Jump to content
Българският форум за музиканти

Впечатления от Ibanez Grg170dx


Dream on

Recommended Posts

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е кво ти пука че е по-скъпа!За убава китара ша се дават пари!!!!

 

 

Човека просто те поправи, защото в по-ранния си пост, ти сам твърдеше, че цената е същата. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата като за начинаещ си е направо страхотна...имам такава от няколко месеца и съм доволен...

Няма флойд роуз заключване, така че не е излишно усложнена и не изисква много бърникане и настройката става бърза..а за начинаещ това си е улеснение.

Звука и е хубав, удобна е...само средния адаптер, ми пречи малко, но и с това се свиква...:-)

..но все пак всяка китара трябва да се пробва когато се купува...това е задължително!..но все пак ако не си пробвал други китари вземи си тази,няма да съжаляваш защото като за първа китара е много добър избор...ако може някои който разбира да дойде с теб при покупката, защото макар, че е от магазина не всички китари са перфектно настроени...при купуването, едната китара която ми дадоха 'високите' струни и браждяха около 1 и 2 прагче, а и металния прът в грифа имаше нужда да се 'пипне' ...та ми дадоха друга бройка която беше по-добре...цената и е около 460лв...успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мене ми пречише средния адаптер. И с него свикнах. Ако беше с 3 хабъкера много щеше да ме мъчи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите ще намеря някой да дойде с мен при покупката :greenangel:

Ще трябва да е някой от форума :offtopic-001: , че нямам познати хора разбиращи от китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мене ми пречише средния адаптер. И с него свикнах. Ако беше с 3 хабъкера много щеше да ме мъчи. :)

 

Как точно ви "пречи" средния адаптер? Толкова красоти могат да се правят с него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същата китарка, и на мен ми е първата :crying: Нямам никакви оплаквания, китарката си е супер за начинаещи без особени изисквания. И хубавото е,че не се разстройва адски много и адски бързо от тремолото, както тея еФтините модели на Фендер за по 200 лв.

Абе за мен е 6+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами в ниския клас китари мисля че този модел на ибанец е по-добрия избор от скуайър...

да,не се разстройва много при разумно използване тремолото...засега ключовете не изпускат (при мен само 6-та струна като стои ден -два и се разстройва) ....

друго, много се цапа...пръстите направо остават по нея...и личат

потенциометритр се въртят по-бавно (трудно) в сравнение със скуайърските..аз мисля, че е за добре

недостатък е че няма отселно повдигане за всяка струна на магаренцето, а се повдигат всички струни и трябва да се повдигне целия бридж...

защото на мен започна да ми браждят някои струни и трябваше да им регулирам височината...

 

но като цяло тази китара е едно много добро начало за всеки начинаещ които може да си позволи да даде още 200 лв и да си спести скуаяра..освен ако си падаш по рок...защото тази китара (ебаниец) е 'метълджииска' така да се каже...:-)

друг подходящ избор за начинаещия металист е джаксън....успех с избора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мене ми пречише средния адаптер. И с него свикнах. Ако беше с 3 хабъкера много щеше да ме мъчи. :greenangel:

 

Как точно ви "пречи" средния адаптер? Толкова красоти могат да се правят с него :greenball:

 

мислиш така защото не си чувал хубав нек сингъл сигурно :) на китара с хубави сингли намирам средния за най непотребен, така че аз бих предпочел или HH или HS (без среден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Предварително се извинявам за индианския въпрос, но имам проблем с китарата, а забелязах, че много хора от форума притежават такава китара. Всеки път като настроя китарата струна по струна с помощта на компютърни програми се връщам на първата струна, от която съм почнал да настройвам и забелязвам, че докато съм настройвал останалите предходните вече са разтроени. И всичко това за не повече от 2-3 минути, а си спомням, че някъде из интернет беше споменат въпросния проблем и било свързано с височината на моста. Китарата я имам от седмица почти, чисто нова и прочетох внимателно manual-а, но не съм сигурен какво да правя и реших да се посъветвам с вас и да помоля за съвет ако сте имали същия проблем. Хайде, братя по оръжие, помагайте! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пъти досега си настройвал китарата ?

Защото за нова китара е нормално да се поразтрова малко по-често, докато "свикне" да е в тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

настройваш, настройваш и пак настройваш докато всички струни тунера ти ги отчита като настроени...

 

Тунера ги отчита като настроени, просто след 2-3 минути като проверя пак са разтроени с няколко цента(не става дума за 1-2), отпускат се.

 

Колко пъти досега си настройвал китарата ?

Защото за нова китара е нормално да се поразтрова малко по-често, докато "свикне" да е в тон.

 

Няма и седмица откакто са ми я доставили. Настровал съм я десетина пъти досега, но се отказах след като видях, че не държи в тон. Чувал съм, че за по-евтините модели е нормално да се разтройват по-лесно, но не мисля, че е в рамките на няколко минути. Четох мнения на други хора, които имат същата китарата и те казват, че издържа в строй около седмица и половина ако не ползват тремолото, което аз също не ползвам. Това ми е първата китара и всякакви съвети са ми полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че китарата е супер за старт!Цената мисля също че е добре,свирил съм на същият модел,но за лява ръка и останах впечатлен от качеството на звука

+ това ако китарата се пипне тук таме(гриф,тремоло)

може да се докара една прилична височина на струните,която ще е удобна за по технични работа :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.