Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптера ми наистина ли е 9 волта?


Recommended Posts

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най-добре е да се отвори или поне замери, за да се разбере стабилизирано ли е. Очаква се, че щом е за рутер е за фина/прецизна електроника и би трябвало да е стабилизиран, но дали това е 100% така знае ли човек... Предполагам има поне филтрови кондензатори - занеси го най-добре на някого, който разбира да го погледне и да ти каже със сигурност.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаква се, че щом е за рутер е за фина/прецизна електроника и би трябвало да е стабилизиран, но дали това е 100% така знае ли човек...

А ако стабилизацията е в рутера с цел ползване на различни адаптери?

Не може да сме сигурни в това.

 

 

 

 

Иначе едно от най-важните неща освен колко волта дава едно адаптерче е и поляритета - тоест кое е плюс и кое минус.

По-голямата част от китарни ефекти ползват стандартен кръгъл жак с отвор 2,1мм на който външния цилиндър е плюс, а вътрешния, с отвора - минус.

 

Имай предвид, че колкото повече ток дава един адаптер толкова при възникване на проблем вероятността да изгорят повече чаркове е по-голяма :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един 9-волтов адаптер от рутер и искам да го използвам с MXR Bass DI+.

 

Виждам че имаш един не много евтин ефект - бъди практичен и отиди да тествате адаптера с човек който ги разбира нещата.

Тъкмо след тва ще споделите опита тук в темата.

 

Моите 3 стишки ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един 9-волтов адаптер от рутер и искам да го използвам с MXR Bass DI+.

 

Виждам че имаш един не много евтин ефект - бъди практичен и отиди да тествате адаптера с човек който ги разбира нещата.

Тъкмо след тва ще споделите опита тук в темата.

 

Моите 3 стишки ....

Именно за това питам. Ако беше Беринджър нямаше да ме боли много :greenball: Благодаря за бързото отзоваване на всички. Ще гледам да намеря някой познат, който е по-напред с материала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия адаптери за рутери и суичове не са стабилизирани с 99% сигурност. Самите устройства винаги имат вградени импулсни стабилизатори. А и малко ще е трудно да се отвори, защото повечето са лепени. Но в общи линии, освен трафче, 4 диода и кондензатори със съмнително качество, друго няма да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах и аз такива проблеми с тея китайските нестабилизирани адаптери със превключване на многото волтажи,ама ми изгори входа на процесора (Зуум 505)че давах кинти да го оправя :icon_shithappens: .Това беше отдавна,обаче си спомням че мигаше някакъв светодиот на процесора който показва че не му е добре напрежението ,но аз докато разбера ,видях само малка стуйка дим:( После си купих стабилизиран само дето той тежи половин кило и е неудобен за носене.Та сега използван камиончета и с батерийки си е най-добре.Иначе са ми казвали че от зарядно за лаптоп на 9 волта става за китарни ефекти ,щото е стабилизирано и е за фина електроника ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе са ми казвали че от зарядно за лаптоп на 9 волта става за китарни ефекти ,щото е стабилизирано и е за фина електроника :icon_shithappens:

 

Една жена ми каза.....

 

Нали правиш разлика между аудио техника и АДАПТЕР за нея - цифрова техника - ЗАРЯДНО за батериите и ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК веднага трябва да се заядем ,не съм казал че е така само съм го чувал и то от добър китарист не от жена(без малко да кажа коя точно)Правя разлика благодаря!Може би не съм се изразил правилно,нямах предвид зарядно за батерии,а адаптер за лаптоп,но няма смисъл да обяснявам май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ в общия случай не ти бил нужен половин кило адаптер. Фирмите си пишат колко консумират техните устройства. Повече ток от адаптера от това което са дали идва в тежест на този дето носи техниките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мултицет неможе да се провери дали е стабилен един адаптер така ли? Защото имам един който си има копче да се избира от 1.5v до 12v да работи на различни степени, но каквото и да избера винаги ми показва около 18v мултицета :) Без товар правя замерването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми конкретно стабилизацията може да се измери. Би трябвало без товар и с максимум такъв да има много малък пад. Примерно от 9.07 на 8.93 волта или в някакви сходни граници. Последният нестабилизиран, който правих, извади без товар 14.7 и с 1 камион товар 8 и нещо волта (при селетор = 12 в.) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма стабилизация на напрежението е нормално без товар то да е по-високо, отколкото когато адаптера е натоварен близо до максималнодопустимия си товар. Повечето дисторшън ефекти имат много малка консумация и не представляват сериозен товар.

Можеш да направиш изводи от жиците и да измериш напрежението, когато адптера Е включен в устройствата.

Друг проблем с нестабилизираните адаптери е брума, който вкарват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така сте зачепкали темата ... да си изкажа и аз болката докато е време.

До сега не бях се замислял че адаптера трябва да е 9V и затова вчера докато си правех захранването му сложих 7812. Това зле ли е ? Тоест 12 - 9 волта ...смъртна разлика ли е? Когато е вързано дистърчето ми дава 9 V. Ще има ли проблем да вържа още един ефект паралелно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Много зависи колко волта е нестабилизираното напрежение. То трябва да е няколко волта по-високо от това на което ще стабилизира стабилизатора.

Ако искаш 9 волта стабилизирано напрежение е добре нестабилизираното да ти е поне 12, като 14 волта нестабилизирано със сигурност ще ти дава добре стабилизирано 9 волта

 

Смъртна опасност няма. 9 или 12 волта не могат да утрепят човек :)

 

Почти всички ефекти работят както на 9 така и на 12 волта без проблем. дори понякога по-високото захранващо напрежение е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.