видях как се казваше

 

едит: става въпрос за китари с лак, но не вярвам и при нелакираните да не се получи.

Редактирано от Raxus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са глупости със спирта и от сорта лайна!!! :thumbs_up:

 

От по-достъпните неща са лимоново и бадемово масло, които се продават по аптеките. Лично аз не ми пречи да ида до магазина (бил той и в USA) и да си купя едно шишенце, което изкарва години. Дори Фаст Фрета държи по 9-10 месеца! А вече ги има и в БГ и то на супер готини цени. Спрете да мажете с лайна! :)

Че няма същия ефект като специалните препарати,си е така и си абсолютно прав,но все пак си мисля,че минаването на струните със спирта е по-дорбе отколкото само със суха кърпа...или се заблуждавам.Но както и да е,не мисля да му дам друг шанс на спирта.Отдавна си използвам фаст фрет-а и съм супер доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми спирта първо че може да преебе нещо, второ като изсъхва остава една коричка. А и както казах - не вижда при наличието на истински мазилца и то на супер цена, защо да рискуваме здравето на китарите си с разни шантави течности... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

То става, ама въпроса е дали не променя акустичните качества (някой хора го забелязват това, и определено не искат да се случи на инструментите им).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от години си чистя всичките китари с Пронто и си става идеално - бързо, ефективно и без странични ефекти. Само сега - на промоционална цена. За повече информация - в търговската мрежа и на www.scjohnsonwax.bg :)

Редактирано от BlueZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже мой, какви ги измисляте вий китарджиите "С пронто съм си чистел кремоните. Иначе на китари не съм пробвал" и такива подобни :):music336::music336: Ние горките с наште 4 мозъчни клетки ко да прайм...Но все пак и на мене ми помогна тая тема, благодаря!

Поздрави на всички струнници и безструнници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С орехово масло от счукани орехи. Сериозно. Аз така правя на всеки 2-3 месеца - нито изсъхва толкова лесно, нито е прекалено мазно. Все се каня да пусна тема и все не остава време...нищо, следващият път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.