Jump to content
Българският форум за музиканти

Blade Guitars


Recommended Posts

Здравейте,

Използвайки търсачката във форума,информацията излезе доста оскъдна та реших,че ако някой от вас има преки впечатления от тези http://www.bladeguitars.com/index.html инструменти може да ги сподели.

Все пак не са от най-евтините и ми е интересно дали си защитават цената със съответното качество.

Разбрах от техният сайт,че за България дистрибутарът е Music Center Filibe,но не знам,може ли някъде в София да се пипнат,видят,изпробват и тн.

П.П.Бай дъ уей,колегата kolio k е единсвеният оказал се с такъв инструмент споделил мнение за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз тествах,мн. добри .....има един сън бърст който ми отвя главата,всицки модели си заслужават,страхотни китари,мн.се изкефих на сън бърст-а :):punk_guitar::punk_guitar::punk_guitar::punk_guitar:

Има са активна ел. и без такава.. като тези с активната са с 2 режима на работа и трепят гълабите...

Швейцарското качество е гарантирано.

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами днес минах да ги видя и трябва да кажа,че съм доста приятно изненадан.

Съотношението между цената и качествената изработка и вложените материали е повече от добро.Цените приблизително са от 600-800лв. до 1000-1500лв.зависи от модела разбира се.

Побъбрих си с момчетата в магазина и те споделиха същото мнение,особенно за интересните комбинаци и игрички със звукът,които можеш да правиш със електрониката.

Ето малко инфо http://www.bladeguitars.com/downloads.html

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е това Фалкон тремоло не Блейд китарките, доколкото разбирам може да вдига и сваля но на различен принцип от флойдовете, без да разстройва при късане на струна и т.н. Някой може ли да хвърли светлина по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са много приятни китари, в миналото известни с голямото си качество и съответно цени. В момента преобладаващата част от производството им е изнесено вън от Швейцария, а цените им са на половина по ниски. До скоро имах Блейд , но след смяната на адаптерите с Дънкан го продадох поради доста безличния му, макар и качествен звук. Иначе тремолата им са толкова добри, колкото и на американските фендери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Коя година са ги изнесли извън Швейцария, Кольо? Защото ако не се лъжа, Ники Драгнев (Филибе) вкара една партида китари Блейд преди 3-4 години, около 30-40 китари, като в последствие си затвори магазина и някои от китарите отидоха в Пловдивския магазин, а други във Фактор. Те бяха швейцарски (поне така пишеше :tomato: )Пробвал съм - яката работа бяха, доста удобни. Аз не се кефя на активна електроника, съответно нямам опит и не мога да коментирам. Но тези без електрониката бяха супер, особено сравнено с цените/качеството на Фендер-ите из БГ (най-евтиния американски Фендер по магазините май е около 900-1000лв, ако не и повече, докато Блейд има за около 600-700 и не мисля, че е по-лошо или по-добър, просто по-различен). Струва си да ги пробва човек, най-малкото.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година са ги изнесли извън Швейцария, Кольо? Защото ако не се лъжа, Ники Драгнев (Филибе) вкара една партида китари Блейд преди 3-4 години, около 30-40 китари, като в последствие си затвори магазина и някои от китарите отидоха в Пловдивския магазин, а други във Фактор. Те бяха швейцарски (поне така пишеше :) )Пробвал съм - яката работа бяха, доста удобни. Аз не се кефя на активна електроника, съответно нямам опит и не мога да коментирам. Но тези без електрониката бяха супер, особено сравнено с цените/качеството на Фендер-ите из БГ (най-евтиния американски Фендер по магазините май е около 900-1000лв, ако не и повече, докато Блейд има за около 600-700 и не мисля, че е по-лошо или по-добър, просто по-различен). Струва си да ги пробва човек, най-малкото.

 

 

Не знам точно кога са ги изнесли, но досега съм си имал работа сериозно с два Блейда, единия беше на около 10 години тип Фендер и беше супер инструмент,а другият едно чисти ново Теле. И двата бяха с активна електроника. На всички нови които съм виждал, за разлики от старите, не пише made in Switzerland, и старите с които съм свирил са забележимо по удобни и добре звучащи. Също така , типично за новите е , че потенциометрите им започват много бързо да пращят. Иначе китарите са с много добро съотношение цена /качество и определено могат да се състезават с евтините американски Фендери и като изключим адаптерите, са учудващо качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Здравейте,

Използвайки търсачката във форума,информацията излезе доста оскъдна та реших,че ако някой от вас има преки впечатления от тези http://www.bladeguitars.com/index.html инструменти може да ги сподели.

Все пак не са от най-евтините и ми е интересно дали си защитават цената със съответното качество.

Разбрах от техният сайт,че за България дистрибутарът е Music Center Filibe,но не знам,може ли някъде в София да се пипнат,видят,изпробват и тн.

П.П.Бай дъ уей,колегата kolio k е единсвеният оказал се с такъв инструмент споделил мнение за него.

във Фактор ги има...чувал съм доста добри отзиви, но не съм ги пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено избягвам да се намесвам в теми засягащи продукти на фирмата за която работя, тъй като не искам мнението ми да се приема като скрита реклама, но този път ще направя изключение:

 

От около година официален представител на Blade за България е Фактор. Идеята за работа с тях беше моя, тъй като имахме нужда от качествени китари със сингъл-койл адаптери, които да допълнят предлаганите модели на Уошбърн (предимно с хъмбъкър-и). Преди години в швейцарски музикален магазин бях пробвал бас Blade и останах приятно изненадан, освен това приятели китаристи ме насърчиха като потвърдиха добрите си впечатления от марката. Отношенията на Филибе с производителя са приключили по някое време преди нашата намеса - не мога да кажа кога.

 

Китарите в магазините на Фактор са нов внос и нямат нищо общо с предишни количества внесени от Филибе/Ники Драгнев. Мисля, че част от инструментите за които говори kitaratapesho все още се продават в магазина на Цецо Русинов до ДМА.

 

Може и да бъркам, но не мисля че има начин китарите внасяни от Филибе да са правени в Швейцария. Ако на китарите е имало такъв надпис в това бих съзрял по-скоро проява на предприемчивия български търговски дух, отколкото реалност :hysterical: Все пак допускам минимална вероятност да не съм прав.

От години грифовете и телата се изработват във фабрика на Gary Levinson в далечния изток (знам че я местиха наскоро, но не помня в коя държава е в момента), хардуера е на Gotoh, а финалните сглобки, сетъп и т.н. се правят в Швейцария. Това важи за всички инструменти, включително Anniversary Series и пр. глезотии.

 

Всички китари имат възможност да работят пасивно (изключена електроника), активната електроника има две положения - bright и smooth, като можете да регулирате тембъра с помощта на трилентов еквилайзер (на гърба на китарата - трите малки отвора с тримери). Освен това за всички модели цената включва и куфар. Като цяло - доста прилична линия от инструменти, според мен. Нека има избор - конкуренцията между търговците е добра за музикантите :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, по спомени от моята и няколко други , с които съм си имал работа, инфото е напълно точно. Както бях писал преди в тази тема , много добро качество за парите си. Хубавото при тях е, че и евтините са добри, за разлика от повечето други фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим,че последните модели са оборудвани с Lace Alumitone

polished_aluminum_alumitone.jpg

което прави тези китари още по интерисни и привлекателни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим,че последните модели са оборудвани с Lace Alumitone

polished_aluminum_alumitone.jpg

което прави тези китари още по интерисни и привлекателни.

До сега не съм видял ни една с въпросните адаптери... Обикновено Блейд китарите са с адаптери Levinson. Прави ги Gary Levinson или поне 90-те се занимаваше той с тази работа. Аз имам негови сингълкойли (от доста стар Блейд) и трябва да ви кажа, че звука им е доста добър. Освен това тествах всичките китари Блейд във Фактор и мога да заявя, че въпреки че не са Anderson или (любимите ми) Suhr, китарите са на доста добро ниво и като звук и като изработка. Освен това отдавна не бях пипал китара в магазин с толкова приятен гриф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.