Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторшън на Behringer и на Boss


zeratuL_x

Recommended Posts

Значи имам Ultra Distortion на Behringer и се чудя дали да го сменя с Ds-1 на Boss.Ще има ли някаква разлика в звука или ще платя повече,защото е Boss?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам DS-1 и си ме кефи и като звук и иначе....

Определено ако трябва да избирам между Boss i Behringer бих избрал Boss-а но това си е мое мнение :)

хаха ако ти се харчат много пари за distortion си вземи Tc electronic.....

http://www.tcelectronic.com/ClassicBooster-Distortion.asp

Тук в BG го продават някъде колкото 5 Boss-чета DS-1 :D

(от Tc electronic си знаят цената) :)

Редактирано от Alex V.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss DS-1 освен ако не свириш с лампов усилвател или добър нелампов,не е най-добрия избор.Хората обикновенно го ползват за буустване на лампови стъпала , а самия дисторшън не криви много(ако свириш по-тежка музика - не става).

От друга страна с Boss-а можеш мач да играеш и пак да работи, а за беринджър и дума неможе да става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да кажеш каква китара имаш какъв усилвател и какъв стил свириш.....

 

Цялсотния саунд е комплексен и може да се окаже,че инвестицията за боса няма да е рентабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе въпросът е ако играеш мач с DS-1 как ще завърши срещата. Аз прогнозирам 2:0 ако бос са домакините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моля без излишни коментари.Предимно метъл искам да свиря с него.Това питам дали ще си платя за марката или ще звучи по-добре от Behringer-а

Редактирано от zeratuL_x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооооо, да, мамо. Като говориш вече ще мълча. :ph34r:

 

ПП: Чуй началото на 'Memories' или 'The Mystical Potatoe-Head Groove Thing' на Сатриани. Ето това е DS-1. DS-1 за метъл не става. . . освен ако не го включиш в крънч канала на някое мощно ламбово кубе.

 

По-добре си вземи UM100 или UM300 (копията на Metal Zone от Behringer). . . щом ти се свиди да плащаш 'за марката'.

 

В случая става въпрос за дилема между 50лв и 90лв. . . едва ли си струва чак такова замисляне. Като те влече опитай - по-добре вярвай на ушите си за такива неща, не на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз имам Boss MT-2 Metal Zone и Behringer X-V Amp и ми харесва повече звука от процесора. Звука на Boss-а е по метален. Ако трябва да направя тъпо сравнение, за да ме разбереш точно, трябва да кажа, че сякаш диста на Boss звучи като "жжжжжжжжжж" докато на Behringer-а е твърд и тежък. Може би звуки по скоро като "ррррррррр" :). Дано съм ти помогнал :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз имам Boss MT-2 Metal Zone и Behringer X-V Amp и ми харесва повече звука от процесора. Звука на Boss-а е по метален. Ако трябва да направя тъпо сравнение, за да ме разбереш точно, трябва да кажа, че сякаш диста на Boss звучи като "жжжжжжжжжж" докато на Behringer-а е твърд и тежък. Може би звуки по скоро като "ррррррррр" :P . Дано съм ти помогнал :)

 

OMG ... ;)

ЖЖЖЖ...РРРР...ЗЗЗЗ... Вече в онлайн магазините трябва да слагат подобно описание вместо семпли :greenball:

 

ПС .. Не се заяждам, просто много ме изкефи израза :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам Ultra Distortion на Behringer и се чудя дали да го сменя с Ds-1 на Boss.Ще има ли някаква разлика в звука или ще платя повече,защото е Boss?

 

Да сравняваш Ultra Distortion с DS-1 е като да сравняваш моркови с портокали.

DS-1 е правен за по-лека музика.

 

Но BOSS Metalzone или BOSS Metalcore определено са много по-добре от Behringer UD.

 

Най-добре е да имаш кубе с жесток драйв, което няма нужда от външни кутийки, но ако свириш на по-малки системи и имаш нужда от външен дист - BOSS ис дъ уей ту гоу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, и Boss, и Behringer произвеждат дисторшъни, които звучат добре, когато са подбрани правилно за съответната музика. Behringer нито шумят повече, нито пък имат по-евтина електроника в тях, от дистерите на Boss.

В интерес на истината, повечето настъпикутийки на която и да е фирма използват едни и същи утвърдени ширпотребски евтинджос - компоненти, които се ползват и в телевизори, радиоприемници, компютри, грамфони, кастфони, мастфони.....

 

Името Бос принципно е по-утвърдено и педала марка Бос винаги е по-продаваем след покупка.

Друг е момента, че Behringer са по-МЕХАНИЧНО НЕУСТОЙЧИВИ, което е можеби най-големия им минус. Просто надеждността при тях е по-ниска - не че не се ремонтират лесно, но не можеш да разчиташ така на берингер, както на бос. Ако това не е проблем, и на тях се свири предимно в домашна обстановка - педалчетата на берингер имат напълно приличен и съизмерим звук с педалчетата на по-скъпите фирми. При тях просто механичната "сглобка" е 2 идеи по-евтина, и това неминуемо има своите последстия.

 

Сравнение на конкретни педали:

 

Бос DS-1, както Ibanez Tube screamer, Dod Distortion+, YJM distortion и други подобни педалчета са повече буустери отколкото дисторшън педали - те се използват предимно при включване в драйв/крънч канал на усилвател.

 

Педалчетата от рода на метълзон, дет метък, твоя берингер, и др. са по-тежки дисторшън педали, които обикновено се включват в чист канал на усилвател - там дисторшъна си идва от самото педалче, а усилвателя се използва предимно за усилване - той не изкривява допълнително(или поне не много) звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам Ultra Distortion на Behringer и се чудя дали да го сменя с Ds-1 на Boss.Ще има ли някаква разлика в звука или ще платя повече,защото е Boss?

:(

 

Моля без излишни коментари.Предимно метъл искам да свиря с него.Това питам дали ще си платя за марката или ще звучи по-добре от Behringer-а

Въпроса ти е излишен. На Беринджър логото е задраскано ухо - сиреч за глухи.

И д'е'а половината свят свири с ДС-1 и никой с беринджър. Чудно каква ли е причината?

Аре чудете се и обяснявайте за цялостния риг за пореден път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Беринджър логото е задраскано ухо - сиреч за глухи.

 

 

:(:) :)

Иначе камиончетата на берингер се славят най-вече с издържливост. Аз лично счупен БОСС не съм виждал. Ама Берингери дето днес работи, утре - не има под път и над път. Плащаш си първо за звука и второ за контрола на качеството, който при Берингер и направо несъществуващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.