Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да позная истинки Dimarzio


qillara

Recommended Posts

Здравейте !Взех си на скоро китара "Vintage" доста е старичка ( с два двойни адаптера ).Има ли някакъв начин да разбера дали въпросните адаптери са Dimarzio?

Благодаря предварително !!

 

Забравих да поясня - няма никакви надписи по самите адаптери !Интересното е че имат мног- богат и силен тони и никакъв шум!

До колкото знам китарата е копувана от чужбина около 1991 г. и е струвала 800 долара!

Редактирано от qillara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Отвориш ли го веднъж вероятността да го затвориш е много малка, понеже магнитите вътре са подредени с противоположни полюси, което значи че се отблъскват. Може и да прекъснеш намотката, там където е запоена жицата и тогава пак сърбаш попарата. А й в крайна сметкйа кво ти пука какви са адаптерите, след като вадят як звук, освен за собствено спокойствие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпрос да отваряш самите адаптери, а да ги извадиш от китарата и да погледнеш отдолу.

Мисля (почти сигурен съм), че дори и старите Ди Марзио имат надпис , който е много трудно да се изфалшифицира. За старите - може да има само надпис без конкретен модел, както е при новите.

Ако нищо не пише на твоите, много вероятно е те, да не са Ди МАрзио.

А след като ти харесва как звучи китарата, какво значение има каква марка са адаптерите?

 

И мисля, че 1991 година не е имало марката Vintage!

VANTAGE - това е най - вероятно марката на твоята китара, точно корейски са и са правени през 1991 година така също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че са сток адаптери,на по новите Винтидж-и адаптерите са Уилкинсън и не са никак зле,отдолу на адаптера си има щампа с марката.Предполагам че адаптерите ти са с метална капачка-въобще не си играй да ги отваряш,защото са зверски ваксирани (парафин) за да не микрофонират и ако го отвориш ще трябва пак да се прави тая процедура,което си е бая играчка.А и след като звучат добре за чий ти е дали са Димарзио или друга марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги адаптерите са надписани. Мойте на Ибанез-а са навивани от Димарцио, но никъде не пише, а китарата съм си я отварял много пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка на кой му пука на коя марка са адаптерите. И на най-добрата макра да са те пак може да звучат кофти според личния вкус на даден човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодрско Колеги !Открих че е много полезно да прочетеш добре какво пише на китарата! Наистина не е Vintage a Vantage!

Нямам обяснение защо държа да разбера какви са адапторите - но в Крайна сметка , когато нещо работи достатъчно добре- не е никак умно да се пипа каквото и да е по него (на косъм бях да се впусна в разглобяване хе хе :surprise:.

Та В нета не намерих точния модел -но китарката е смес от VP820 и vs600 модели на Въпросната марка! Ако някой се интересува !......

 

Благодаря НА ВСИЧКИ за ПОМОЩА!

Редактирано от qillara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ПОМОШТА, ПОМОЩА, и ПОМОЩТА!!

 

Нема значка какви са адаптерите - щом ти харесват, значи всичко е ОК.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Отвориш ли го веднъж вероятността да го затвориш е много малка, понеже магнитите вътре са подредени с противоположни полюси, което значи че се отблъскват. Може и да прекъснеш намотката, там където е запоена жицата и тогава пак сърбаш попарата. А й в крайна сметкйа кво ти пука какви са адаптерите, след като вадят як звук, освен за собствено спокойствие...

 

 

ее ти го изкара че ракетен инженер трябва да си - плюс това има в 99% от хъмбъкерите ЕДИН МАГНИТ

humbuckerkitdetaileq2.jpg

 

колкото пъти съм отварял не съм прецаквал нищо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.