Jump to content
Българският форум за музиканти

Впечатления от Ibanez Grg170dx


Dream on

Recommended Posts

Здравейте.

 

Искам да Ви попитам, коя от двете китари е по удачен избор GRG270B или GRG 170DX-BKN. Скоро ми предстои покупка и се чудя. Не ми се щеше да отварям нова тема...

 

Поздрави!!!

 

И още един въпрос. В магазин Camerton цените крайни ли са или има ддс

Редактирано от denko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Щом си се ориентирал към модел с тремоло по-удачен избор според мен ще е GRG270B...

 

Двата модела се различават основно по заключването на струните. GRG270B е с Edge III - двустранно заключване на струните, а GRG 170DX е с FAT10 - което си е обикновено тремоло...модела GRG270 е едно стъпало над GRG170 точно заради заключването, естествено от там и разликата в цената на двата модела от около 120 лв...така, че ако имаш възможност да додадеш тези пари, си вземи GRG270...

 

Ако не си работил досега със заключване, ще ти е малко трудно в началото докато настройваш китарата и самото заключване, заради особенностите в сравнение с обикновенното тремоло, но и с това се свиква...все пак не е кой знае колко сложно...но като цяло си е голям + пред обикновенното тремоло...

Останалите неща по тези модели са еднакви (адаптери, ключове, потенциометри), а разликите са в шарките по грифа и типа на грифа (GRG1 / GRG2), което предполагам идва от разликата в заключването на струните, но мисля, че като радиус, позиции и т.н. са еднакви...

 

Като гледам цените в 'камертон' са същите като в ценовата листа на вносителя 'икономов' и са крайни с включен ддс.

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак зависи какво иска.

Ако иска китара с флойд - очевидно китарата с флойд е по-добър избор.

Ако пък иска китара с тремоло, без флойд и заключвания - взима тази с тремолото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак човек сам преценява плюсовете и минусите на двата механизма и финансовите си възможности и взима това което задоволява изискванията му за китара.

И двата модела са с тремоло, но предполагам щом има размишления кой да избере между тях не знае точно с какъв механизъм да си избере...

А за избора си трябва да сам прецени, като има на превид предимствата и недостатъците на обикновеното тремоло и заключването/флойд роуз:

Например флойд роуз заключването:

Плюсове:

-по-малко разстройване на китарата при активна употреба на тремолото

Минуси:

-по-трудна настройка и поддръжка

-по-висока цена

 

Обикновено тремоло:

Плюсове:

- по-опростена и лесна настройка и поддръжка

Минуси:

- по-бързо разстройване на китарата при активна употреба на тремолото

 

Ако някой се сеща за друго може да допълни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toна е различен често. Флойда променя тона на китарата повече, отколкото тремолото.

За разстройването - добро тремоло, ключове и добре сетъпната/поддържана китара също не разстройват.

По отношение на тремолото/ключовете/нъта и т.н. китарата си е един вид машина, и трябва да се поддържа като такава - добро слагане на струните, смазване на потенциалните източници на разстройване и т.н.

Без поддръжка, дори най-хубавия флойд пак би разстройвал след време.

Поддържаните китари дори с обикновено тремоло обикновено могат да свирят часове без да се разстроят осезаемо.

При поява на някакво разстройване пък е лесно да се коригира с ключовете.

При флойда струните се заключват, докато при тремолото - не, следователно при тремолото е от критична важност да знаеш как да си сменяш струните(да ги режеш колкото е необходимо, да ги законтряш добре, да ги навиваш добре и т.н.), ако искаш китарата да държи строй.

 

Цената също(по принцип) не е показател - има както евтини и скъпи флойдове, така и евтини и скъпи тремола.

По принцип тремолата са по-предпочитани от рок/блус/(джаз) китаристите, понеже на повечето от тях тремолото им звучи по-близо до китара с фиксиран бридж, докато флойда е по-популярен сред метъл средите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак зависи какво иска.

Ако иска китара с флойд - очевидно китарата с флойд е по-добър избор.

Ако пък иска китара с тремоло, без флойд и заключвания - взима тази с тремолото.

 

 

 

Най вече, искам да свиря :ok:. До сега не съм се сблъсквал с floyd Rouse, но предполгах, че при минимална употреба на "ръчката" китарата ще се разтройва доста по - малко. Парите няма да са проблем едната е 460 другата 560. А що се отнася до шарката по грифа на ГРГ270Б по ми допада. И един последен въпрос. Кое е по сложното при слагането на струните на floyd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак зависи какво иска.

Ако иска китара с флойд - очевидно китарата с флойд е по-добър избор.

Ако пък иска китара с тремоло, без флойд и заключвания - взима тази с тремолото.

 

 

 

Най вече, искам да свиря :ok:. До сега не съм се сблъсквал с floyd Rouse, но предполгах, че при минимална употреба на "ръчката" китарата ще се разтройва доста по - малко. Парите няма да са проблем едната е 460 другата 560. А що се отнася до шарката по грифа на ГРГ270Б по ми допада. И един последен въпрос. Кое е по сложното при слагането на струните на floyd

Сложното е, че флойда от едната страна го дърпат струните, а от другата го дърпат едни пружини и е в равновесие. И затова отнема малко повече време и трябва да се знаят някои мурафети при смяната на струни и настройването.

Но пък не се разстройва често китарата с флойд особено ако не го ползваш често или не опъваш повече от един два тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-сложното е, че обикновено им се режат главите, заключват се долу с едни винтове, навиват се на ключовете, настройват се дълго(понеже като опънеш една, останалите падат), след което се заключват с 3 винта и горе при магарето.

Единствено ZR тремолото не прави тоя проблем с отпускането на всички струни. Всички други флойдове/двупосочни тремола се разстройват тотално ако се отпусне, или не дай си боже скъса една струна.

 

При обикновеното тремоло струните се слагат както на обикновена китара. При двупосочно движещите тремола(опъват и отпускат) пак го има проблема с разстройването на всички струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Искам да попитам тези, които имат Ibanez Grg170dx - слагали, ли сте 3та пружина отзад за тремлото и как трябва да стои тремлото. Нормално, ли е долната част на тремлото (там където съм маркирал на снимката) да е прилепнала в тялото?

1118939_orig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо ще добавя относно китарите с флойд, за тези които не са се сблъсквали с тях. Едно на ръка флойда променя тон, състейн-мъстейн (но не Дейв) и т.н. За мен обаче главния минус е, смянатан а строя. Не е невъзможна, но работата е там, че ако сега ти се свири Металика (по-раншната, че там са в ми), ама после ти се досвири един Айсд ърт примерно, говоря да си пуснеш сидито и да свириш с него, та взетите за пример Айсд ърт свирят в по-нисък строй, който е само половин тон. Е да обаче, за да си свалиш китарата с половин тон на долу, в зависимост от опитността, отнема различно ама поне един половин час ще отиде. И ако после пък решиш Айрън меъдън айде пак наобратно. С други думи без флойд си сменяш строевете бързо, с флойд едва ли има човек, който да си сменя строя по 8 пъти на ден (щото ше му иде, а не е и много хубаво). И естествено, ако ти се правят разни финтифлюшки тогава си взимаш китара с флойд. Абе дето вика Евтим, искаш китара с флой-взимаш китара с флойд, не искаш китара с флойд-взимаш китара с без флойд и аз ще добавя, колебаш се между двете-разучи +те и -те на туй животно и тогава избирай пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм не, това беше за тези, които се колебаят дали да си купят китара с флойд или такава без. Иначе за твоя въпрос нямам отговор. Някой друг да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо при смяна на строя да се иска половин час? Имам въпросната китара, тунер - настройка в дадения строй за 2-3 мин макс! ...

 

Иначе dimmuborgir6, обясни, че вече беше сложил пружината и я махна, за да могат да ти отговорят адекватно. Аз вече ти казах какво си направил според мен, но е хубаво някой по-запознат да каже мнение :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.